אימא תקני לי: הכירו את הקולקציות של eBay

יש לכם יום הולדת בקרוב? סיבה אחרת למסיבה? תוכלו ליצור רשימות של מוצרים שאתם רוצים ולבקש אותם במתנה מאימא, מאבא, ומהדודה מאמריקה.

אם אתם מבקרים הרבה באיביי אתם בטח מכירים את התחושה – הרבה מאוד מוצרים שקורצים מ"המדפים". בהמשך לזאת, אולי שמעתם פעם את הביטוי Wish list, ריטואל שבו מכינים רשימה של מתנות שנורא היינו רוצים לקבל ביום ההולדת הקרוב, או במועד אחר המהווה סיבה לחגיגה. הריטואל הזה נהוג בעיקר בחו"ל אבל גם בארץ יותר ויותר אנשים משתמשים בו.

העיקרון פשוט, אתם מכינים רשימה של מוצרים שנורא הייתם רוצים לקבל, שולחים לאהוביכם את הרשימה, והם רוכשים ממנה מוצר מסוים, או יותר. ככה אתם מקבלים בדיוק מה שאתם רוצים, והם קולעים בול לטעמכם. 100% הצלחה.

לאיביי יש כלי חדש ומצוין המאפשר לכם לארגן את כל המוצרים שאתם אוהבים ורוצים. בדומה לפינטרסט, תוכלו כעת ליצור קולקציות של מוצרים שמצאו חן בעיניכם ולארגן אותם ברשימות נפרדות על פי נושא או ברשימה אחת המאגדת את כל הדברים שאהבתם.  את הקולקציות האלה תוכלו לשלוח למי שתרצו, או לשתף בפייסבוק.

קולקציות eBay הן בעצם חוויה חדשה ל- Wish List שהייתה נהוגה עד כה באתר, אך שימו לב, אפשר עדיין לעשות שימוש ברשימות ה- Wish list במידה ואתם מעדיפים. על מנת להוסיף מוצר ל- Wish list הקליקו על Add to wish list  כמו בדוגמה מטה. 

איך יוצרים קולקציה?

על מנת ליצור קולקציה חדשה גשו למוצר שאתם רוצים, והקליקו על Add to collection.

כעת תוכלו להוסיף אותו לקולקציה קיימת, או ליצור קולקציה חדשה. לכל קולקציה תוכלו גם להוסיף תיאור חופשי.

 

תוכלו לצפות בקולקציות שלכם בכל עת, על ידי הקלקה על My Collections שמתחת לתפריט My eBay שנמצא בראש כל עמוד באתר.

כאמור, תוכלו לשלוח את הקולקציה למי שתרצו בכל עת על ידי שיתוף לינק, ואף לשתף אותה בפייסבוק. שימו לב- בעת יצירת קולקציה היא מוגדרת מראש כ"ציבורית" (Public). במידה ואתם רוצים שתהיה זמינה רק לכם, יש לשנות את ההגדרה מ- Public  ל- Private. על מנת לשנות את הגדרות הפרטיות גשו לקולקציות שלכם והקליקו על EDIT  בקולקציה הרלוונטית.  

 

 

לעקוב אחרי קולקציות של אחרים

הקולקציות הן לא רק דרך לארגן את המוצרים שאתם רוצים, הן מהוות גם דרך חדשה לחוות את הקניות ב- eBay. תוכלו לעקוב להנאתכם אחר קולקציות של קונים ומוכרים אחרים, וליצור קולקציות משלכם סתם בשביל הכיף, וכך לתת השראה לקונים אחרים. מוצרים מקולקציות שתעקבו אחריהן יופיעו בפיד שלכם ב- eBay. על מנת לצפות בקולקציות חמות, הקליקו על Shop by category וגללו מטה ל- explore trending collections. צפו בקולקציות השונות, ובמידה ואתם רוצים לעקוב אחרי קולקציה שמצאה חן בעיניכם, הקליקו עליה ואז הקליקו על Follow

 

 

כמה מילים על Watch list  (רשימת מעקב)

מלבד יצירת קולקציות, תוכלו גם ליצור רשימת מעקב אחר מוצרים שמצאו חן בעיניכם ואתם רוצים לחזור אליהם בקלות בזמן אחר. קצת כמו סימנייה בספר. רשימת מעקב, ובשמה באתר- Watch list, מיועדת יותר למוצרים אשר ברצונכם לרכוש לעצמכם.

כאשר אתם מוסיפים מוצרים לרשימת המעקב אתם מקבלים התראות, למשל כאשר מוצר שהיה חסר במלאי מוצע למכירה שוב, או כאשר המחיר של המוצר יורד. לכן מומלץ להוסיף מוצרים שאתם לא בטוחים לגביהם בגלל מחיר גבוה, או מוצרים שהייתם רוצים אך כרגע לא נמצאים במלאי.

מלבד ההתראות, היתרון של רשימת מעקב הוא שהיא מאפשרת לכם לאגד את המוצרים שאתם רוצים לעקוב אחריהם ברשימה פרטית משלכם, וכך באפשרותכם למצוא את המוצרים הללו בקלות, גם בעוד חודש, או אפילו שנה. (תוכלו לחפש אותם בצורה הרגילה, אך מכיוון שיש מוצרים רבים ב- eBay, הדבר יקל עליכם להגיע בדיוק למוצר שאתם מחפשים, ובמהירות).

על מנת להוסיף מוצר לרשימת המעקב פשוט הקליקו על add to watch list, במובייל הקליקו על WATCH. באפשרותכם לעקוב בכל רגע נתון אחר עד 200 מוצרים. על מנת לגשת לרשימת המעקב הקליקו על Watch list שמתחת לתפריט My eBay שבראש כל עמוד באתר. או פשוט הקליקו כאן

 

בהצלחה.