לקנות דרך תכנית השילוח הגלובלית של eBay

מה היא תכנית השילוח הגלובלית של eBay, ומה אתם צריכים לדעת עליה כקונים?

הידעתם? על מנת לסייע למוכרים לשלוח את המוצרים שלהם לקונים בכ-ל העולם, eBay מפעילה תכנית שילוח גלובלית, או בשמה המקוצר GSP (ראשי תיבות של Global shipping program).

איך זה עובד? מוכרים מארה"ב ומבריטניה שולחים את המוצרים שהוזמנו מהם אל מרכזי שילוח גלובליים של איביי הממוקמים במדינותיהם, ומשם מומחי שילוח של החברה דואגים לשלוח את המוצרים לקונים בעשרות מדינות על גבי הגלובוס, מדינות כגון פינלנד, קרואטיה, קולומביה, בולגריה, אל-סלבדור, גוואטמלה וגם מדינה בשם ישראל. והרשימה עוד ארוכה.  

15 מיליון חבילות בשנה : כך זה נראה מאחורי הקלעים של תכנית השילוח הגלובלית>>


איך תדעו שהמוצר שאתם מעוניינים בו נשלח דרך תכנית השילוח הגלובלית?

מיד נגיע לשאלה מדוע בכלל חשוב לדעת שהמוצר שקניתם יישלח אליכם דרך תכנית השילוח הגלובלית, אבל עוד קודם, בואו נבין כיצד אפשר לדעת האם הוא יישלח דרך התכנית.

ראשית, פרט זה יופיע בתקציר פרטי המשלוח בראש הרשומה (חפשו את המשפט: Shipping to Israel via the Global Shipping Program)


בנוסף, תוכלו לראות את הלוגו של תכנית השילוח הגלובלית בלשונית Shipping and payments


כקונים, מה אתם צריכים לדעת על מוצרים שנשלחים דרך תכנית ה- GSP?

לעובדה שמוצרים שקניתם יישלחו דרך ה- Global shipping program אין השפעה רבה עליכם כקונים, שכן המוצר יגיע אליכם בדיוק כמו במשלוחים שאינם מתבצעים דרך התכנית. עם זאת, ישנם מספר דברים שכדאי לשים לב אליהם:  

  • עבור מוצרים שנשלחים דרך תכנית השילוח תתבקשו לשלם את מיסי הייבוא מראש, כבר במעמד התשלום על המוצר. לא ייגבו תשלומים נוספים בעת המשלוח כך שלא יהיו לכם "הפתעות"
  • אתם נהנים ממספר מעקב בינלאומי, ללא תשלום נוסף
  • הקנייה שלכם מוגנת במסגרת תכנית eBay Money Back Guarantee ו- PayPal Purchase Protection

 

כאשר אתם צופים במוצר המוצע לרכישה דרך תכנית השילוח הגלובלית, תראו אומדן של עלות השילוח הבינלאומי כולל חיובים שונים הקשורים בייבוא. לאחר רכישת המוצר יופיעו החיובים הסופיים בפועל.

חיובים בגין ייבוא כוללים עמלות שונות כגון סיווג ייצוא, פרמיית סיכון ייבוא ועוד, שהערכה שלהם ניתנת בידי ספקי הלוגיסטיקה והשילוח הבינלאומיים הפועלים במסגרת תכנית השילוח הגלובלית. תשלומים נוספים שתחוייבו בגינם הם תשלומי מיסים ומכס שונים הנקבעים על פי המדינה שאליה נשלח המוצר. 

 
דברים שחשוב לזכור:
  • כאמור, החיובים שאתם רואים ברשומה אינם סופיים עד אשר מתבצע תשלום על הפריט, ועשויים להשתנות, למשל, כאשר אתם משנים את כתובת השילוח בעת התשלום הסופי
  • מוצרים הנשלחים דרך תכנית השילוח הגלובלית לא נשלחים לתיבות דואר – P.O. BOX (למעט מספר מקרים יוצאי דופן). במידה והכתובת הקבועה שלכם מכילה ת.ד תקבלו על כך התרעה ותתבקשו לספק כתובת חלופית

 

לאחר הרכישה

תשלום: במידה ושילמתם על המוצר דרך PayPal תראו שני חיובים:

  1. תשלום למוכר הכולל את עלות המוצר ועלות משלוח המוצר למרכז השילוח הגלובלי
  2. תשלום לתכנית השילוח הגלובלית עבור הנתיב הבינלאומי מהמרכז אליכם, ועבור חיובים שונים בגין ייבוא

 

משלוח ומעקב: לאחר שהמוכר יקבל תשלום עבור המוצר הוא ישלח את המוצר שלכם למרכז השילוח הגלובלי, אתם תקבלו על כך הודעה באימייל כולל מספר מעקב גלובלי שיאפשר לכם לעקוב אחר החבילה בכל עת. המספר יהיה זמין לכם גם דרך My eBay. כשהמוצר יגיע למרכז השילוח הגלובלי אתם תקבלו הודעה באימייל המבשרת על הגעתו למרכז. לאחר טיפול במוצר הוא יישלח אליכם, וגם במקרה זה תקבלו הודעה. בדרך כלל המוצר יגיע אליכם כשבוע מרגע ההגעה למרכז השילוח הגלובלי. תתחדשו!

 פיתרון בעיות

 לא קיבלתם את המוצר: במידה והמוצר שלכם לא הגיע וזמן ההגעה המשוער שלו חלף, עליכם לפתוח בקשה לקבלת החזר כספי דרך תכנית   eBay Money Back Guarantee שמגנה עליכם  בדיוק במקרים אלו. למדו כיצד לפתוח בקשה בגין מוצר שלא הגיע >

 

המוצר שהגיע אליכם פגום או לא תואם למה שהובטח לכם: כמו בסעיף הקודם, במידה והמוצר שהגיע אליכם לא תואם למה שהובטח לכם ברשומה, אתם מוגנים דרך תכנית eBay Money Back Guarantee. תוכלו לפתוח בקשה להחזרת המוצר ולקבל מוצר חלופי או החזר כספי. חשוב לדעת שההחזרות מתבצעות מול המוכר. כלומר, החזרות לא מתבצעות דרך תכנית השילוח הגלובלית, זו אחראית על שליחה של המוצרים בלבד. למדו כיצד להחזיר מוצר>  

 

המוצר הגיע אליכם תקין, אך התחרטתם לגביו ואתם מעוניינים להחזיר אותו: במקרים בהם אתם מבקשים להחזיר מוצר בגלל שהתחרטתם או שהוא לא מוצא חן בעיניכם, תוכלו לבדוק האם המוכר מציע החזרות. במידה והוא מציע החזרות במסגרת מדיניות החזרות מסודרות, תוכלו להחזיר את המוצר בכפוף למה שהגדיר המוכר. למדו כיצד לקרוא מדיניות החזרות של מוכר>

 

בכל שאלה או תהייה נוספת תוכלו גם לפנות למוכר בבקשה לסיוע. למדו כיצד לפנות למוכר>