קנייה בטוחה: למדו כיצד eBay מגנה על הכסף שלכם

נתקלתם בבעיה בקנייה ב- eBay ונאמר לכם להגיש בקשה להחזרת מוצר או להחזר כספי? אם אתם לא בטוחים מה זה אומר, הגעתם למקום הנכון.

ראשית, חשוב שתדעו שכקונים באיביי כספכם מוגן במקרים בהם:

  • המוצר לא מגיע אליכם מסיבה כלשהי
  • המוצר מגיע, אך הוא אינו תואם לתיאור ברשומה, כלומר הוא לא נראה כמו המוצר שבו צפיתם באתר

ההגנה שאתם מקבלים כקונים מאורגנת במסגרת תכנית בשם eBay money back guarantee.

זיכרו, מרבית העסקאות ב- eBay  מסתיימות בצורה חלקה, ובפעמים שצצה בעיה המוכרים בדרך כלל מסייעים ללא התערבות נוספת מצד eBay. אבל בשביל אותם מקרים בהם אתם צריכים סיוע מאיתנו, נועדה התכנית.

3 שלבים לקבלת כספכם בחזרה

1. גשו ל – My eBay

במידה והמוצר שלכם לא הגיע או שהמוצר הגיע אך הוא אינו תואם לתיאור ברשומה, גשו ל- My eBay. כעת מצאו בהיסטוריית הרכישות שלכם (Purchase history) את המוצר שלגביו אתם מבקשים לפנות ותחת התפריט More Actions הקליקו על Return this item (במקרים בהם קיבלתם מוצר שאינו תואם לרשומה וברצונכם להחזירו) או I didn`t received it (במקרים בהם המוצר שלכם לא הגיע). פעולה זו נקראת הגשת בקשה (Request), וכך אתם למעשה מיידעים את המוכר כי יש לכם בעיה בעסקה וכי עליו לפעול מולכם ולהציע לכם פיתרון. המוכרים נדרשים להגיב לבקשתכם בתוך 3 ימי עסקים.

 

חלון הזמן להגשת הבקשה מצד הקונים

מוצר שאינו הגיע: ניתן להגיש בקשה לאחר שתאריך ההגעה המשוער המאוחר ביותר עבר, ולמשך 30 יום נוספים.

מוצר שאינו תואם למתואר ברשומה: ניתן להגיש בקשה ב- 30 הימים שלאחר הגעת המוצר בפועל או לאחר תאריך ההגעה המשוער המאוחר ביותר. או, אם מדיניות ההחזרות של המוכר מאפשרת חלון החזרות רחב יותר, במסגרת חלון זמן זה.

 

2. הבעיה לא נפתרה? בקשו מאיתנו להתערב

במידה והמוכר לא הגיב לבקשתכם לאחר 3 ימים עסקים, או שהוא הציע פיתרון אך הוא אינו לשביעות רצונכם, תוכלו לבקש מאיתנו להתערב ולבחון את המקרה. על מנת לעשות זאת, גשו למרכז לפיתרון מחלוקות  (Resolution Center) ופתחו מחלוקת (Case) על פי הבעיה הספציפית שלכם. במרכז לפיתרון מחלוקות תוכלו גם לעקוב אחר הסטטוס של בקשות ומחלוקות פתוחות.

3. אנחנו נדאג לבחון את הבקשה ולהשיב את כספכם במהירות

לאחר פתיחת המחלוקת אנחנו נבחן את המקרה באמצעים העומדים לרשותנו ונשיב לפנייתכם בתוך 48 שעות. 

במידה והמחלוקת תתברר לטובתכם, כספכם יוחזר במלואו דרך חשבון ה- PayPal שלכם. במידה ואין ברשותכם חשבון PayPal תתבקשו להירשם דרך כתובת האימייל בה נרשמתם לאתר איביי.  

קניות מוצלחות.