שואלים את eBay ישראל: המוצר שהזמנתי לא הגיע – מה אפשר לעשות?

מרבית העסקאות ב- eBay מסתיימות בצורה חלקה, למדו כיצד לפעול במקרים הנדירים בהם צצה בעיה, למשל כאשר מוצר לא מגיע בזמן.

מה עושים כשמוצר לא מגיע בזמן?

ראשית, בדקו מהו התאריך המשוער להגעת המוצר על מנת לבדוק האם כבר היה צריך להגיע. על מנת לעשות זאת הקליקו על My eBay ואז על Purchase history  (היסטוריית רכישות) או פשוט הקליקו כאן

 

בעמוד זה תוכלו לראות רשימה של כל המוצרים שהזמנתם, וליד כל מוצר, מצד ימין, את התאריך המשוער להגעתו. אם התאריך המשוער להגעת המוצר עדיין לא חלף, ייתכן והמוצר עדיין עושה דרכו אליכם ואתם פשוט צריכים להתאזר בעוד קצת סבלנות. באם סופק למוצר שלכם מספר מעקב והחבילה נשלחת אליכם דרך ספק שילוח מוכר כגון UPS או FedEx תוכלו גם ללחוץ על מספר המעקב ולצפות בזמן אמת היכן המוצר שלכם נמצא.

 

מה לעשות אם תאריך ההגעה המשוער של המוצר כבר חלף

אם תאריך ההגעה המשוער של המוצר כבר חלף, ראשית בדקו האם הכתובת שאליה נשלח היא אכן הכתובת הנכונה שלכם. על מנת לעשות זאת הקליקו באותו עמוד על View order details, לאחר ההקלקה תוכלו לראות את הכתובת שאליה נשלח המוצר. באם הכתובת אינה נכונה, חשוב שתעדכנו על כך את המוכר בכדי להבטיח את הפיתרון הטוב ביותר. על מנת לעשות זאת הקליקו על More actions ואז על Contact seller בתפריט שנמצא מצד ימין של המוצר המדובר.

במסך שייפתח בפניכם תוכלו לנקוט במספר פעולות על פי הסיטואציה.

  1. כאמור, אם אכן יש בעיה עם הכתובת – תוכלו ליצור קשר עם המוכר ולעדכן אותו על כך. על מנת לעשות זאת בחרו באפשרות הראשונה והקליקו על Contact the seller.
  2. אם הכתובת תקינה תוכלו לפתוח בקשה מול המוכר במטרה לקבל מוצר חלופי או החזר כספי. על מנת לעשות זאת בחרו באפשרות השנייה (I didn`t receive my item).

 

 

לאחר מכן, הקליקו על המשפט המודגש בכחול (request a refund or more information) על מנת לפתוח את הבקשה.

כעת בחרו האם אתם עדיין רוצים לקבל מוצר במקום זה שלא הגיע, או לחילופין לקבל החזר כספי במקום המוצר. תוכלו גם להוסיף הודעה במלל חופשי.

 

 

פתחתי בקשה מול המוכר – מה עכשיו?

מרגע פתיחת הבקשה ניתנים למוכר 3 ימי עבודה על מנת להגיב. במידה ולא תהיו מרוצים מהפיתרון שיוצע לכם על ידי המוכר, תוכלו לבקש מאיביי להתערב. במקרה זה אנחנו נבחן את הבקשה שלכם על מנת להבין האם היא עונה לקריטריונים של תכנית eBay Money Back Guarantee, תכנית המגנה עליכם הקונים בדיוק במקרים כאלה. נעדכן אתכם בתשובה בתוך 2 ימי עבודה.

 

חשוב לדעת

על מנת להיות זכאים להגנה במסגרת תכנית eBay Money Back Guarantee תוכלו לדווח על כך שלא קיבלתם את המוצר לאחר שתאריך ההגעה המשוער המאוחר ביותר שניתן לכם עבר, ולמשך 30 יום נוספים.

לדוגמה, אם תאריך ההגעה המשוער שניתן לכם הוא פרק הזמן שבין ה- 1 בינואר ל- 7 בינואר, תוכלו לדווח על כך שהמוצר לא התקבל לאחר ה- 7 בינואר, ולמשך 30 ימים נוספים . לכן, הקפידו להיות עם יד על הדופק באשר לתאריך ההגעה המשוער ונקטו פעולה בהקדם.

בהצלחה!