הבוט שידע לחשב מיסים: כך תדעו כמה מיסים ומכס תצטרכו לשלם עבור מוצר ב- eBay

מתעניינים במוצר מסוים ב- eBay אבל שוברים את הראש האם תצטרכו לשלם מיסים ומכס? מחשבון המיסים של eBay ישראל יעשה עבורכם את העבודה

איך אדע כמה עליי לשלם ובאילו מקרים?

חדשות טובות, אם פעם הייתם צריכים להיכנס לאתר רשות המיסים ולנסות להבין מטבלה מאוד ארוכה ומורכבת כמה מיסים ומכס עליכם לשלם עבור כל מוצר, היום זה הרבה יותר פשוט. 

במטרה להקל על הקונה הישראלי יצרנו מחשבון מיסים באמצעותו אפשר לקבל בתוך שניות את כל המידע לגבי תשלומים נוספים שעשויים לחול עליכם בעת הזמנת מוצר. המחשבון זמין לנוחיותכם גם בתור צ'אטבוט (ובקיצור בוט) בפייסבוק של eBay ישראל

 

איך זה עובד? 

נכנסים למחשבון המיסים או לבוט, מה שנוח וזמין לכם.

מדביקים את הלינק של המוצר ישירות למחשבון המיסים או הבוט, או בוחרים את הקטגוריה הראשית ואת הקטגוריה המשנית של המוצר שאתם מתעניינים בו (למשל, אלקטרוניקה וטאבלטים), ומזינים את המחיר שלו ואת סוג המטבע (לדוגמה: דולר/פאונד)

בשני המקרים תקבלו את כל המידע שאתם צריכים בתוך שניות ותוכלו להמשיך לקנות להנאתכם. 

על מיסים, מכס ומה שביניהם – המדריך לקונה המתחיל

 בעת הזמנת מוצרים מ- eBay (ובכלל מחו"ל) עשויים לחול תשלומים נוספים בגין מיסים ומכס. ככלל, ניתן לחלק תשלומים אלו לשלוש:

  • מע"מ – מס ערך מוסף, מס שכולנו משלמים בעצם על כמעט כל דבר שאנו רוכשים (גם בחנויות "רגילות") ועומד כיום על 17%

  • מכס– מס המוטל על ייבוא וייצוא סחורות כגון מזון, מוצרי הלבשה והנעלה, מכשירי חשמל לבנים

  • מס קנייה– מס עקיף שקיים במטרה להגן על הייצור המקומי ומשתנה ממוצר למוצר. חל על מוצרים כגון רכב וחלקי חילוף לרכב, אלקטרוניקה בידורית, טלפונים סלולריים, אלכוהול וטבק

 

כללי אצבע 

אם מחיר המוצר קטן מ- 75 דולר

במקרה זה המוצר שלכם פטור לחלוטין ממיסים.

שימו לב- הפטור אינו חל על מוצרי טבק, כוהל ומשקאות משכרים. בנוסף, חשוב לדעת שעלות המשלוח אינה קובעת את מדרגת המס. כלומר, אם קניתם נעליים שמחירם היה קטן מ- 75 דולר, והמשלוח עלה 20 דולר נוספים, ההתייחסות עדיין תהיה למחיר המוצר עצמו.  

 

אם מחיר המוצר גדול מ- 75 דולר

במידה ומחיר המוצר גדול מ- 75 דולר ייגבו מכם מכס מיסים ומכס על פי המדרגות השונות (75-500, 501-1000, +1000). גם כאן עלות המשלוח אינה קובעת את מדרגת המס, אך מרגע שיש  כזו, חלים מע"מ ומיסי ייבוא גם על עלות המשלוח.
 
לדוגמה, אם קניתם טלוויזיה שמחירה 480 דולר, ועלות המשלוח היא 40 דולר נוספים, הרי שהמיסים יחושבו מהסכום הכולל של 520 דולר.

 

אני צריך לשלם מיסים ומכס. איפה אני עושה את זה?

אם המילים מיסים ומכס מרתיעות אתכם וגורמות לכם לחשוב שתיאלצו לכתת רגליכם לסניפי המכס על מנת לשלם, אתם יכולים להיות רגועים. הקונים מחוייבים בתשלום המיסים בעת שיחרור החבילה מסניפי הדואר. רק במקרים חריגים תתבקשו להגיע פיזית למכס לצורך שחרור החבילה.

 

בהצלחה!