חיפוש למוכרים

 

סלפי לרשומות: 5 טיפים לצילום פריטים עם הסמארטפון / יעל כהן

זה נכון שלעיתים תמונה אחת טובה שווה אלף מילים ומכירה מוצלחת, אבל לא תמיד יש לכם המוכרים את האמצעים ואת הזמן להשקיע בצילומים מקצועיים ואחר כך גם לערוך את התמונות בתוכנות כגון פוטושופ. השאיפה היא לצלם במהירות, להוסיף את התמונות לרשומות ולמכור. מה שנקרא- לשמור על זה פשוט.

 

אמרנו פשוט? אמרנו סמארטפון. וכאן מגיעות החדשות הטובות- בין אם יש לכם אייפון ובין אם יש לכם אנדרואיד, אתם לגמרי יכולים להשתמש בהם על מנת להוציא תחת ידיכם תמונות איכותיות, רק שימו לב לטיפים הבאים:

 

1.    הקפידו על תאורה מתאימה. אחת מנקודות התורפה של סמאטרפונים הוא הנושא של תאורה מיטבית לצילום תמונות איכותיות. תוכלו לעשות אחד מהדברים הבאים על מנת לדאוג לתאורה כזו:

 

•    רכשו קופסת אור (LIghtbox) שתאפשר לכם לצלם בכל שעות היממה. ניתן לרכוש ב- eBay סוגים רבים של קופסאות אור, חשוב להקפיד שהקופסה תתאים לגודל הפריטים שאתם נוטים למכור

•    השתמשו באור טבעי – צלמו את הפריטים שלכם סמוך למקור אור טבעי בשעות הכי מוארות של היום. סגלו לעצמכם הרגל לצלם במרוכז את כל התמונות הדרושות לכם, וכך גם תצרו מראה אחיד ומקצועי לכל הפריטים

•    הימנעו משימוש בפלאש (הבזק) – מומלץ לא לצלם תמונות כשהפלאש פעיל מכיוון שהבזקים יוצרים השתקפויות, צלליות וכתמים בתמונות, מה שעשוי להותיר רושם לא טוב אצל הקונים

 

 

קופסת אור

2.    צלמו את התמונות על גבי רקע אחיד. אם אתם עושים שימוש בקופסת אור אז אתם כבר מסודרים, שכן אלה מגיעות בדרך כלל עם רקע לבן. אם אתם מעדיפים תאורה טבעית, תוכלו להציב את הפריט על גבי בריסטול או על גבי קיר לבן. עבור פריטים לבנים או מבריקים, שקלו להשתמש ברקע כהה.

 

3.    הקפידו שהפריט שלכם ימלא את הפריים. התקרבו עם הסאמרטפון לפריט שלכם כך שהוא ימלא כ- 80%-90% מהמסך. כך תצרו תמונה שתאפשר לקונים לבחון את הפריט בצורה נוחה וברורה, ובנוסף הפריט שלכם יבלוט יותר בחיפושים שהקונים עורכים ב- eBay.

 

אל תעשו שימוש בזום של המצלמה על מנת להגדיל את הפריטים באופן מלאכותי, שכן הדבר פוגם באיכות תמונה. בנוסף, תוכלו להפעיל את האופציה GRID (קווי רשת) דרך הגדרות המצלמה של הסאמרטפון שלכם וכך למרכז ולמקם את הפריט בצורה טובה בתוך הפריים.  כאן בסרטון תוכלו לראות הסבר לגבי הדרך בה מפעילים את אופציית ה- GRID (קווי רשת) בסמארטפון מסוג אייפון.

 

4.    עריכה. בקטנה. אל דאגה, לא תשמעו מאיתנו את המילה פוטושופ, הפוסט הזה עוסק בדברים פשוטים. כיום יש לכולנו תוכנות עריכה בטלפון שמאפשרות לנו לשחק עם החדות, הבהירות והצבע בתמונות. השתמשו באפשרויות אלו על מנת לשפר את התמונה, אבל במידה, המטרה היא שהתמונה תשקף את הפריט שלכם כפי שהוא באמת. שמרו על התמונה נאמנה למציאות.

 

5.   העלו קבצים בגודל בינוני או גדול (ההמלצה שלנו היא 500 פיקסלים). כאשר אתם מעלים תמונות ישירות מהסאמרטפון שלכם באמצעות אפליקציית המובייל של  eBay (אחד מהיתרונות שבלצלם ישירות מהסמארטפון), הקפידו להשתמש בקבצים בינוניים או גדולים, אחרת התמונות יופיעו בצורה מפוקסלת ומגורענת, מה שלא יעשה חסד עם הפריט שלכם ויגרום לקונים לעבור הלאה למוכר אחר.

אלו הם הטיפים העיקריים לצילום פשוט אך מקצועי של פריטים באמצעות הסמארטפון שיש לכולנו בכיס. כעת הכדור במגרש שלכם.

עשוי לעניין אותך