חיפוש למוכרים

 

שינויי עמלות ותעריפים החל מ-30.3.17

אנו עורכים שינויים בחבילות המנוי לחנויות eBay, שינויים אלו הינם חלק מהמאמץ המתמשך שלנו לשפר את זירת המסחר שלנו ולהעניק ערך רב יותר למוכרים. במסגרת שינויים אלו, תחול עלייה בתעריפים הבאים: עמלת העלאת רשומה, שדרוג רשומות ודמי המנוי לחנויות השונות.

 

מה משתנה?

 

החל מ- 30 במרץ:

 • נעלה את תעריפי עמלת העלאת הרשומה ושדרוג הרשומות עבור כלל המוכרים שברשותם חנות eBay.

החל מ- 1 באפריל:
נעלה את דמי המנוי לחנויות ונעניק יותר הטבות על מנת לתת למוכרים יותר רשומות כלולות מסוג מחיר קבוע (Fixed Price), זאת בנוסף להטבות חדשות כגון:

 • רשומות כלולות מסוג מכירה פומבית (auction-style) ל- 7 ימים.
 • קרדיט למימוש עבור שדרוג רשומות וקידומן.

 

הטבות נוספות לבעלי חנויות eBay

חנויות eBay הן דרך מעולה עבור מוכרים להצליח ב- eBay

שלושת סוגי החנויות שלנו: Featured, Basic ו- Anchor מציעות רשומות כלולות, חזות הניתנת להתאמה, כלי שיווק עוצמתיים והטבות רבות נוספות – כל זאת בעלות חודשית משתנה על פי סוג החנות.

 

ההטבות החדשות שיכנסו לתוקף כוללות בין היתר:

 • העלאה של פריטים רבים יותר: יותר רשומות כלולות מסוג מחיר קבוע עבור כל בעלי החנויות
 • דרכים חדשות למכור: רשומות כלולות מסוג מכירה פומבית ל-7 ימים
 • קרדיט לשדרוג רשומות: קרדיט חודשי למימוש עבור שדרוג וקידום רשומות (בחנויות מסוג Featured ו-Anchor בלבד)

 

שינויים בעמלות המכירה והטבות נוספות החל מ- 30.3.17
כאמור, כחלק מהשינויים החדשים, eBay מעלה את תעריפי העמלות לבעלי החנויות ומעניקה יותר ערך והטבות במסגרת חבילות המנוי. בסיכומו של דבר, תקבלו הרבה יותר עבור הכסף שלכם.

שווי ההטבות לפי סוג המנוי החודשי*:

 • 90 פאונד לבעלי חנות Basic בהשוואה למי שאינו בעל חנות.
 • 245 פאונד לבעלי חנות Featured בהשוואה לבעלי חנות Basic.
 • 1,275 פאונד לבעלי חנות Anchor בהשוואה לבעלי חנות Featured.

 

אנו ממליצים לעקוב אחר פעילותכם דרך Seller hub ולוודא כי הנכם מנויים לחנות המתאימה ביותר לצורכי העסק שלכם. השינויים יכנסו לתוקף בצורה אוטומטית. במידה והנכם מעוניינים לשנות את סוג המנוי, יש לעשות זאת לפני 31.3.17.

*שווי ההטבה הינו יחסי לעומת מנוי ברמה אחת מתחת, כאשר הנכם משתמשים בכל הקצאת הרשומות הכלולה במנוי

 

מה משתנה?

עמלת העלאת רשומה (בתוקף החל מ- 30.3.2017) ודמי המנוי לחנויות (בתוקף החל מ- 1.4.2017)

 

ללא חנות Anchor Featured Basic
£1,275 £245 £90 שווי ההטבות החודשיות*
£269
(היה (£217.38
£69
(היה (£52.17
£25
(היה (£17.38
עלות חודשית
ללא הגבלה (ללא שינוי) 1,500
(היה 1,200)
250
(היה 200)
רשומות במחיר קבוע**
500 300 50 חדש
רשומות כלולות מסוג מכירה פומבית ל-7 ימים**
30p
(26p היה)
חינם
(ללא שינוי)
5p
(4p היה)
15p
(9p היה)
עלות עבור רשומות מסוג מחיר קבוע לאחר מיצוי הרשומות הכלולות
30p
(היה 9p או 26p)
15p
(היה 13p או 4p)
15p
(היה 13p או 4p)
15p
(היה 13p או 4p)
עלות עבור רשומות מסוג מכירה פומבית לאחר מיצוי הרשומות הכלולות***
£20 £10 חדש
קרדיט למימוש עבור שדרוג רשומות

 

*שווי ההטבה הינו יחסי לעומת מנוי ברמה אחת מתחת, כאשר הנכם משתמשים בכל הקצאת הרשומות הכלולה במנוי.

**מגבלות מכירה בתוקף

***המחירים הקודמים מתייחסים למכירה פומבית מתחת ל-£1, ומעל £1 בהתאמה

**** למדו עוד על מכירה בינלאומית

 

עמלות לשדרוג רשומות- אופציונלי (בתוקף החל מ- 30.3.2017)

 

4% of the reserve price, max. £150 (from 3.5%, max. £130.43) Reserve price
50p (from 43p) Buy it now price
£1 (from 87p) Subtitle
£2.50 (from £2.17) Gallery Plus
30p (from 26p) Listing designer
10p (from 5p) Scheduler

לא יחולו שינויים בעמלת המכירה הסופית עבור כלל המוכרים, בנוסף לא יחולו שינויים בעמלת העלאת רשומה ובשדרוג רשומות עבור מוכרים שאין ברשותם חנות eBay.

 

רשימת שאלות נפוצות
 • איך נקבע שווי ההטבות החודשיות בחנויות השונות?

  המספרים המופיעים בטבלה ממחישים את הערך שתקבלו עבור כל סוג חנות, ביחס לערך שאתם מקבלים במנוי בדרגה אחת מתחת, כאשר אתם מנצלים את כל ההטבות הכלולות (אם אתה מנויים לחנות מסוג Basic, ההשוואה מתבצעת לעומת מוכרים שאין ברשותם חנות). על קצה המזלג, זהו הערך שיש למנוי החודשי שלכם לעומת מה שהייתם מקבלים במסגרת מנוי חודשי לחנות בדרגה אחת פחותה.

 • כיצד הקרדיט לשדרוג הרשומות עובד?

  אם הנכם מנויים לחנויות מסוג Featured או Anchor , תהיו זכאים לקרדיט לשדרוג רשומות מדי חודש, אותו תוכלו לנצל על כל קומבינציה של שדרוגים שתחליטו, למשל reserve price, יחד עם subtitle ושימוש ב- Promoted listings.

   

  הקרדיט יינתן עבור שימוש בשדרוג רשומות בחודש הקודם, עד גובה הקרדיט אליו אתם זכאים. הקרדיט יופיע בחשבונית החודשית שלכם כ: "Monthly listing upgrade credit".

 • מתי אראה את השינויים בחשבונית שלי?

  אם הנכם מקבלים את החשבונית ב-16 בכל חודש, תראו את החיוב החדש עבור החנות בחשבונית של ה- 16 במרץ. אך אם תשנו את סוג המנוי החודשי לפני 31.3.2017, תקבלו זיכוי עבור הפרשי חיובים, באם ישנם, בחשבונית הבאה.
  אם הנכם מקבלים את החשבונית בכל 1 בחודש, תראו את החיוב החדש עבור החנות בחשבונית של ה- 1 באפריל. כל שינוי של סוג המנוי שייעשה לפני 31.3.2017 ישתקף בחשבונית זו.

מדוע eBay מציגה את כלי השילוח החדשים הללו?

מוכרים ביקשו מאיתנו את היכולת לספק לקונים תמונה מדוייקת יותר של תעריפי שילוח וזמנים, ובנוסף את הגמישות לבצע התאמה אישית של ימי העבודה והזמנים שהם מקזזים עבור טיפול במשלוח באותו היום (Same-day handling).

 

מהם היתרונות שבשימוש בטבלאות החדשות לתעריפי שילוח?
טבלאות שיעורי שילוח יכולות לסייע לכם לנקוב בצורה מדוייקת יותר בתעריפי השילוח בהתבסס על מיקומם של הקונים, מה שעשוי להוביל להגדלה במכירות. טבלאות תעריפי השילוח גם יכולות לסייע לכם לצמצם את האפשרות לגביית יתר מקונים הממוקמים בקרבתכם, או אי גבייה מספקת מקונים רחוקים יותר.

במקרים רבים, תוכלו לנקוב בתעריפים נמוכים יותר בגין שילוח עבור הקונים שלכם על ידי שימוש בטבלאות החדשות לתעריפי שילוח.

 

מהם היתרונות שבשימוש בכלי לוח ימי העבודה?

כלי לוח ימי העבודה החדש מעניק לכם את האפשרות לקבוע את הימים בשבוע בהם אתם עובדים ואת הזמנים שאתם מקזזים (Cut-off time­) עבור טיפול במשלוח עוד באותו היום. כך אתם יכולים להתאים את ההתחייבויות שלכם לקונים בכל הקשור לשילוח על פי המודל העסקי שלכם, כוח האדם ואפילו ווליום ההזמנות. כרגע, ברירת המחדל עבור כל המוכרים ב- eBay היא ימי עבודה שני-שישי, כאשר זמן ה- cut-off מוגדר לשעה 2 PM, זמן פסיפיק.

דוגמה: נכון לרגע זה, אם אתם לא עובדים בימי שישי, ביצועי המוכר שלכם עשויים להיות מושפעים מכיוון שאנחנו מחשיבים את יום שישי כיום עבודה. עם השינוי הזה, אתם תהיו אחראים לשילוח רק בימים שתגדירו כימי עבודה. זיכרו, ימים בהם אתם לא עובדים עשויים להאריך את תאריך המסירה המשוער שאנו נציג לקונים.

 

 

מה ההבדל בין טבלאות תעריפי השילוח ובין שילוח מחושב (Calculated shipping)?
טבלאות תעריפי השילוח נותנות לכם שליטה בהצגת תעריפים ספציפיים לעלויות השילוח שלכם, בעוד שהשילוח המחושב תקף לעלויות שילוח סטנדרטיות (למשל, תעריפים בחנויות או הנחות כתוצאה ממשא ומתן של eBay).
המשמעות היא שאתם יכולים לעשות שימוש בטבלאות תעריפי השילוח על מנת להציג בצורה מדוייקת יותר את עלויות השילוח בהתבסס על האיזורים בהם נמצאים הקונים שלכם.

 

האם השימוש בכלים החדשים ישפיע על ביצועיי כמוכר?

השימוש בטבלאות תעריפי השילוח לא ישפיע על ביצועיכם כמוכרים, אבל הוא יאפשר לכם להתחרות בצורה אפקטיבית יותר מכיוון שתעריפי השילוח שיוצגו לקונים יהיו מבוססים על מיקומם הספציפי.

 

כלי לוח העבודה ותכנון הזמן יאפשר לכם להגדיר בצורה מדוייקת יותר את ימי העבודה שלכם ואת זמני הקיזוז (Cut-off time­s), מה שיקל עליכם לעמוד בהבטחות שאתם נותנים לקונים בכל הקשור לזמני השילוח. כלי זה גם יסייע לכם לשפר את ביצועיכם כמוכרים, כפי שהם נמדדים בידי eBay, כל עוד תעמדו בהבטחות שלכם לקונים כפי שהצהרתם עליהן ברשומות.

 

 

האם אני מוכרח לעשות שימוש בכלים חדשים אלו?

השימוש בכלים הללו הוא אופציונלי, אך זיכרו כי הם נועדו לאפשר לכם להגדיר במדויק מתי הקונים יקבלו את הפריטים שאתם שולחים. הם גם נועדו לסייע לכם להגדיר טוב יותר את העלויות שאתם גובים בגין השילוח.

 

היכן אוכל למצוא את הכלים החדשים?

שני הכלים יופיעו מאוחר יותר הקיץ ב- Seller Hub וב- My eBay.

 

איך עליי לעשות שימוש בכלי לוח ימי העבודה באופן הטוב ביותר על מנת לעמוד בציפיות הקונים ובסטנדרטים למוכרים?
השתמשו בכלי לוח ימי העבודה על מנת לשקף את הדרך והזמנים בהם אתם מפעילים את העסק שלכם וכך תתאימו את ציפיות הקונים לזמן הטיפול שלכם במשלוחים וזמני מסירתם. תוכלו להתאים את ימי העבודה ואת זמני הקיזוז (Cut-off times­)על ידי לקיחה בחשבון של פרמטרים כגון כוח אדם, כמות הזמנות ועוד.

 

איך eBay ממליצה לעשות שימוש בטבלאות תעריפי השילוח במקרים של טבלאות מרובות?

באפשרותכם ליצור טבלאות תעריפי שילוח מרובות המחקות טבלאות תעריפי שילוח של ספקי לוגיסטיקה קיימים וכך להציע את הצעות המשלוח התחרותיות ביותר, בהתבסס על מיקומו של הקונה באיזורים השונים של ארה"ב. הכלי הזה מעניק לכם שליטה על עד 20 טבלאות תעריפי שילוח ובהן שורה של ספקי שילוח וכן שורה של איזורי שילוח.

 

כיצד טבלאות תעריפי השילוח יכולות לסייע לי במידה ואני מציע משלוחים חינם?

באפשרותכם להשתמש בכלי כדי לקבוע עלויות שילוח על פי מיקומו של הקונה ולהציע שירות משלוחים נוסף,מהיר יותר, כגון משלוח מהיום למחר, אשר חלק מהקונים מעדיפים. השיטה המומלצת היא תמיד להציע לקונים יותר מאפשרות שילוח אחת. למשל: אחת מהירה, ואחת בחינם.

 

מה עליי לעשות לקראת השקת הכלים החדשים?

זמן טיפול (Handling time) וזמן משלוח הם פקטורים חשובים הנלקחים בחשבון בידי הקונים בעת ביצוע רכישה. מועד המסירה הצפוי הוא לעיתים שיקול מרכזי ולכן חשוב להציע אופציית שילוח המאפשרת אספקה מהירה יותר.

אנו ממליצים לכם להציע משלוח באותו היום או בתוך יממה. חשוב גם להציע מספר אפשרויות שילוח, במיוחד שילוח מהיר. אל תשכחו לעדכן את כל הרשומות מסוג "טובות עד ביטול" (Good `Till cancelled) על פי השיטות המומלצות לעיל.

עשוי לעניין אותך