חיפוש למוכרים

 

במהלך החודשים הקרובים נבצע כמה עדכונים חשובים לבעלי החנויות

 

שינוי בעמלות המכירה

עמלות המכירה (final value fees) לבעלי החנויות יעלו ב- 1 במאי, 2017, כפי שניתן לראות בטבלה להלן. שימו לב כי אין שינוי בעמלות המכירה למוכרים שאינם בעלי חנויות

 

עמלות מכירה (Final Value Fees)

 

בעלי חנויות המוכרים בקטגוריות הבאות:  השיעור הנוכחי השיעור החדש
Computers/Tablets & Networking, Video Game Consoles, Heavy Equipment, Concession Trailers & Carts, Imaging & Aesthetics Equipment, and Commercial Printing Presses 4% ללא שינוי
Consumer Electronics, Select Cameras & Photos, Coins & Paper Money, and Stamps 6% 6.15%
Musical Instruments & Gear (except Pro Audio and DJ Equipment) 7% 7.15%
Motors Parts & Accessories and Automotive Tools & Supplies 8% 8.15%
Clothing, shoes & Accessories, Collectibles, Home & Garden, Select Camera & Photo Accessories, Select Cell Phones Accessories, Jewelry & Watches, Sporting Goods, Toys & Hobbies, Health & Beauty, Select Business & Industrial, Books, DVDs & Movies, Music, Video Games, and all other categories (Exclusions apply) 9% 9.15%
מוכרים שאין ברשותם חנות 10% ללא שינוי

 

מדוע eBay עורכת את השינויים הללו לבעלי החנויות?

כדי להמשיך ולהיות השוק המקוון הגדול בעולם, אנחנו מעדכנים מעת לעת את העמלות וההקצאות שלנו. אנחנו מגדילים את ההשקעה שלנו בפלטפורמה, במאמצי שיווק ובכלים שאנחנו מספקים למוכרים ולקונים כדי לשפר הן את חוויית המכירה והן את חוויית הקנייה ב- eBay.

 

רשימת שאלות נפוצות
  • האם מחיר העמלה העתידי יהיה רלוונטי לרשומות "טובות עד לביטול" (Good ‘Til Cancelled) שהועלו לפני 1 במאי, 2017?

    רשומות "טובות עד לביטול" (Good ‘Til Cancelled) שיחודשו ב- 1 במאי, 2017 בשעה 12AM (זמן PST) או לאחר מכן, יחוייבו לפי עמלת המכירה החדשה. רשומות "טובות עד לביטול" שנמכרו עד לזמן זה לא יחוייבו בעמלה הגבוהה יותר.

  • אני מקבל את החשבונית שלי מ- eBay ב-1 בכל חודש. האם תחייבו אותי בעמלת המכירה הישנה או החדשה?

    כל חשבונית שתישלח החל מ- 15 במאי, 2017, תשקף את מבנה העמלות החדש למוצרים שנמכרו החל מ- 1 במאי, 2017.

  • היכן אוכל למצוא את מבנה העמלות החדש של eBay?

    עמוד עמלות המוכר שלנו ועמוד עמלות החנויות שלנו יעודכנו ב-1 במאי, 2017, לפי מבנה העמלות החדש. עד אז, אתם מוזמנים להתעדכן במבנה העמלות החדש בטבלה כפי שהוצגה בסקירה הכללית.

מדוע eBay מציגה את כלי השילוח החדשים הללו?

מוכרים ביקשו מאיתנו את היכולת לספק לקונים תמונה מדוייקת יותר של תעריפי שילוח וזמנים, ובנוסף את הגמישות לבצע התאמה אישית של ימי העבודה והזמנים שהם מקזזים עבור טיפול במשלוח באותו היום (Same-day handling).

 

מהם היתרונות שבשימוש בטבלאות החדשות לתעריפי שילוח?
טבלאות שיעורי שילוח יכולות לסייע לכם לנקוב בצורה מדוייקת יותר בתעריפי השילוח בהתבסס על מיקומם של הקונים, מה שעשוי להוביל להגדלה במכירות. טבלאות תעריפי השילוח גם יכולות לסייע לכם לצמצם את האפשרות לגביית יתר מקונים הממוקמים בקרבתכם, או אי גבייה מספקת מקונים רחוקים יותר.

במקרים רבים, תוכלו לנקוב בתעריפים נמוכים יותר בגין שילוח עבור הקונים שלכם על ידי שימוש בטבלאות החדשות לתעריפי שילוח.

 

מהם היתרונות שבשימוש בכלי לוח ימי העבודה?

כלי לוח ימי העבודה החדש מעניק לכם את האפשרות לקבוע את הימים בשבוע בהם אתם עובדים ואת הזמנים שאתם מקזזים (Cut-off time­) עבור טיפול במשלוח עוד באותו היום. כך אתם יכולים להתאים את ההתחייבויות שלכם לקונים בכל הקשור לשילוח על פי המודל העסקי שלכם, כוח האדם ואפילו ווליום ההזמנות. כרגע, ברירת המחדל עבור כל המוכרים ב- eBay היא ימי עבודה שני-שישי, כאשר זמן ה- cut-off מוגדר לשעה 2 PM, זמן פסיפיק.

דוגמה: נכון לרגע זה, אם אתם לא עובדים בימי שישי, ביצועי המוכר שלכם עשויים להיות מושפעים מכיוון שאנחנו מחשיבים את יום שישי כיום עבודה. עם השינוי הזה, אתם תהיו אחראים לשילוח רק בימים שתגדירו כימי עבודה. זיכרו, ימים בהם אתם לא עובדים עשויים להאריך את תאריך המסירה המשוער שאנו נציג לקונים.

 

 

מה ההבדל בין טבלאות תעריפי השילוח ובין שילוח מחושב (Calculated shipping)?
טבלאות תעריפי השילוח נותנות לכם שליטה בהצגת תעריפים ספציפיים לעלויות השילוח שלכם, בעוד שהשילוח המחושב תקף לעלויות שילוח סטנדרטיות (למשל, תעריפים בחנויות או הנחות כתוצאה ממשא ומתן של eBay).
המשמעות היא שאתם יכולים לעשות שימוש בטבלאות תעריפי השילוח על מנת להציג בצורה מדוייקת יותר את עלויות השילוח בהתבסס על האיזורים בהם נמצאים הקונים שלכם.

 

האם השימוש בכלים החדשים ישפיע על ביצועיי כמוכר?

השימוש בטבלאות תעריפי השילוח לא ישפיע על ביצועיכם כמוכרים, אבל הוא יאפשר לכם להתחרות בצורה אפקטיבית יותר מכיוון שתעריפי השילוח שיוצגו לקונים יהיו מבוססים על מיקומם הספציפי.

 

כלי לוח העבודה ותכנון הזמן יאפשר לכם להגדיר בצורה מדוייקת יותר את ימי העבודה שלכם ואת זמני הקיזוז (Cut-off time­s), מה שיקל עליכם לעמוד בהבטחות שאתם נותנים לקונים בכל הקשור לזמני השילוח. כלי זה גם יסייע לכם לשפר את ביצועיכם כמוכרים, כפי שהם נמדדים בידי eBay, כל עוד תעמדו בהבטחות שלכם לקונים כפי שהצהרתם עליהן ברשומות.

 

 

האם אני מוכרח לעשות שימוש בכלים חדשים אלו?

השימוש בכלים הללו הוא אופציונלי, אך זיכרו כי הם נועדו לאפשר לכם להגדיר במדויק מתי הקונים יקבלו את הפריטים שאתם שולחים. הם גם נועדו לסייע לכם להגדיר טוב יותר את העלויות שאתם גובים בגין השילוח.

 

היכן אוכל למצוא את הכלים החדשים?

שני הכלים יופיעו מאוחר יותר הקיץ ב- Seller Hub וב- My eBay.

 

איך עליי לעשות שימוש בכלי לוח ימי העבודה באופן הטוב ביותר על מנת לעמוד בציפיות הקונים ובסטנדרטים למוכרים?
השתמשו בכלי לוח ימי העבודה על מנת לשקף את הדרך והזמנים בהם אתם מפעילים את העסק שלכם וכך תתאימו את ציפיות הקונים לזמן הטיפול שלכם במשלוחים וזמני מסירתם. תוכלו להתאים את ימי העבודה ואת זמני הקיזוז (Cut-off times­)על ידי לקיחה בחשבון של פרמטרים כגון כוח אדם, כמות הזמנות ועוד.

 

איך eBay ממליצה לעשות שימוש בטבלאות תעריפי השילוח במקרים של טבלאות מרובות?

באפשרותכם ליצור טבלאות תעריפי שילוח מרובות המחקות טבלאות תעריפי שילוח של ספקי לוגיסטיקה קיימים וכך להציע את הצעות המשלוח התחרותיות ביותר, בהתבסס על מיקומו של הקונה באיזורים השונים של ארה"ב. הכלי הזה מעניק לכם שליטה על עד 20 טבלאות תעריפי שילוח ובהן שורה של ספקי שילוח וכן שורה של איזורי שילוח.

 

כיצד טבלאות תעריפי השילוח יכולות לסייע לי במידה ואני מציע משלוחים חינם?

באפשרותכם להשתמש בכלי כדי לקבוע עלויות שילוח על פי מיקומו של הקונה ולהציע שירות משלוחים נוסף,מהיר יותר, כגון משלוח מהיום למחר, אשר חלק מהקונים מעדיפים. השיטה המומלצת היא תמיד להציע לקונים יותר מאפשרות שילוח אחת. למשל: אחת מהירה, ואחת בחינם.

 

מה עליי לעשות לקראת השקת הכלים החדשים?

זמן טיפול (Handling time) וזמן משלוח הם פקטורים חשובים הנלקחים בחשבון בידי הקונים בעת ביצוע רכישה. מועד המסירה הצפוי הוא לעיתים שיקול מרכזי ולכן חשוב להציע אופציית שילוח המאפשרת אספקה מהירה יותר.

אנו ממליצים לכם להציע משלוח באותו היום או בתוך יממה. חשוב גם להציע מספר אפשרויות שילוח, במיוחד שילוח מהיר. אל תשכחו לעדכן את כל הרשומות מסוג "טובות עד ביטול" (Good `Till cancelled) על פי השיטות המומלצות לעיל.

עשוי לעניין אותך