חיפוש למוכרים

 

לא על התמונות לבדן – למה כדאי להוסיף וידאו לרשומות ב-eBay, ואיך מתחילים? / סשה קוגן

כמוכרים ב- eBay אתם כבר מבינים את החשיבות של תמונות טובות ברשומה, הן מוסיפות נדבך של רצינות ומקצועיות לפריטים שלכם וביכולתן לשכנע את הקונים לרכוש דווקא מכם ולא מהמוכר השכן. זה תמיד יהיה נכון, אבל חשוב לדעת שבשנים האחרונות נכנס שחקן חדש וחזק לזירה – הוידאו. הנה למשל, וידאו מרשומה למכירת קסדת "דאפט פאנק". שימו לב עד כמה מעביר הסרטון היבטים שתמונה, טובה ככל שתהיה, אינה יכולה להעביר לקונים.

 

 

אנחנו חיים בתקופה שהיא תור הזהב של הוידאו, מגמות כגון הניגון האוטומטי בפייסבוק, סרטונים באינסטגרם ושימוש הולך וגובר בתמונות ב- 360 מעלות הן לא מקריות, האינטרנט הופך להיות יותר ויותר דינמי, ועמו גם המסחר האלקטרוני. הנה סטטיסטיקות יוטיוב מהשנה האחרונה (מקור: eMarketer) :

 • 43% מהגולשים בגילאים 51-69 גולשים ביוטיוב
 • 58% מהגולשים בגילאים 35-50 גולשים ביוטיוב
 • 72% מהגולשים בגילאים 18-34 גולשים ביוטיוב

אם אתם מזהים מגמה, אתם לא טועים. התיאבון לסרטונים ביוטיוב גדל עם כל דור. מעניין לדעת שלמרות שישנה דרישה גוברת לוידאו מצד הקונים, מרבית העסקים הקטנים לא עומדים בקצב. בארה"ב למשל, רק 9% מהעסקים הקטנים עושים שימוש ביוטיוב. מה זה אומר? שאתם יכולים להיכנס לואקום הזה ולהשיג יתרון איכותי על המתחרים שלכם (וכמובן למכור יותר). כל מה שאתם צריכים זה סמאטרפון, ואת הטיפים הבאים:

 

1.    ראשית – החליטו מה אתם רוצים שהצופים יפיקו מהסרטונים שלכם. האם אתם מצלמים את סרטון הוידאו במטרה להציג את הפריט שלכם טוב יותר? להסביר כיצד הוא עובד? להדגים את הדרכים השונות בהן ניתן לעשות בו שימוש? או אולי הכל מהכל? חשוב שתדעו מה אתם רוצים להראות עוד לפני שתגשו למלאכת הצילום, המיקוד הזה יאפשר לכם להעביר את המסר שלכם בצורה ברורה וחדה יותר.

 

2.    שמרו את זה פשוט. אין צורך בסט מקצועי או בתסריט מפורט. פשוט הקפידו על הדגשים האלה:

 • ערכו בדיקה של הרקע שעליו אתם מתעתדים לצלם את הסרטון. הקפידו על כך שלא יהיה עמוס מדי, לא תרצו שייכנסו לפריים חפצים שימשכו את תשומת ליבם של הקונים מהפריט
 • בדקו את התאורה. חשוב שהאור יהיה חזק מספיק על מנת שהפריט יוצג כראוי
 • האם אתם יכולים לשמוע את עצמכם? הכינו טסט קצר ובדקו האם עוצמת הקול חזקה מספיק
 • הישארו יציבים. עשו שימוש בחצובה או אפילו בערימה של ספרים על מנת לייצב את הסמארטפון
 • מחקו והקליטו מחדש. אם אתם לא מרוצים מהתוצאה, הכינו גרסה נוספת. זה ישתלם

 

3.    הדגימו כיצד עובד הפריט שלכם. אם אתם מוכרים פריט שמצריך מהקונים מעקב אחר הוראות הפעלה, הכינו וידאו שמציג את אופן השימוש, ומעניק טיפים שיאפשרו את התוצאות הטובות ביותר.

 

4.    פחות זה יותר. הקפידו שהסרטון יהיה קצר – דקה או שתיים זה אורך מספיק לחלוטין. לגולשים אין סבלנות לצפות בסרטונים ארוכים, והם עשויים לנטוש באמצע.

 

5.    הוסיפו קצת חוש הומור. הכינו סרטון שאתם הייתם שמחים לצפות בו. סרטון לא חייב להיות דידקטי ומונוטוני, הוסיפו הומור וסקרנו את הגולשים. כך המסר יעבור אליהם טוב יותר. תוכלו גם להוסיף מוזיקה קצבית שתוסיף חיים לסרטון.

 

לאחר שהסרטון שלכם מוכן, פשוט עקבו אחר השלבים האלה: 

 • העלו את הסרטון ליוטיוב ופרסמו אותו. סביר להניח שרבים מכם כבר עשיתם זאת בעבר. אם לא, תוכלו לעקוב אחר ההוראות האלה או להיעזר בחברים ומשפחה
 • העתיקו את ה-  URL  של הסרטון והזינו אותו באתר מסוג YouTube video converter for eBay. אנחנו ממליצים על זה
 • המרת הסרטון באתר תייצר עבורכם קוד html, העתיקו את הקוד
 • חזרו לרשומה שלכם בeBay והחליפו את התצוגה לעורך html. כעת הוסיפו את הקוד לרשומה
 • החזירו את התצוגה לעורך הרגיל והמשיכו לערוך את הרשומה
 • פרסמו את הרשומה, כעת גם תוכלו לראות את הסרטון שהוספתם
 • סיימתם! הרשומה שלכם התחדשה בסרטון וידאו. כעת מומלץ להעתיק את כתובת ה- URL של הרשומה לתיאור סרטון היוטיוב, כך גולשים שיתקלו בסרטון יוכלו להגיע בקלות לפריט שלכם ב-  eBay . לדוגמה : הנה הסרטון מתחילת הפוסט, עם קישור לפריט ב-eBay בתיאור הסרטון.

 

 

 

משהו חשוב לסיום, סרטונים יתאימו במיוחד לפריטים שיש לכם בשפע במלאי, או לרשומות מסוג good `till canaelled המתחדשות מדי 30 יום. במידה ואתם מוסיפים סרטונים לפריטים הנמכרים בפורמט של מכירה פומבית, אל תשכחו להפוך את הסרטון לפרטי או למחוק אותו לגמרי לאחר שהמכירה מסתיימת. אף אחד לא רוצה לצפות בסרטון ולעבור לeBay רק כדי לראות שהפריט בו הוא חושק כבר לא זמין לרכישה.

 

בהצלחה! 

עשוי לעניין אותך