חיפוש למוכרים

 

עדכונים בנוגע למס טובין ושירותים באוסטרליה (GST)

מס טובין ושירותים (GST) יחול על מוצרים שערכם נמוך מ-1,000 AUD אשר מיובאים על ידי לקוחות אל תוך אוסטרליה. eBay אחראית לגביית מס ה-GST והעברת סכום זה לממשלת אוסטרליה.

מה חדש?

החל מתאריך ה-1.7.2018 יחול מס טובין ושירותים באוסטרליה (GST) על כל המוצרים המיובאים על ידי לקוחות אל תוך אוסטרליה שערכם נמוך מ-1,000 AUD (דולר אוסטרלי).

פלטפורמות הפצה דיגיטליות (EDP) אחראיות לגביית מס מהקונים על כל מוצרי הייבוא שערכם נמוך מ-1,000 AUD, והן הנושאות באחריות תשלום המס לרשויות. eBay נחשבת פלטפורמת הפצה דיגיטלית (EDP), ועל כן אחראית לגביית מס ה-GST והעברת סכום זה לממשלת אוסטרליה.

מהם המקרים בהם יתווסף מס ה-GST?

מס ה-GST יתווסף לסכום הקניה הכולל של הקונים, בתהליך הצ'ק – אאוט, במקרים הבאים:

  • מיקום הפריט שנקנה הוא מחוץ לאוסטרליה
  • כתובת היעד של המשלוח היא בתוך אוסטרליה
  • ערך המשלוח נמוך מ-1,000 AUD

איך בנוי התשלום החדש לקונה באוסטרליה?

במקרים אלו, התשלום של הקונה יפוצל בצורה הבאה:

  • ערך המשלוח (מחיר הפריט + דמי משלוח) יועבר ישירות למוכר, באותה הצורה בה התהליך מתבצע היום
  • מס ה-GST יגבה ויועבר ישירות על ידי eBay למשרד המסים האוסטרלי (ATO).
הזמנות שערכן עולה על 1,000 AUD לא יחויבו במס GST על ידי eBay.

מה נדרש?

eBay דורשת מהמוכרים השולחים חבילות בעלות ערך נמוך מ-1000 AUD לכלול את מספר העסקי האוסטרלי (ABN) של eBay:

 

eBay’s ABN # 64 652 016 681

             Code: PAID

  • שימו לב, ספק לוגיסטי רשאי לסרב לקבל חבילות ליעדי AU אם ABN אינו מסופק.

המלצות

אנחנו ממליצים לבחון מחדש את אסטרטגיית התמחור שלכם עבור קונים באוסטרליה במידה ויש לכם מוצרים שנשלחים מחו"ל.

בנוסף, חשוב לשים לב ולהציג את המיקום המדויק של הפריטים שאתם מוכרים כחלק ממדיניות המכירה הנהוגה ב-eBay.

מוכרים שיפרו את המדיניות מסתכנים בהסרת רשומות, אזהרות, השעיה על ידי eBay, ופעולות מטעם משרד המסים האוסטרלי.

למידע נוסף, בקרו באתר של משרד המסים האוסטרלי (ATO)

שאלות נפוצות

מס טובין ושירותים באוסטרליה (GST) הוא מס בגובה 10% המחייב את רוב הטובין, השירותים והמוצרים השונים שנמכרים או נצרכים באוסטרליה, אשר מיושם כבר היום על חבילות בערך גבוה (שעלותן יותר מ1000 AUD) המיובאות אל תוך אוסטרליה. המס נגבה ישירות מהיבואן בגבול אוסטרליה, כלומר, הנמען נדרש לשלם מכס ומיסים לפני קבלת המשלוח.

החל מ-1.7.18, יחול מס טובין ושירותים באוסטרליה (GST) על כל המוצרים שערכם נמוך מ-1,000 AUD המיובאים על ידי לקוחות אל תוך אוסטרליה. המס יגבה מהפלטפורמה העסקית שמוכרת את המוצר כבר במעמד הקניה, ולא כשהחבילה תגיע לגבול אוסטרליה.

eBay רואה בחומרה מצג שווא של מיקום פריטים. כחלק ממדיניות המכירה הנהוגה ב-eBay, אנחנו משתמשים בטכנולוגיה שמטרתה לגלות ולמנוע עבירות בהצגת מוצרים ברשומות ובעסקאות קניה ומכירה.

מוכרים שייפרו את המדיניות מסתכנים בהסרת רשומות, אזהרות, השעיה על ידי eBay, ופעולות מטעם משרד המסים האוסטרלי (ATO).

כל העסקים העומדים בקריטריון הסף של 75,000 AUD (בתקופת מחזור לחודש הנוכחי ו-11 החודשים האחרונים), צריכים לחייב את כל המוצרים המיובאים בתשלום GST ולהעביר את ההכנסות למשרד המיסים האוסטרלי (ATO)

הפתרון של eBay לגביית מס ה-GST יאפשר לגבות את המס מהקונים, בכל מטבע בו נעשתה הקניה, מכל מוכר ובכל אתר eBay. בנוסף, יאפשר להמשיך לייבא מוצרים וחבילות לאוסטרליה מבלי להיתקל במחסומים, בניתוב מחדש של חבילות או בחסימה במהלך הקניה.

eBay לא יכולה לספק את האינפורמציה הזו

eBay לא צפויה לחייב במס ה-GST על המוצרים הבאים: מוצרי מזון פשוטים, קורסים, שירותי ומוצרי רפואה, טיפוח ובריאות מסוימים. תוכלו למצוא רשימה מלאה יותר של מוצרים פטורים מתשלום GST באתר של משרד המסים האוסטרלי.

במידה ואתם מאמינים שחויבתם לא לצורך (למשל, אם הפריט לא היה מסווג נכון על ידי המוכר או בגלל תקלה במערכת) תוכלו ליצור קשר עם שירות הלקוחות שלנו ואנו נבחן את הנושא

eBay עובדת בהתאם לחקיקה החדשה שדורשת מ-eBay, לגבות מס GST על מוצרים מיובאים שערכם אינו עולה על 1000 AUD בלבד

מס GST החל על מוצרים מיובאים שערכם עולה על 1000 AUD נגבה ישירות מהקונה/ היבואן בגבול אוסטרליה (הנמען נדרש לשלם מכס ומיסים על מנת שיוכל לאסוף את החבילה) החקיקה הקיימת אינה משתנה.

במידה ויש לכם מוצרים שנמצאים באוסטרליה, אתם לא מושפעים מהשינוי

אתם עלולים להיות מחויבים בתשלום מס ה- GST עבור המכירות שלכם בeBay. אם אתם לא בטוחים, צרו קשר עם משרד המס האוסטרלי ו/או בדקו את נושא מחויבויות המס שלכם מול גורם מקצועי

במידה ויש לכם מוצרים מחוץ לאוסטרליה ואתם מוכרים אותם רק דרך eBay, אתם לא תושפעו בצורה ישירה מהשינוי. eBay אחראית לאיסוף מס ה-GST מהקונים במקרים של חבילות בערך נמוך מ-1000 AUD. התקבולים עבור המכירות שלכם נותרים ללא שינוי (מחיר המוצר + דמי משלוח).

במידה ואתם מייצאים מוצרים לאוסטרליה דרך ערוצים אחרים (למשל דרך אתר אינטרנט משלכם) יש סיכוי שתצטרכו לאסוף את מס הGST בעצמכם. אנחנו ממליצים לכם לבקר באתר האינטרנט של משרד המסים באוסטרליה ולקבל עצה מקצועית בנוגע לתשלום מס על מכירות שאינן דרך eBay.

במידה ויש לכם מוצרים בחו"ל, אנו ממליצים לכם לבחון את אסטרטגיית התמחור והאחסון שלכם עבור קונים מאוסטרליה.

eBay לא מדווחת למוכרים את חיובי מס ה-GST, אך תציין בפרטי ההזמנה, במקרה שאספה מס ה-GST בשם משרד המסים האוסטרלי (ATO).

eBay עובדת יחד עם משרד המסים האוסטרלי כדי להפוך את מס ה-GST לנגיש ומוכר עבור כולם

לא, התשלום עבור משלוחים בערך נמוך שנקנו דרך eBay ומיובאים לאוסטרליה על ידי eBay נגבה מהקונים ומועבר ישירות למשרד המסים האוסטרלי.

מוכרים לא צריכים לחייב את הקונים במס ה-GST, או להעביר תשלום למשרד המס האוסטרלי בהקשר של המכירות שלהם ב-eBay בחבילות שערכן נמוך מ-1000 AUD.

החל מ- 1.7.17, מס טובין ושירותים באוסטרליה (GST) יושם על שירותים ש-eBay מספקת ללקוחות באוסטרליה (דמי מנוי של חנויות, עמלות מכירה).

מס ה-GST המחייב מוצרים בערך נמוך מ-1000 AUD הוא מס שונה המיושם על קונים ולא על מוכרים.

משרד המס האוסטרלי ממוקד באכיפת חוק מס ה-GST, אנחנו ממליצים לכם ליצור קשר עם משרד המס האוסטרי במידה ויש לכם חששות בנושא.

עשוי לעניין אותך