חיפוש למוכרים

 

מדוע אתם צריכים להתכונן לתקופת החזרה ללימודים כבר עכשיו? (ו- 7 דרכים לעשות זאת)/ עדי זהר

התלמידים רק יצאו לחופש, ואנחנו כבר מדברים על החזרה ללימודים.

 

ובכן, יש לנו סיבה טובה: על פי ה- National Retail Federation האמריקאי, בשנה שעברה תקופת "החזרה ללימודים" גילמה בתוכה יכולת להכנסות בגובה של 68 מיליארד דולר, כמו הולנטיינס דיי, יום האם וחג כל הקדושים יחדיו.

 

ואם כמוכרים ב- eBay אתם מכירים את הרגעים הקמעונאיים שלכם, אתם בוודאי יודעים שהחזרה ללימודים הינה תקופת המכירות השנייה בגודלה, אחרי "תקופת החגים" אשר משלבת בתוכה את חג כל הקדושים (Halloween), חג ההודיה, חג המולד והסילבסטר.
ומכיוון שנתחיל 'להזיז את העניינים' של תקופת החגים רק מאוחר יותר, בסוף הקיץ, הגיוני שנתחיל להתכונן לתקופת החזרה ללימודים כבר עכשיו!

 

הנה 7 דרכים לניצול נכון של ההזדמנות העסקית שטמונה בתקופת החזרה ללימודים:

 

 

1. התחילו לבנות את המלאי שלכם כבר עכשיו. בהתבסס על הדאטה שלנו ב- eBay אנו צופים כי פריטים בקטגוריות הבאות יהיו בעלי דרישה גבוהה במיוחד בקרב תלמידי התיכון והמכללות/אוניברסיטאות:

 • אופנה (ביגוד ואביזרים)
 • מכשירים אלקטרוניים
 • אביזרים אלקטרוניים
 • ציוד כתיבה
 • יופי וטיפוח
 • מוצרים למעונות וכלי בית
 • ספורט ותחביבים

2. שקלו לרכוש פריטים בעלי ביקוש גבוה מסיטונאי. אם עדיין אין לכם מלאי נגיש מהפריטים בקטגוריות המצויינות מעלה, חפשו כבר עכשיו סיטונאי אשר תוכלו לרכוש ממנו מלאי שכזה, ובמחירים שיאפשרו לכם שולי רווח נאים.

 

3. פתחו חנות ב- eBay. אם כבר יש ברשותכם חנות – מצויין! אם לא, הנה כמה סיבות טובות מדוע לפתוח אחת כזו כבר עכשיו. עם חנויות eBay תוכלו:

 • ליצור קמפייני שיווק וקידום מכירות.  75% מהקונים מחפשים באתר עסקאות מעניינות והנחות ולכן זהו יתרון גדול
 • להציב תמונה המקדמת את החזרה ללימודים על גבי ה- Billaboard של החנות (המקביל לקאוור של עמוד עסקי בפייסבוק) או להציג את המוצרים של החזרה ללימודים באיזור ה- Featured Items (איזור ובו פריטים מובלטים)
 • ליצור ניוזלטר ממותג על מנת לקדם את המוצרים המובילים וההצעות המשתלמות שלכם, וליצור עניין בקרב הקונים
 • לעשות שימוש ברשומות מקודמות (Promoted Listings) על מנת לבלוט בקטגוריות תחרותיות כגון מוצרי חשמל ואלקטרוניקה

4. העלו פריטים על פי השיטות המומלצות של eBay  הקפידו שיהיה קל למצוא את המוצרים שלכם בעזרת מילות מפתח ומזהי מוצר. אתם יכולים לבזבז שעות על בניית מלאי מעניין ומשתלם ולמכור את הפריטים הכי טובים, אבל אם לא תכללו בתיאור הפריט את המילים הנכונות ואת מזהי המוצר הרלוונטיים (באם ישנם), הקונים פשוט יתקשו למצוא אותם.

דוגמאות למילות מפתח רלוונטיות לחזרה ללימודים הן : Back to School (חזרה ללימודים) , school supplies (ציוד לימודים),College dorm (מעונות במכללה) וכיוצא בזאת.

 

5. שקלו להציע חבילות מוצרים  אם אתם מחזיקים במלאי מוצרים משלימים (למשל צבעי גיר ונייר ציור, או אייפד ותיק לאייפד), נסו להציע אותם כחבילה אחת על מנת להעלות את העלות הממוצעת להזמנה. או, אם ברשותכם חנות ב- eBay תוכלו לעשות שימוש בכלי הקידומים (Promotion Manager) על מנת ליצור  Accessory Discount offer., כלומר הצעה להנחה בעת רכישת פריט משלים. כך אפשר למשל להעניק הנחה של 20% ממחיר קופסת אוכל לקונה אשר רכש גם ילקוט.

 

6. הקלו על הקונים את החיפושים עם קטגוריות ואוספים רלוונטים לחזרה ללימודים. תוכלו לעשות זאת על ידי יצירת אוסף, או לבעלי חנויות eBay –  יצירת קטגוריה חדשה בחנות. בשביל תוצאות מיטביות, עשו גם וגם.

 

7. השתמשו ברשתות החברתיות מנת לפרסם את הקידומים לכם לקראת החזרה ללימודים. אם אתם מציעים הצעות מיוחדות לקראת החזרה ללימודים, הקפידו לפרסם אותן גם דרך הרשתות החברתיות והדיגיטל (בלוגים, פייסבוק, טוויטר, פינטרסט, אינסטגרם ועוד). עם זאת, הקפידו לעשות זאת בצורה מעניינת ולא שיווקית מדי, אחרת תאבדו עוקבים, ובעקבות זאת – אולי גם קונים.

זהו. יש הרבה מה לעשות כדי להצליח בתקופת החזרה ללימודים, כאמור – רגע קמעונאי גדול מאוד עבורכם המוכרים ב- eBay. אנחנו בינתיים שוקדים על קמפיין רב-ערוצי של מיליוני דולרים שיבטיח טראפיק גדול של קונים לאתר, במטרה שאתם תוכלו למכור אפילו יותר.

 

ואתם חשבתם שהקיץ שלכם הולך להיות רגוע 🙂

עשוי לעניין אותך