חיפוש למוכרים

 

ארזתם לבד? כך תעניקו לקונים שלכם חוויה משודרגת / יעל ברקאי סיגון

המשפט הידוע 'אל תסתכל על הקנקן אלא על מה שבתוכו' הוא כמובן מקסים ונכון, אבל בכל הקשור לפריטים שאנחנו שולחים לקונים שלנו, גם חיצוניות היא דבר חשוב מאוד.

 

תחשבו על זה ככה – הקונים שלכם רוכשים מכם פריט, מחכים לו ימים רבים, ניגשים לדואר בציפייה ואז מסירים את העטיפה. כל אחד מאיתנו היה פעם ילד וזוכר את ההתרגשות והציפייה בפתיחת מתנה, ובכן, התחושה הזו נשארת איתנו גם כשאנחנו מתבגרים, ועבורנו המוכרים זהו כלי שיווקי לכל דבר.

 

אם נשכיל להפוך את רגע פתיחת האריזה למיוחד ונעניק לקונים שלנו חוויה, הקונים יזכרו זאת לאורך זמן, וחשוב מכך – יזכרו אותנו המוכרים לחיוב.

 

אגב, החוויה שבפתיחת האריזה, ובאנגלית – The unboxing experience, היא נושא שזוכה לחשיפה רבה ברשתות החברתיות, וביתר שאת בחו"ל. אנשים מצלמים את עצמם פותחים אריזות שקיבלו ממוכרים ב-eBay ומריטיילרים אחרים באונליין, ומעלים ליוטיוב. הנה מישהי שמזמינה כל כך הרבה מ-eBay עד שהיא אפילו לא זוכרת מה יש בחבילות הרבות שמגיעות אליה.

 

 

ושימו לב כיצד הטרנד  של העלאת סרטונים מסוג זה מתפתח בשנים האחרונות, מה שמצביע על כך שכל נושא האריזה, הגם שהוא לא החשוב ביותר כשמדברים על מסחר באונליין, הוא נושא שאין להפחית בחשיבותו.

 

 

אז איך תשדרגו את האריזה שלכם, ויחד איתה את החוויה שאתם מעניקים לקונים? הנה מספר טיפים:

 

1. עטפו את הפריט בנייר פרגמנט עדין
כולנו רוכשים בקניון מעת לעת, נסו להיזכר ברגע בו אורזים לכם את הפריט בנייר פרגמנט, או ברגע בו אתם מקבלים מתנה שנעטפה בנייר שכזה. יש משהו בנייר הזה שמוסיף הרגשה של חגיגיות ופועל חזק מאוד על חוש המישוש שלנו. העניקו לקונים שלכם את ההרגשה המיוחדת בעת הסרתו מהפריט, ואת תחושת האסתטיקה שאותה הוא מייצר. את הנייר תוכלו להדביק בעזרת סלוטייפ רגיל, סלוטייפ צבעוני או להגדיל ולעשות ולהכין נייר דביק עם הלוגו שלכם, זו הזדמנות מצויינת למיתוג עצמי.  ולמיטיבי לכת וקישוט, בפינטרסט יש רעיונות מקסימים נוספים לאריזת פריטים ומתנות.

 

 

2. שימו את עצמכם במקום הקונים – הוציאו את הפריט מהמעטפה בעצמכם
מומלץ לעטוף את הפריטים במעטפה עם ריפוד שתבטיח טיסה יציבה ומעבר בטוח בשירותי הדואר. ביחרו במעטפה גדולה מספיק על מנת שהפריט העטוף ייכנס אליה בקלות ולא יתקמט או ייפגם בעת הכנסת והוצאת הפריט.  לאחר שהכנסתם את הפריט למעטפה נסו להוציאו כך שתוכלו להבין כיצד ירגישו הקונים שיקבלו את הפריט בעוד מספר ימים. האם הפריט יוצא בקלות ונראה טוב? אם כן – מצוין! אם לא, סדרו את הדרוש.

 

 

3. הוסיפו נימה אישית
תוכלו להוסיף כרטיס מעוצב עם מלל חופשי או להוסיף משפט בכתב יד לPackage slip- , זיכרו – נימה אישית מסייעת לכם לרקום מערכת יחסים חיובית עם הקונים.

 

 

 

4. לפעמים 'יותר' זה פחות –  היו מחושבים
כמו בכל דבר, גם באריזה מוטב לא להגזים. למעשה, מחקרים מוכיחים כי מוצרים הנעטפים בצורה מוגזמת גורמים לקונים לחשוב כי הם שילמו הרבה על הפריט אותו רכשו על מנת "לממן" את האריזה המושקעת.

כלומר, אריזה שאינה נמצאת בהלימה למוצר, לא רק שיכולה לא להועיל, היא אף עשויה לגרום לנו נזק. תראו את הציוץ הזה למשל, של קונה שלא מבין מדוע עטפו לו את השרוכים בכל כך הרבה מניירות, וגם מוחה כנגד השימוש הלא אקולוגי.

 

והנה סיכום קצר שארזנו לכם לקראת סוף הפוסט:
אריזה של פריטים היא כלי שיווקי לכל דבר, היא למעשה המפגש הפיזי הראשון שיש בין המוצר ובין הקונים, וככזה – חשוב שתשאיר רושם חיובי. השקיעו מחשבה באריזת הפריטים ונסו לשדרג אותה על ידי פעולות פשוטות. הקפידו שהאריזה תהיה בהלימה למוצר ושלא תעלה אצל הקונים תחושות של בזבוז או חוסר התחשבות בסביבה.

 

מכירה (ואריזה) מוצלחת!

 

עשוי לעניין אותך