חיפוש למוכרים

 

חשיפה נוספת לרשומות עם פיצ'ר חדש בשם eBay Guaranteed Delivery

פיצ'ר חדש בשם eBay Guaranteed Delivery יציע לקונים זמני שילוח שהם יכולים לסמוך עליהם. בנוסף, הוא יספק חשיפה גדולה לפריטים שלכם מכיוון שהקונים יוכלו לסנן פריטים בחיפושים שלהם על פי תאריכי המסירה. eBay Guaranteed Delivery  יהיה זמין לכל הקונים בסתיו 2017.

 

מהירות המשלוח חשובה לקונים. הם רוצים לדעת בוודאות מתי הפריטים שהם רכשו ב-eBay יגיעו אליהם. הציעו להם את הביטחון הזה עם eBay Guaranteed Delivery.

 

קונים יוכלו להשתמש בכפתור פשוט על מנת לסנן רשומות המגובות בידי eBay Guaranteed Delivery.

 

 

eBay Guaranteed Delivery זמין לכל המוכרים בתחילת 2018

בתאריך 2 באוגוסט, 2017, הכרזנו על השקה הדרגתית של eBay Guaranteed Delivery עבור מוכרים נבחרים. אנו נמשיך להרחיב את השירות, והפיצ'ר יהיה זמין לכל המוכרים בתחילת 2018. למדו עוד

 

 

שתי אפשרויות ל-eBay Guaranteed Delivery

אם אתם מעוניינים לקחת חלק ב-eBay Guaranteed Delivery באפשרותכם לבחור מבין שתי אפשרויות – זמן טיפול (Handling time) ומדלת לדלת (Door-to-door). שתי האפשרויות מעניקות רמות שונות של שליטה, ושניהן יציגו זמני שילוח ברשומה שלכם כמובטחים (Guaranteed). השוו בין האפשרויות מטה וביחרו באפשרות שמתאימה לכם יותר.

 

  1. זמן טיפול (Handling time) – המוכרים מבטיחים טיפול בהזמנה באותו היום, או תוך יום אחד, ומשתמשים בתוויות eBayeBay קובעת את תאריך המסירה וערבה לו. 

 

  1. מדלת לדלת (Door-to-door) –  למוכרים יש שליטה מלאה על תאריכי המסירה המובטחים, בהתבסס על היכולת שלהם לספק את הפריטים לאיזורים שונים, והידע שלהם אודות רמת השירות של הספקים שלהם על פי איזור.
  זמן טיפול (handling time) מדלת לדלת (Door-to-Door)
מודל עסקי אידיאלי אם אתם יכולים להבטיח זמן טיפול באותו היום, או תוך יום אחד, אבל לא רוצים להבטיח תאריך מסירה. אידיאלי אם אתם רוצים להבטיח את תאריכי המסירה שאתם קובעים.
דרישות דירוג מוכר ממוצע או מעל לממוצע, זמן טיפול באותו היום או תוך יום אחד, מדיניות החזרות, שימוש בתוויות eBay. דירוג מוכר ממוצע או מעל לממוצע, העלאת מספר מעקב, מדיניות החזרות.
תאריך מסירה eBay קובעת את תאריך המסירה עבורכם וערבה לו. אתם מבטיחים את תאריכי המסירה, בהתבסס על טבלאות שיעורים איזוריות
עיכוב במשלוח* eBay מכסה את ההחזר לקונה בגין דמי השילוח או את עלות תווית השילוח חזרה, זאת בתנאי שאתם עומדים בזמן הטיפול שהבטחתם. אתם מכסים את ההחזר לקונה בגין דמי שילוח או את עלות תווית השילוח חזרה

 

*במידה והצעתם משלוח חינם והקונה רוצה לשמור אצלו את הפריט, למרות המסירה המאוחרת, eBay תעניק
לקונה שובר בסך $5.

 

 

ה-Markdown Manager  הוא כעת חלק מה-Promotion Manager (כלי ניהול הקידומים)

שילבנו את ה-Markdown Manager בכלי ניהול הקידומים על מנת ליצור כלי שיווקי יעיל. החל מסתיו 2017 תוכלו לסמן פריטים וליצור בצורה אוטומטית Sale events (אירועי מכירה) שאורכם עד 45 ימים, באמצעות הכלי הנוח והמוכר שאתם כבר עושים בו שימוש היום על מנת ליצור קידומים.

 

מוכרים שברשותם מנוי לחנות eBay מכל סוג זכאים ליצור קמפיינים בכלי ניהול הקידומים, ובנוסף הגדלנו את מספר הפריטים שניתן לסמן עד ל-10,000 פריטים.

 

צרו Sale event בכלי ניהול הקידומים.

 

 

קדמו רשומות מסוג single-quantity (כמות יחידה) דרך ה-Promoted listings (רשומות מקודמות)

כעת באפשרותכם לקדם רשומות של פריטים ייחודיים ורשומות מסוג single-quantity (פריט שיש ממנו כמות אחת בלבד) במיקומים נבחרים באתר וכך להגדיל את הניראות והמכירות. רשומות מקודמות הן דרך לקדם את הפריטים שלכם בלי לקחת סיכון  – אתם משלמים על הפרסום, רק אם הוא מסתיים במכירה.  צפו בסרטון קצר על רשומות מקודמות

 

 

העלו קבוצות מוצרים לניראות משופרת

קבלו חשיפה נוספת עבור רשומות מסוג multiple-item עם קומבינציה של מוצרים קשורים, או שניים או יותר מאותו פריט. קבוצות מוצרים יהיו כעת מודגשות הרבה יותר בחוויית הקונה, שמסייעת ליצור עניין והמרות. הזדמנויות לחשיפה נוספת כוללות את תוצאות החיפוש ודפי מוצר. לימדו עוד >

 

 

העניקו לקונים שלכם את המידע שהם צריכים עם פיצ'ר שאלות ותשובות

באוגוסט 2017 הצגנו פיצ'ר חדש של שאלות ותשובות (Q&A)  בדפי המוצר שלנו. שאלות ותשובות מאפשרות לקונים להציג בפני מוכרים ובפני קונים קודמים שאלות שונות על מוצרים שמעניינים אותם. התשובות שהם מקבלים מסייעות להם לקבל את המידע שהם צריכים על מנת לקנות בביטחון, מה שגורם להם להמשיך לקנות ב-eBay.

 

באוקטובר 2017, פיצ'ר השאלות והתשובות התווסף לדפי הפריט. ייתכן ותקבלו הודעת אימייל עם בקשה לענות על שאלות של קונים בנוגע למוצר שאתם מוכרים. התשובה שלכם תמוקם בראש התגובות בדף הפריט. גם קונים אחרים יוכלו לצפות בתשובה.
קונים שיהיו להם שאלות על אספקטים אחרים של הרשומה, למשל על אפשרויות שילוח או החזרות, עדיין יוכלו להשתמש בפונקציה "Ask a seller".

רשימת שאלות נפוצות

עשוי לעניין אותך