חיפוש למוכרים

 

הסירו פרטים ליצירת קשר ולינקים אשר מוציאים את הקונים מ-eBay

מוקדם יותר הקיץ הודענו כי מוכרים לא יורשו יותר לכלול מידע ליצירת קשר, כגון אימייל, מספרי טלפון ולינקים לרשתות החברתיות בתיאורי פריט, כותרות ודפים אחרים של eBay. הודענו גם כי לינקים לאתרים של מוכרים שהם לא eBay מורשים רק לדומיינים מורשים, ורק עבור סרטוני מוצר (סקירות, הדגמה של מוצרים או הנחיות להתקנה), שירותי שילוח ומידע הנדרש בחוק. לקישורים מותרים, פעלו לפי ההנחיות הבאות כדי לוודא שהם נפתחים כראוי.

 

מאז ההודעה שלנו בקיץ האחרון, הוספנו כמה החרגות למדיניות שלנו. באפשרותכם לכלול לינקים לעמודים של תנאים והגבלות (Terms and conditions) בקטגוריות Gift cards, Digital gift cards ו-eBay gift cards. לינקים לדומיינים ואתרי אינטרנט למכירה מורשים גם כן, בקטגוריות: Domain Names and internet business ו-Website for sale. אינכם מורשים לכלול קישורים לתנאים ולהגבלות של האחריות בתוך הרשומות. עם זאת, תוכלו ליצור מאפיין פריט (Item specific) לגבי קיומה של אחריות ולכלול לינק לתנאים ולהגבלות.

 

אם ברצונכם לספק את מספר הטלפון של שירות הלקוחות שלכם עבור תמיכה לאחר המכירה, תוכלו להשתמש בפיצ'ר החדש של eBay שהופך את מספר הטלפון של שירות הלקוחות לזמין כאשר קונה מקליק על הכפתור "Contact seller". תוכלו להפעיל את הפיצ'ר דרך "Manage communication with buyers" בהגדרות החשבון.

 

מידע אחר ליצירת קשר או לינקים אחרים שחיצוניים ל-eBay – אינם מורשים.

 

במידה והרשומות שלכם אינן תואמות למדיניות זו, תקבלו אזהרה דרך האימייל ובה תתבקשו להסיר את המידע ליצירת קשר או את הלינקים. בנוסף תקבלו התראות ב-Seller hub וב-My eBay על רשומות הדורשות את תשומת לבכם בהיבט הזה. תוכלו גם לבדוק אילו רשומות עליכם לעדכן דרך Seller hub>Tasks.

רשומות שלא יתוקנו עד תאריך 15 באוקטובר עשויות להביא לפעולות הבאות:

 • הסרה מתוצאות החיפוש
 • הרשמה לא מוצלחת של רשומות חדשות או מתוקנות המכילות מידע ליצירת קשר
 • שינוי או הסרה של תוכן שאינו תואם למדיניות
 • פעולות אחרות ברמת החשבון

 

בנוסף, אנו לא מרשים לשותפים שלנו להשתמש ב-eBay על מנת ליצור קשר אחד עם השני במטרה להציע הצעות הנוגעות למכירה ולקנייה של פריטים מחוץ ל-eBay. הפרה של מדיניות זו עשויה להתבטא במגוון פעולות, כולל חסימת האפשרות לשליחת הודעות, מגבלות על זכויות הקנייה והרכישה, והשעייה של החשבון. המוכרים אחראים לעמלות המכירה אם הם מציעים ליצור עמם קשר או מבקשים מקונים פרטים ליצירת קשר בהקשר של קנייה או מכירה מחוץ ל-eBay, גם אם הפריט לא נמכר.

 

 

אבטחו את הרשומות שלכם

החל מאוקטובר 2017, גוגל כרום – הדפדפן שכמעט מחצית מהקונים ב-eBay עושים בו שימוש – יחל להציג את ההודעה "לא מאובטח" (Not secure) בתיבת הכתובת כאשר המשתמש מבקר בדפי HTTP  או דפי HTTPS  הכוללים תוכן HTTP  לא מאובטח. כדי להגן על המכירות שלכם, במידה והקונים שלכם משתמשים במחשב שולחני על מנת לצפות ברשומה שלכם, והיא מכילה תוכן HTTP לא מאובטח, הקונים ייראו כעת קטע מתיאור הפריט ולינק שיוכלו להקליק עליו על מנת לראות את תיאור הפריט המלא. אם ברצונכם שהרשומה תציג את תיאור הפריט במלואו עליכם לעדכן את תוכן ה-HTTP.  תוכלו לבדוק את תוכן ה-HTTP  ברשומה שלכם בעזרת כלי שאנו מספקים לכם.

 

מוכרים שיש להם תוכן לא מאובטח ברשומות יכולים לעקוב אחר ההנחיות לגבי הדרכים בהן ניתן לעדכן את הרשומות. במקביל, eBay עובדת עם ספקים חיצוניים כדי להתכונן לשינוי הזה. רבים מהם יספקו אפשרויות עריכה המתאימות לעדכון של רשומות מרובות.

 

 

דרישה מורחבת למזהי מוצר (Product identifiers)

מזהי מוצר הם סימונים ייחודיים המופיעים על האריזה של הפריט שלכם.

מזהי מוצר עבור פריטים חדשים, פריטים מחודשים בידי היצרן (Manufacturer Refurbished), וכעת גם פריטים מחודשים בידי המוכר (Seller Refurbished) הם חובה בקטגוריות מסוימות. אנחנו גם מרחיבים את הדרישה למוצרים משומשים בחלק מן הקטגוריות הללו. למדו עוד על הקטגוריות בהן מזהי מוצר יידרשו עבור פריטים משומשים.

 

החל מ-19 באוקטובר, 2017, תחוייבו לכלול מזהי מוצר עבור רשומות חדשות או מחודשות. מזהי מוצר כוללים:

 • שם המותג
 • מספר חלק של היצרן (MPN)
 • מספר פריט מסחרי גלובלי (GTIN) – למשל UPC או ISBN

 

דרישה זו תורחב ב-2018 ותכלול גם רשומות מסוג טובות עד ביטול (Good `Till cancelled) של פריטים מחודשים בידי המוכר ופריטים משומשים.

 

הכללה של מזהי מוצר ברשומות משפרת את הניראות שלהן ויוצרת חוויית קניה עקבית יותר ב-eBay. רשומות שיש להן מזהי מוצר תקניים זכאיות לחשיפה מוגברת במנועי החיפוש דוגמת גוגל ובינג, סקירות מוצר. רשומות שלא כוללות מזהי מוצר תקינים עשויות לא לעלות לאתר בצורה מוצלחת. למדו עוד על מזהי מוצר.

 

מזהי מוצר הכרחיים לפונקציות מסויימות וחשובות ב-eBay. עם זאת, במידה והפריט שלכם אינו של יצרן או מותג כלשהו, ייתכן ומזהי מוצר לא יהיו זמינים. במצבים כאלה, בחרו באופציה "Does not apply" במקום מזהה מוצר.

 

 

שינויים במדיניות התמונות

סימני מים (Watermarks) אינם מומלצים לשימוש בתמונות שמועלות לרשומות eBay. יש לוודא כי התמונות ברשומות מותאמות למדיניות התמונות המעודכנת שלנו.

אנו יודעים כי קונים רוצים לראות מוצרים בבירור לפני שהם מבצעים רכישה, וסימני מים (Watermark) יכולים להרתיע אנשים לעשות זאת.

תמונות עם סימן מים (Watermark) יכולות להוביל לכך ש- Google ידחה את המוצרים האלה, כלומר, פחות חשיפה לרשומות שלך והפחתת ההמרות לקניה.

אנו ממליצים לוודא כי התמונות שלכם תואמות למדיניות על ידי שימוש בשיטות מומלצות.

 

 

התאמת רשומות חדשות לקטלוג eBay

החל מאביב 2018, בעת יצירת רשומות חדשות או ניהול רשומות שכבר פעילות באתר, הפריטים יותאמו באופן אוטומטי למוצרים דומים בקטלוג eBay. אנו נשתמש במזהי מוצר שתספקו לנו כדי למצוא התאמות למוצר שאתם מוכרים.

לינקים לאתריים חיצוניים
 • כיצד אני מעדכן את הרשומות שלי?

  השתמשו ב- Bulk editing tool על מנת לעדכן את הרשומות שלכם.

 • במידה ו-eBay מסירה באופן אוטומטי את פרטי הקשר שלי מהרשומות, האם אני עדיין צריך לעדכן את הרשומות בעצמי?

  כן. באחריותכם לבדוק ולעדכן את הרשומות שלכם על מנת לעמוד במדיניות. אי עמידה במדיניות עשויה להתבטא בפעולות שונות ברמת החשבון.

אבטחה לרשומות
 • היכן עליי לבצע את העדכונים הללו?

  עדכנו את כל הרשומות הפעילות, הרשומות המתוזמנות, וכן טמפלטים שמורים של רשומות, טמפלטים של תיאורי פריט, וכל מלאי שטרם העליתם לאתר.

 • האם רק משתמשי Google Chrome ייראו קטע מתיאור הפריט ברשומות המכילות תוכן HTTP?

  הקונים ייראו את אותו קטע מתיאור הפריט ולינק שיוכלו להקליק עליו על מנת לראות את “תיאור הפריט המלא”, ללא קשר לדפדפן שבו הם עושים שימוש. לא יחולו שינויים בחוויית הקנייה במובייל, שכבר כוללת הצגה של קטעים מתיאורי הפריט, ללא קשר לדפדפן בו נעשה שימוש במובייל.

דרישות למזהי מוצר
 • כיצד אדע אילו רשומות עליי לעדכן?

  על מנת להבין אילו רשומות עליכם לעדכן:
  1. גשו ל-My eBay או ל-Seller Hub
  2. ביחרו את כל הרשומות הפעילות שלכם
  3. הקליקו edit על מנת לגשת ל-eBay bulk editing tool
  4. הקליקו על הפילטר(ים) (UPC, brand, MPN) "Required field" על מנת להציג רק את הרשומות שצריכות להיות מעודכנות עם
  מזהי מוצר (Product identifiers)

שינויים במדיניות התמונות
 • מדוע eBay מבצת את השינויים הללו?

  תמונות של מוצרים ממלאות תפקיד מרכזי בחוויית הקנייה ב-eBay ומסייעת להגביר את המכירות שלכם. הסרת סימני מים (Watermarks) מבטיחה חוויית קנייה עקבית עבור הקונים. העלו תמונות נקיות, ללא סימני מים, והרשומות שלכם ייזכו לקידום מוגבר ב-Google וב-Bing.

התאמת רשומות חדשות לקטלוג eBay
 • מה קורה במידה ואני מגלה מידע לא מדויק בקטלוג eBay?

  במקרה זה, תוכלו להודיע לנו ואנו נפעל על מנת לאמת את המידע ולבצע שינויים רלוונטיים. בתחילת 2018 נספק לכם כלים שיאפשרו להתריע בפנינו לגבי מידע שגוי אודות מוצרים בקטלוג שלנו. כלים אלה יהיו זמינים עבורכם בעת העלאת רשומות ל-eBay.

עשוי לעניין אותך