חיפוש למוכרים

 

תהליך החזרות פשוט יותר עבורכם ועבור הקונים

סייעו לקונים שלכם למצוא את המידע על תהליך ההחזרות שלכם, על ידי הצגתו בשדה "מדיניות החזרות" שברשומות. אנחנו הופכים את זה לפשוט יותר, גם עבורכם. זיכרו להוסיף את המידע אודות תהליך ההחזרות שלכם באיזור המובנה לכך. קונים מעריכים חווייה עקבית – אל תחזרו על המידע שמופיע באיזור המובנה גם במדיניות ההחזרות עצמה.

 

במקביל, אנחנו נסייע גם לקונים ללמוד על תהליך ההחזרות ב-eBay, דרך מידע שיופץ להם בסתיו 2017.

 

 

משתלם להציע החזרות בחינם

כפי שהכרזנו בעדכון קיץ 2017, תוכלו ליהנות מחשיפה נוספת לרשומות שמציעות החזרות בחינם, כמפורט:

  • אנו מאפשרים לקונים לחפש ולסנן פריטים על פי רשומות שמציעות החזרות בחינם
  • אנו מדגישים מדיניות של החזרות בחינם כאשר קונים מבקרים ברשומה שלכם
  • אנו כוללים רשומות המציעות החזרות בחינם בקמפיינים שיווקיים של eBay

החל מסתיו 2017, תיהנו גם מהגנה נוספת כאשר תציעו החזרות בחינם. תוכלו להחליט האם לנכות עד 50% ממחיר הפריט במקרה של החזר כספי לקונה, במקרים בהם הפריט הוחזר לכם פגום או כאשר חסרים בו חלקים.

 

 

עמלת חידוש מלאי (Restocking fee) כבר אינה מורשית במידה ומוצעות החזרות בחינם

מדיניות של החזרות בחינם היא בדיוק כמו שהיא נשמעת  – החזרות בחינם ללא עמלות נוספות. החל מ-2018 לא תוכלו יותר לגבות עמלת חידוש מלאי (Restocking fee) כאשר אתם מציעים החזרות בחינם.

 

במידה ואתם לא מציעים החזרות בחינם, עדיין יהיה נתון בידיכם שיקול הדעת האם לגבות 10%, 15% או 20% בגין עמלת חידוש מלאי. עם זאת, החל מ-2018 הקונים ייראו את הביטוי "עד 20%" כהתייחסות בלעדית לגובה עמלת חידוש מלאי.

 

 

קבלה אוטומטית של החזרות

החל מאוקטובר 2017, בקשות להחזרת פריט יוכלו להיות מאושרות באופן אוטומטי, וזאת על מנת להפוך את תהליך ההחזרות לפשוט יותר עבורכם ועבור הקונים שלכם. eBay תקבל באופן אוטומטי בקשה להחזרת פריט ותספק תווית שילוח לטובת החזרת הפריט למוכר במקרים בהם הקונה משלם עבור התווית. במידה ואתם מציעים החזרות בחינם או נדרש מכם לשלם עבור תווית השילוח לטובת החזרת הפריט, אישור אוטומטי יחול רק אם לא השבתם לבקשת ההחזרה של הקונה בתוך 3 ימי עבודה.

 

אישור אוטומטי מאפשר לקונה לשלוח את הפריט בחזרה אליכם במהירות וביעילות, ולקבל את ההחזר מוקדם יותר. לכם הוא מאפשר חיסכון בזמן וקבלת החזר עבור עמלת המכירה (Final value fee).

 

תוכלו להמשיך לשלוט ביעילות של תהליך ההחזרות שלכם על ידי יצירת כללים ב-return preferences כדי לאשר באופן אוטומטי החזרות או לשלוח החזר כספי מיידי מבלי לדרוש מהקונה לשלוח את הפריט בחזרה.
צפו בסרטון על התאמת תהליך ההחזרות לעסק שלכם

רשימת שאלות נפוצות

עשוי לעניין אותך