חיפוש למוכרים

 

4 דברים לקחת מועידת האיקומרס הרביעית/ אלעד גולדנברג

יותר מ 1,500 אנשים הגיעו השבוע לועידת האיקומרס ה-4 שנערכה במלון דיווויד אינטרקונטיננטל בתל אביב, ביניהם גם מוכרים ישראלים רבים ב- eBay. בהרצאה מיוחדת שיתפתי עד כמה האיקומרס חדר לחיינו כאן בישראל, וכיצד העיתונות שינתה את היחס לקניות ברשת ומראה בכותרות ראשיות את מה שכולנו כבר יודעים: השופינג באינטרנט הוא פיתרון ישראלי חכם ליוקר המחייה.

 

הנה 4 דברים עיקריים לקחת מההרצאה, וגם טעימה מהביתן שלנו בועידה בו היה אפשר לראשונה לחוות חוויית קניות בתלת מימד באמצעות משקפי מציאות מדומה (VR). קדימה, מתחילים. 

 

1.העם דורש צדק אונלייני  
אחד הדברים הראשונים שהצגתי בהרצאה היו נתונים מדהימים מ'מחקר קונים 2016' שערכנו ב-eBay לפני מספר חודשים, בדגש על הנתון לפיו 95% מקרב הישראלים המחוברים לאינטרנט ביצעו השנה קנייה ברשת. השורה התחתונה היא ברורה – ישראל היא מעצמת קניות ברשת, הקניות באונליין הן חלק משמעותי מהדרך בה אנו רוכשים ומהוות תחליף אמיתי לקניות באופליין. השוק הזה צומח כמו שאף שוק לא צומח בישראל ואחוז הצרכנים הולך וגדל מדי שנה, עם יותר ויותר מגזרים שלוקחים חלק.

הצרכן הישראלי יודע בדיוק הוא רוצה, ומתי. אנחנו מאמצים טרנדים מוקדם, מתחדשים בסמארטפון דרך eBay, וכך חוסכים מאות שקלים ומתמודדים עם יוקר המחייה. זוכרים את המחאה החברתית משנת 2011? הנתונים מראים כי הקניות ברשת עולות בהתמדה מאז. אנחנו מדברים על 16 מיליון מוצרים שקנו ישראלים בשנת 2015, פי 3 וחצי מלפני 3 שנים.

 

2. בגדים קונים ברשת – הקניות באונליין מחליפות את הקניות בחנויות הפיזיות
60% מהישראלים קונים בגדים באינטרנט, ומנגד יש ירידה ב- 40% ברווחי חנויות האופנה, אי אפשר שלא לקשור את הנתונים אחד לשני. אבל לא רק אופנה, אנחנו קונים זול יותר באינטרנט מוצרים מכלל התחומים. אם בשנת 2011 ישראלי קנה מוצר בכל 7 שניות, הרי שנכון לשנת 2016 ישראלי קונה מוצר בכל 2 שניות. והנה אולי תמונה שממחישה הכי טוב עד כמה האיקומרס משמעותי עבורינו בישראל. רוני דניאל, בעיצומו של משדר 'אולפן שישי', מסביר שאין הצדקה למשלחת משרד הביטחון לניו יורק, פשוט כי אפשר לרכוש מנוע של F16 באינטרנט.

 

 

3.העתיד של מסחר העתיד
אחת מהמגמות הכי חדשניות באיקומרס כיום היא שימוש בטכנולוגיות של מציאות מדומה ומציאות רבודה על מנת להנגיש לקונים שלנו את הפריטים, ולהעניק להם את האפשרות לחוות חוויה קמעונאית מכל מקום בו הם נמצאים. כפי שסיפרתי בהתחלה, בועידה הצגנו לראשונה בישראל חווית קניות במשקפי VR, בדיוק כמו במרכז הקניות הוירטואלי הראשון מסוגו בעולם שהוקם זה לא מכבר על ידי eBay בשיתוף החברה הקמעונאית האוסטרלית MYER. אפשר לשוטט, אפשר לבחור, ולמעשה ליהנות מחוויית רכישה אמיתית, בדיוק כמו בעולם הפיזי.

 

4. צרכן חדש נולד
הצרכנים החדשים מצפים מהקמעונאים להוריד מחירים, אבל דורשים גם שירות טוב וערך מוסף. הנה כמה אסטרטגיות שיאפיינו את קמעונאי העתיד שישכילו לשלב בין האונליין לאופליין:

 

1.הורדת מחירים – על חלק מהפריטים באונליין, ככלי שיווקי.
2. יצירת בידול בין ערוצי המכירה – לא חייבים למכור את מה שנמכר באופליין גם באונליין. אפשר למכור פריטים מסויימים רק באונליין או רק באופליין.
3. הפיכת הקונים לחלק מתהליך היצירה – על ידי ממשקים באונליין ניתן לאפשר לקונים לקחת חלק ביצירת הפריט שלהם.
4. חוויה דיגיטלית בעולם הפיזי – שיפור חווית הרכישה בעולם הפיזי על ידי אמצעים דיגיטליים, למשל – הכנסת פריטי לבוש לתא ההלבשה בלחיצת כפתור.
5. חוויה קמעונאית מכל מקום, ובכל זמן – לחוות את העולם הפיזי דרך האונליין. חברת StabHub שמוכרת כרטיסים לאירועים גדולים מאפשרת לקונים להבין איך ייראו משחק או הופעה ממקום מושבם באמצעות מציאות מדומה.

 

צפו במצגת המלאה של אלעד גולדנברג, מנהל הפעילות העסקית של eBay בישראל:

 

עשוי לעניין אותך