חיפוש למוכרים

 

החגים באים #1: כך תזכו בליבם של "הקונים המקדימים"/ ענבר איזנברג

החופש הגדול הסתיים, הילדים חוזרים לבית הספר ולגן, ולכם יש קצת יותר זמן פנוי? מצוין! מכיוון שהרבעון האחרון מזמן לכם המוכרים הזדמנות ענקית בדמות עונת החגים המהווה רצף של רגעים קמעונאיים גדולים מאוד מעבר לים.

 

בשביל להכניס אתכם לעניינים, הנה כמה נתונים על עונת החגים הקרובה:

 • בעונת החגים אשתקד נערכו קניות בסכום כולל של 633 מיליארד דולר* ב- eBay, וצופים שמספר זה עוד יעלה בעונת החגים הקרובה.סתם בשביל הפיקנטריה, אם הייתם פותחים את אתרי החדשות בשנת 2000 הייתם קוראים ידיעות המדווחות על מחזור של 11.4 מיליארד בלבד (!) בעונת החגים. תארו לעצמכם את הדרך שעשה המסחר ב- eBay מאז, ואיזה פוטנציאל הוא טומן בחובו כיום
 • 1 מכל 3 קונים יבצע בעונת החגים הקרובה מעל 50% מהקניות שלו באונליין**
 • המובייל יהיה חזק במיוחד השנה, זאת בהתבסס על קפיצה מטורפת של 59% בקניות במובייל בשנת 2015 לעומת שנת 2014***

איך נערכים? 

קודם כל נתחיל בלוח הזמנים. גזרו ושמרו, או לפחות שמרו במועדפים, אלו הרגעים הקמעונאיים העיקריים שמחכים לנו ברבעון האחרון של השנה:

 

31.10.16 – הלווין (Halloween)
24.11.16 – חג ההודיה (Thanksgiving)
25.11.16 – בלאק פריידי (Black Friday)
28.11.16- סייבר מאנדיי (Cyber Monday)
25.12.16 – קריסמס (Christmas)

 

מה הקונים יחפשו? 
ככלל, קונים בתקופת החגים מחפשים בעיקר מתנות, ולכן יעדיפו לרכוש פריטים חדשים. הפריטים החמים בעונת החגים יהיו מוצרי אלקטרוניקה, צעצועים וביגוד.

 

מתי כדאי להתחיל להיערך, או: למה צריך להיערך כבר עכשיו? 
ההלווין, החג הקרוב ביותר, אמנם יצוין רק בסוף אוקטובר,  אבל חשוב לדעת שבשנים האחרונות אנחנו שמים לב ש"עונת החגים" מתחילה בכל שנה מוקדם ומוקדם יותר. לכן, ככל שתקדימו להיערך, כך תוכלו לתפוס את ה"קונים המקדימים", אלה שאומרים לעצמם משפטים כגון:

 • אגלוש כבר עכשיו כדי לקבל קצת רעיונות למתנות, ואם אמצא עסקה טובה-  אממש אותה כעת
 • אתחיל לחפש קישוטים לבית, ואדאג כבר להצטייד כדי להוריד לי את המטלה הזו מהראש
 • בהזדמנות זו גם אחפש לי בגדים לעונת הסתיו

איך לזכות ב"קונים המקדימים"?

 • התחילו למכור את המוצרים החמים של עונת החגים כבר עכשיו ותמחרו אותם בצורה אטרקטיבית, או,  אם אתם בעלי חנות eBay, הציעו מבצעים שאי אפשר יהיה לסרב להם

 

 • אם אתה מוכרים פריטי אופנה, ישתלם לכם במיוחד להקדים ולהיות באוויר עם הפריטים הרלוונטיים לחגים- אנשים נוטים לקנות בגדים לפני טירוף הקניות של החגים, מכיוון שכך הם חשים פחות ייסורי מצפון על רכישה של פריטים לעצמם (להבדיל ממתנות שמרבית הקונים מחפשים בתקופה זו)

אז מה כדאי להכין?

o    בגדים לקראת עונת הסתיו: פריטים בצבעי אדמה וגוונים כתומים, צעיפים, סוודרים וחולצות ארוכות קלות

o    תלבושות למסיבות החג: פריטים בצבעים אדום, זהב, כסף , שחור, ואפילו עם פאייטים.

o    סוודרים "מכוערים" לחג המולד (כן כן, ככה זה נקרא, והנה כמה דוגמאות, אל תגידו שלא הזהרנו אתכם מראש)

 • הוסיפו מילות מפתח וקטגוריות רלוונטיות לחגים. אתם יכולים לבלות שעות בהכנת המלאי הנכון, לתמחר אותו בצורה אטרקטיבית ולצלם תמונות נהדרות. אבל אם לא תכללו את המילים הנכונות ואת מזהי המוצר (אם ישנם), הקונים יתקשו למצוא את הפריטים שלכם. הוסיפו מילות מפתח וקטגוריות רלוונטיות לחגים שיסייעו לכם לעלות ולבלוט בתוצאות החיפוש. (לדוגמה: תוכלו להוסיף לרשומה את המילים "מתנה לכריסמס" – Christmas present)

 

 • השתמשו במשלוחים כיתרון תחרותי. הנה שני נתונים כלליים על מסחר באונליין שחשוב שתכירו. 45% אחוז מהקונים נוטשים עגלת קנייה בגלל שסכום הרכישה הכולל אינו מקנה להם משלוח בחינם, ואילו 56%% נוטשים עגלת קנייה לאחר שהם מגלים בשלב התשלום שהמשלוח ייקר משמעותית את העלות הכוללת****.
  איך אתם יכולים להתמודד עם הנתונים הללו כמוכרים ב- eBay? ראשית, ניתן לראות שקונים רבים רואים במשלוח חינם שיקול מכריע בעת ביצוע רכישה. לכן, הציעו משלוח בחינם מתי שהדבר מתאפשר. שנית, העניקו לקונים את מירב המידע על העלות הכוללת של הפריט מוקדם ככל האפשר. איך? בכל הקשור במכירה ב- eBay בחירה באפשרויות שילוח מסוג משלוח בחינם או משלוח במחיר ידוע מראש (flat rate shipping) תציג בפני הקונים את העלות הכוללת של הפריט כבר במסגרת הרשומה וכך לא יהיו להם הפתעות בהמשך, מה שיקטין את אחוז נטישת העגלה.

 

 • הקפידו שהרשומות שלכם מותאמות למובייל. על פי נתונים שלנו ב- eBay בשנה שעברה 80% מגילאי 18 עד 34, וכמעט 50% מגיל  55 ומעלה, השתמשו במובייל במהלך רכישה ב-eBay. יש להקפיד תמיד על רשומות מותאמות למובייל, אבל במיוחד בחגים ובתקופות עמוסות, בהן קונים רבים עושים את הקניות בין ריצה אחת לריצה אחרת או תוך כדי פיקניק עם המשפחה. הימנעו משימוש ב- Html, השתמשו ב- 12 תמונות על מנת להציג את הפריט שלכם מכל זווית, והקלו על הגולשים במובייל את הקריאה עם פונט גדול מספיק (למשל, 14).

 

 • העלו בעיקר רשומות מסוג מחיר קבוע (Fixed price). אם אתם מעלים רשומה מסוג מכירה פומבית (Auction-style) הוסיפו כפתור קנייה מיידית – Buy it now . כאמור, על פי רוב קונים בתקופת החגים מחפשים פריטים שיוכלו להעניק כמתנה בתוך זמן קצר, ולכן לא ימתינו לסיום של מכירה פומבית.

 

 • היו מוכנים להעניק שירות מצוין. עונת החגים היא הרבה יותר מרק מכירות, אם תשכילו להרשים את הקונים שלכם ולהעניק להם חווית קנייה חיובית וזכירה, תזכו בקונים נאמנים. זיכרו שייתכנו מצבים של עיכובים בדואר והקפידו לעדכן בכל עת את הקונים היכן עומדים הדברים.

בניוזלטר הבא נכין אתכם לפיק הלוהט של עונת החגים. ועד אז, בהצלחה!

 

*מקור: National Retail Federation Blog, 2016
** מקור: National Retail Federation 2015 Holiday Planning Playbook
*** מקור: ComScore
**** מקור: UPS Pulse of the online shopper, JUNE 2015

עשוי לעניין אותך