חיפוש למוכרים

 

החגים באים #3: מהן שתי ההזדמנויות הגדולות שמגיעות אחרי הפיק הגדול?/ יעל ברקאי סיגון

אם אתם קוראים את הפוסט הזה בתחילת נובמבר אתם נמצאים בדיוק רגע לפני הפיק הגדול של תקופת החגים שיתחיל באמצע החודש.

סביר להניח שברגעים אלה אתם עסוקים בהכנות לתנועה המוגברת של הקונים, אבל אם נערכתם מספיק זמן מראש, אז אתם נמצאים בנקודת פתיחה מצויינת לתכנן איך אתם מפיקים את המיטב גם משתי הזדמנויות נוספות המושפעות מתקופת החגים ויגיעו מיד לאחר הפיק.

הזדמנות ראשונה – פנייה לקונים המאחרים

מי הם הקונים המאחרים? 
כפי שמרמז שמם, מדובר בקונים שאיחרו או התעכבו לרכוש מתנות ונזכרים ממש, אבל ממש, "ברגע האחרון". קונים אלו בדרך כלל ישאפו לרכוש מתנות במהירות ובלי יותר מדי טרחה. בנוסף – הם יהיו מוכנים לשלם קצת יותר בשביל הביטחון והידיעה שהמתנות יגיעו בזמן ליעדן.

 

מתי נראה אותם? 
אם נחלק את תקופת החגים לשלבים, הרי שהשלב של "הקונים המאחרים" חל מתחילת דצמבר ועד הקריסמס, כלומר בין ה- 1 בדצמבר ל – 24 בדצמבר.

 

איך לזכות בליבם? 

1.    שלחו כמו נץ- הדרך לליבם של הקונים המאחרים, בשל לוח הזמנים הצפוף, היא קודם כל להציע משלוח מזורז. מוכרים בארה"ב יכולים לשלוח תוך 1-2 ימי עבודה, נסו להציע אפשרויות דומות דרך חברות השילוח המהיר כאן בישראל, וזכרו לקחת בחשבון את העלויות הגבוהות שעשויות להיות למשלוח כזה.

 

2.    דברו בשפת החגים– תוכלו להוסיף קטגוריה (אם יש לכם חנות eBay) של Stocking Stuffer, או אם אין לכם, להוסיף את מילות המפתח הללו לרשומות שלכם. מה המשמעות של Stocking Stuffer? כינוי לכל פריט או מתנה שאפשר להכניס לגרב, והאמת שיש אינסוף פריטים שיכולים להיכנס לקטגוריה הזו, הנה כמה רעיונות שאפשר לקבל בפינטרסט. לקראת החג אנשים ישתמשו בביטוי זה על מנת לחפש מתנות מהירות, ולכן הוספה של מילות חיפוש אלו לרשומות או הוספה של קטגוריה כזו לחנות שלכם, יכולה להוות אפיק דרכו יגיעו קונים לרשומות שלכם.

 

3.    עטפו את החג במחווה נוספת – תוכלו להציע לקונים שירות של עטיפת מתנה. כמובן שתוכלו לגבות על שירות זה תשלום, אבל כמו תמיד, אם תציעו את השירות הזה ללא עלות, תוכלו להגדיל את הסיכויים לרכישה, כמו גם לעודד רכישות חוזרות בעתיד. אנשים אוהבים להרגיש שהם מקבלים משהו במתנה. ומה יותר נחמד משירות שמקבלים בחינם בתקופת החגים עתירת הבזבוזים?

הזדמנות שנייה – תקופת הפוסט-חגים

מי הם הקונים בתקופת הפוסט-חגים?
ז קודם כל, יכול להיות שזה יפתיע אתכם, אבל התקופה שלאחר החגים היא רגע קמעונאי גדול מאוד בפני עצמו. הקונים בתקופה זו רוכשים פריטים  כשבראש שלהם רצות מחשבות כגון: "סיימתי עם המתנות, עכשיו אפנק קצת את עצמי", או "כבר קר, הגיע הזמן להצטייד בדברים לחורף", ואפילו "הגיע הזמן להתחיל להיכנס לכושר, שנה חדשה בפתח".

 

מתי נראה אותם?
שלב הפוסט-חגים מתחיל מיד לאחר הכריסמס ונמשך עד אמצע ינואר, וליתר דיוק מסגרת התאריכים היא 25 בדצמבר- 10 בינואר.

 

איך לזכות בליבם? 

1.    הקץ לרכישת המתנות, תתפרעו – בתקופת החגים הנטייה היא לרכוש בעיקר מתנות, כשהחגים נגמרים הקונים "מפצים על כל הנתינה האינסופית הזו" וקונים מתנות לעצמם, כלומר הכל מהכל. נסו להבין מה הפריטים החמים נכון לרגע זה והציעו להם אותם.

 

2.    שנה חדשה בפתח – הקונים עוד לא סיימו לנקות אחרי מסיבות חג המולד וכבר יש להם מסיבה חדשה על הראש – מסיבת השנה החדשה, או בשמה היותר מוכר במחוזותינו: סילבסטר. הציעו למכירה פריטים לקישוט וארגון הבית, כל מה שמנצנץ ושמח ו- 20177. קצת כמו מסיבת יום הולדת על סטרואידים. הנה כמה רעיונות, גם כן מהפינטרסט. שקלו להציע משלוח מזורז שכן אין הרבה זמן עד לתחילת השנה, ומשלוח שכזה יכול להוות יתרון על פני המוכרים האחרים.

 

3.    קר שם בחוץ – אצלנו בישראל הגשם מתעכב להגיע, אבל באירופה ובארה"ב הטמפרטורות כבר צונחות. זה אומר רק דבר אחד – לאנשים קר והם רוצים לעטוף עצמם בכל מה שמחמם ומפנק. זמן מצוין להציע לרכישה פריטים שיסייעו לקונים שלנו לשרוד את גנרל חורף: סוודרים, מעילים, גרביים, מחממי אוזניים, ביגוד תרמי, כמו גם ציוד סקי ושאר פעילויות ספורטיביות חורפיות.

 

4.    לכל חג יש מוצאי חג –  הקילוגרמים העודפים הם לא רק בעיה שלנו כאן בישראל אחרי חג הפסח, גם בחו"ל תקופת החגים ניכרת באכילה יתרה עם המשפחה שלאחריה אנשים נתקפים ברצון עז לחזור למוטב בדמות כניסה לכושר והפחתה במשקל. לכן, כל מה שקשור לכושר יכול לעבוד לכם נהדר: לבוש ספורטיבי, מיכשור למדידת קצב לב, מחצלות יוגה, כדורי פילאטיס וכל מה שמרזה ומחטב.

 

5.    סוף עונה, סוף עונה – את זה אנחנו מכירים מכל חנות, גם בעולם הפיזי. מבצעי סוף עונה הם כמוזיקה לאוזניהם של הקונים, קונים מתים על המבצעים הללו, ו"סוף עונה" כבר הפך מזמן להיות שם קוד להנחות מפליגות. אם אתם בעלי חנות ב- eBay הציעו קידומים ותנו פייט לריטיילרים הגדולים.  קראו על סוגי הקידומים שזמינים לכם דרך ה – Promotion Manager.

עשוי לעניין אותך