חיפוש למוכרים

 

כך משפיעים תיאורי פריט דלים על המכירות שלכם / אנה פלקין

אם אתם מתכננים להעלות פריט בקרוב, אל תעשו זאת לפני שתקראו את הפוסט הבא.

 

האיכות והשלמות של תיאורי מוצרים משפיעה באופן משמעותי על המכירות באונליין. ממחקר שנערך לאחרונה עולה כי לתיאורים דלים של מוצרים באונליין השפעה גדולה במיוחד בשלושה אספקטים :  החזרות, נטישת עגלות קנייה ואמון במותג או במוכר. במסגרת המחקר נשאלו יותר מ- 1,500 קונים על הרגלי הקנייה המקוונים שלהם, ועל החשיבות של תיאורי מוצר במסגרת החלטות הרכישה שלהם.

 

מה מראים הנתונים?

  • החזרות –  בשנה האחרונה 40% מהקונים באונליין החזירו פריט עקב תיאור מוצר לא מדויק. התחום בו הדבר היה הכי בולט הוא תחום ההלבשה עם 1 מתוך 4 צרכנים שהחזירו מוצר כתוצאה מתיאור מוצר דל.
  • נטישת עגלות קנייה – יותר מ90% מהקונים נטשו עגלה כתוצאה מעלות (61%), זמן משלוח (33%) ותיאורי פריט דלים (30%). יותר מ25% מהקונים נטשו עגלות קנייה מכיוון שלא היו מספיק תמונות איכותיות או סקירות מוצר.
  • אמון במותג/ מוכר – 86% מהקונים העידו כי סביר להניח שלא יבצעו קנייה חוזרת ממותג או מוכר ממנו רכשו פריט שלא היה תואם לתיאור.

 

מה אפשר להסיק מהנתונים?
עבור הקונים באונליין, מוצר טוב חייב להיות מלווה בתיאור פריט מדויק ושלם. כאשר התיאור דל הדבר מתבטא בעיכוב ברכישה, החזרות פריט, אובדן אמון ובעיקר – קונים מאוכזבים.

 

מה אפשר לעשות כדי להציג לקונים תיאורי פריט מלאים וברורים?

  • הוסיפו כמה שיותר מאפייני פריט (Item specifics) – כגון שם המותג, צבע הפריט, המידה, החומרים וכיוצא בזאת. מאפייני הפריט מופיעים בראש הרשומה ומעניקים לקונים מידע חשוב על הפריט. בנוסף, אם לא תכללו מאפייני פריט, הרשומה שלכם עשויה לא להופיע בתוצאות החיפוש
  • צרפו תמונות איכותיות המשקפות באופן מיטבי את הפריטים. תוכלו גם להוסיף סרטוני וידאו
  • כתבו תיאור פריט מדויק ומלא והתנהלו בשקיפות מול הקונים, ציינו מה מצבו של הפריט והאם יש בו פגמים
  • ישנן שאלות שחוזרות פעמים רבות בנוגע לפריטים שלכם? הוסיפו מענה לשאלות אלו בתיאור הפריט וכך תחסכו לקונים מאמץ ותקנו להם ביטחון בתהליך הרכישה
  • הוסיפו מזהי מוצר (Product Idenrifiers) –  הוספה של מזהי מוצר מאפשרת לקונים שלכם לקבל מידע חיוני בצורה ברורה, ומקלה עליהם למצוא את הפריטים שלכם בעת חיפוש באתר eBay.com ובמנועי חיפוש חיצוניים דוגמת גוגל ובינג. בנוסף, כאשר אתם מוסיפים מזהי מוצר, במידה והפריט שלכם מופיע בקטלוג eBay ויש לו ביקורות מקושרות, אלו מתווספות באופן אוטומטי לרשומות שלכם ומהוות הוכחה חברתית חשובה עבור הקונים שלכם. חשוב לזכור – החל מעדכון אביב 2016 ישנה חובה של הוספת מזהי מוצר בקטגוריות נבחרות, למדו עוד

 

מכירות מוצלחות! 

עשוי לעניין אותך