חיפוש למוכרים

 

התנהלות מול הקונים במקרה של פריט לא התקבל

משמעות המושג : INR – Item not received

מרבית העסקאות מסתיימות בהצלחה ובצורה חלקה, אולם מעת לעת עשויות לצוץ מחלוקות מול הקונים. במקרים בהם הקונה שלכם מדווח שלא קיבל את הפריט, eBay מעניקה לכם מספר אפשרויות פעולה.

חשוב שתדעו – פתיחת בקשה מצד הקונה מסיבה של ”פריט לא התקבל” אינה יוצרת ליקוי באופן אוטומטי. ליקוי ייווצר רק במקרים בהם לא תגיבו בתוך זמן המענה המוגדר. בתום זמן זה הקונה יוכל גם לפנות אלינו בבקשה להתערב (אקט המכונה אסקלציה).
התנהלות במקרים בהם הפריט כבר נשלח: *זמנים מוגדרים למענה:

 1. US ו-AU (ארה"ב ואוסטרליה) – 3 ימי עסקים
 2. UK (בריטניה) – 8 ימים רגילים
 3. DE (גרמניה) – 10 ימים רגילים

כאשר קונה פותח בקשה מסוג ‘פריט שלא התקבל’ לאחר שכבר שלחתם את הפריט, באפשרותכם לסגור את הבקשה באמצעות הגשת מסמכים שיספקו הוכחה למשלוח. המידע הנדרש צריך לכלול:

1. סטטוס ”נשלח” (Delivered) עבור המשלוח, המאשר כי הפריט הגיע ליעדו בטרם הקונה פתח את הבקשה.

2. את תאריך המשלוח, המראה כי הפריט נשלח במסגרת זמן הטיפול (handling time)  לו התחייבתם במסגרת הרשומה.

3. את כתובת הקונה הכוללת לפחות את שם המדינה ואת שם העיר, או מיקוד. כתובת זו צריכה להופיע בעמוד פרטי ההזמנה (Order Details) או בעמוד פרטי העסקה בPayPal – (PayPal Transaction Details page) . עבור פריטים בעלי ערך גבוה מ- 750 דולר, מסמך עם חתימתו של הנמען.

 • במידה ומספר המעקב יעלה כי הפריט עדיין ב”טרנזיט” (תחנת ביניים), ייתכן ונבקש מהקונה להמתין.
 • במידה ושלחתם פריט בלי מספר מעקב, תוכלו לפנות אלינו בבקשה לסיוע. אנחנו נבחן את הסיטואציה, אך ייתכן ונקבע כי אתם אחראים לפצות את הקונה במידה והפריט עדיין לא התקבל אצל הקונה

התנהלות במקרים בהם הפריט טרם נשלח:

1. זכו את הקונה – במידה והקונה מבקש זיכוי ועדיין לא שלחתם את הפריט, זכו אותו עבור הפריט ועבור דמי המשלוח ששולמו מראש, באם שולמו. כאשר הזיכוי יושלם, תוחזר לכם עמלת המכירה .

2. הציעו פיתרון חלופי – במידה והקונה עדיין מעוניין בפריט, וביכולתכם לספק אותו, שילחו את הפריט באופן מיידי והעלו מספר מעקב. העלו את המידע לMy eBay, כך הקונה יידע מתי לצפות לפריט. תמיד תוכלו להציע פיתרון אחר.

זיכרו – הדבר החשוב ביותר הוא שאתם והקונים תגיעו לפיתרון כלשהו המוסכם על שני הצדדים. צרו קשר עם הקונה באמצעות הודעות דרך My eBay, כך שיישמר תיעוד של השיחות ביניכם.

מידע נוסף

 • כאשר קונה פותח בקשה הנוגעת ל’פריט שאינו התקבל’, כספים הקשורים למכירה בחשבון ה- PayPal שלכם עשויים להיות מושהים. כאשר המחלוקת מול הקונה תגיע לכדי פיתרון, או כאשר eBay תפסוק לטובתכם המוכרים, הכספים ישוחררו
 • במידה ואתם מסכימים לזכות את הקונה עבור פריט שאינו התקבל, עליכם לעשות זאת בתוך זמן מוגדר*. במידה ולא יינתן זיכוי בפרק זמן זה, הקונה יוכל לפנות אלינו בבקשה לסיוע (=אסקלציה)
  *זמנים מוגדרים למענה:

  • US ו – AU ׁׁׂ(ארה”ב ואוסטרליה) – 3 ימי עסקים
  • UK (בריטניה) – 8 ימים רגילים
  • DE (גרמניה) – 10 ימים רגילים

 

 • כאשר קונה פונה אלינו בבקשה לסיוע לאחר שלא נענה על ידי המוכר, או מכיוון שלא נמצא פיתרון מוסכם, אנו בוחנים את המקרה ומגיעים לכדי החלטה. באם ההחלטה היא לטובת הקונה, אנו מזכים אותו מיידית וגובים סכום זהה מחשבונכם. הזיכוי כולל את מחיר הפריט וכן את עלות המשלוח. אנו עשויים לגבות את הסכום דרך חשבונכם ב PayPal או דרך אמצעי התשלום המתועד שלכם. כך או כך, תקבלו עדכון על פעולות אלו
 • במקרים בהם לא מסתייע בידינו לגבות מחשבונכם את הסכום הנדרש עבור זיכוי הקונה, אנחנו עשויים להשעות את חשבונכם עד אשר יוסדר התשלום
 • תוכלו לפנות אלינו בתוך 30 יום מרגע ההחלטה עם מסמכים נוספים אשר יוסיפו מידע חדש על ההחלטה. לדוגמה: תוכלו לשלוח מסמכים אשר מראים כי הקונה קיבל זיכוי פעמיים – הן דרך PayPal והן דרך כרטיס אשראי.

צרו קשר עם שירות הלקוחות שלנו בכל שאלה או בעיה. בהצלחה!

עשוי לעניין אותך