חיפוש למוכרים

 

הסיפור המשעשע של המסכה ששברה את האינטרנט, והבידים שעפו לשמיים בעקבותיה!/ שי טייב

ביום שלישי אחד בסוף חודש מאי עלתה הקומיקאית האמריקאית קנדיס פיין לשידור לייב בפייסבוק, מה שראו בשידור היה אותה מתנסה בלבישת מסיכה של צ'ובקה, דמות מסדרת סרטי "מלחמת הכוכבים". כבר בזמן השידור, היה ברור שאנחנו חוזים כאן בהיווצרותה של היסטריה.

ישנו סיכוי טוב שנתקלתם בסרטון הזה (אלא אם כן שהיתם באותו רגע בחלל), שכן הוא צבר בתוך יומיים לא פחות מ- 2 מיליון (!) שיתופים, -ו147 מיליון (!!!) אנשים צפו בו. הסרטון הזה הפך להיות ויראלי כי הוא בשורה התחתונה מקסים, שובה לב ונורא מצחיק, הודות לחוש הקומי המפותח של קנדיס.

 


אם תהיתם, זה צ'ובקה. מקור: www.pedestrian.tv

 

אבל מה שמעניין לא פחות, לפחות עבורנו המוכרים ב-eBay, הוא שבעקבות הסרטון חלה התעניינות אדירה במסיכות האלה. מה שהתבטא במלחמות בידים מטורפות ב-eBay.

 

הגולשים שעטו לרשת וביקשו לרכוש את המסכה הזאת, כשהם מוכנים לשלם עבורה הרבה מאוד כסף. הנה למשל רשומות כפי שהוצגו יומיים לאחר עליית הסרטון. המחיר של מסיכה כזאת הוא בדרך כ- 170 ₪, שימו לב לעלייה במחירים, הקונים מציעים מחיר כפול, וכמעט משולש.

 

גם בחנויות הפיזיות הורגש הביקוש העז, למעשה המלאי של המסיכות אזל ממדפיהם של וולמארט, טרגט וקוהל, ענקיות מסחר להן סניפים רבים בתוך ארה"ב, בתוך 5 ימים.

 

 

אז מה אפשר ללמוד מהסיפור של המסיכה? ראשית, שרגעים קמעונאיים, כלומר חגים ומועדים המאופיינים בעלייה מסיבית בתנועת גולשים וברכישות, יכולים להתרחש בכל רגע ורגע. שנית, שהרשתות החברתיות הן כר פורה לאירועים מן הסוג הזה ויכולות להעניק לנו מידע חשוב על טרנדים על פיהם נוכל לפעול.

 

לדוגמה: במידה ויש לנו מסכה כזאת בבית, ישתלם לנו מאוד למכור אותה כעת במכירה פומבית, ולקנות אותה שוב לאחר שהייפ סביב הסרטון יירד. ושלישית, שכולנו רוצים לחזור להיות קצת ילדים, גם הקונים שלנו.

 

ואיך אפשר לסיים בלי הוידאו ששבר את האינטרנט.

 

עשוי לעניין אותך