חיפוש למוכרים

 

אל תשאירו כסף על השולחן – 7 טיפים לאופטימיזציה של רשומות עבור מובייל / מיטל שמיע

לא מזמן ערכנו אירוע בלוגרים על גגות תל אביב, אחד הדברים שזכורים לי מאותו ערב הוא שבהפסקה בין ההרצאות השונות ישבו שתי בלוגריות עם האפליקציה של eBay פתוחה במובייל וניהלו שיחה ערה תוך שהן מראות אחת לשנייה פריטים באתר. התמונות היו איכותיות ונראו היטב גם מהמקום בו עמדתי, כמספר מטרים מהן.

 

מה אפשר ללמוד מכך? קודם כל שהמובייל תופס חלק יותר ויותר חשוב, במיוחד בקרב הדור הצעיר, המוכרים גם כ-) Millennials ילידי 1980-2000). ושנית, שמוכרים שלא מייחסים לכך משמעות ולא מתאימים את הרשומות למובייל למעשה משאירים כסף על השולחן.

 

והנה חיזוק נוסף למגמה בדמות נתונים: 52% מהעסקאות ב- eBay עוברות כיום דרך המובייל, והצפי הוא שמגמה זאת רק תתרחב.

אז ניראות טובה של רשומות במובייל היא דבר חשוב, אבל מה עושים? בלי עוד הקדמות,  הנה 7 טיפים שתוכלו להתחיל איתם ויעשו הבדל גדול.

 1. הקפידו על תיאורים שלכם קצרים וקולעים. זיכרו – הקונים קוראים את התיאורים שלכם על גבי מסך קטן ולכן מלל רב עשוי לא להיקרא או להרתיע. המלל צריך להיות קצר אך כן לכלול פרטים חשובים, כגון פגמים שיש לפריט.

 

 1. הימנעו מ- HTML  בתיאור הרשומה. HTML  אינו מוצג כהלכה במובייל, ורק יגרום לקונים שלכם לגלול מטה (ואף אחד לא אוהב לגלול).

 

 1. צרו פריסת עמוד נוחה ועשו שימוש בגופן פשוט ומוכר. במילים אחרות, ישרו את הטקסט לשמאל, השתמשו בגופן שחור בגודל 14 על רקע לבן והשתמשו בבולאטים או נקודות שיאפשרו לכם להעביר את כל הפרטים החשובים בצורה מובנת. הימנעו מטקסט רב ללא הפרדה, שכן הוא עלול להרתיע את הקונים ולגרום להם לצאת מהרשומה בהחלטה של מאית השנייה.

הנה דוגמה טובה לבנייה נכונה של פתיח בתיאור הרשומה, כאשר בכל שורה מצוין מה היא צריכה לכלול:

 • בשורה זו ציינו את מצב הפריט שלכם
 • בשורה זו הצביעו על פגמים בפריט, אם ישנם
 • בשורה זו הוסיפו פרטים נוספים ומילות מפתח
 • בשורה זו ציינו משלוח בחינם, במידה ואתם מציעים כזה
 • בשורה זו הציגו את האופציה להצעה הטובה ביותר (Best offer), במידה ואתם מעוניינים בכזו

 

 1. העלו את תמונות הפריט לגלריית התמונות. אל תכללו אותן בתיאור הפריט, גם כך מרבית האנשים לא יגללו עד לשם. בנוסף, ישנה אפשרות שהן לא יוצגו כראוי.

 

 1. עבדו את התמונות שלכם כראוי. צלמו את התמונות או עבדו אותן כך שהפריט ימלא את הפריים. השתמשו בתמונות ברזולוציה גבוהה שהן לפחות 500 פיקסלים לאורך או לרוחב. יותר מזה, יהיה אפילו טוב יותר – תמונות בגודל 800-1600 פיקסלים (עבור הצד הארוך יותר) יפעילו באופן אוטומטי את פיצ'ר הזום, וכך שהקונים יוכלו להתעמק בקלות בפרטים הכי קטנים. לטיפים נוספים על התאמת תמונות למובייל

 

 1. הוסיפו מזהי מוצר. מזהי מוצר מסייעים לקונים למצוא את הפריטים שלכם בחיפוש, ומעניקים לכם המוכרים הזדמנות ליהנות מקידומים באתר, המלצות על תמחור ועוד. הנושא הזה כל כך חשוב עד שהחל מתאריך 29 בפברואר eBay תדרוש הוספה של מזהי מוצר לרשומות של פריטים חדשים ומחודשים בקטגוריות אלו
 למידע נוסף על מזהי מוצר, הקליקו

 

 1. השתמשו בקטלוג eBay. העלאת רשומות של פריטים ממותגים חדשים באמצעות קטלוג eBay מאפשרת לכם מילוי אוטומטי של תיאור הפריט (בתנאי שציינתם מזהי מוצר), מה שחוסך לכם זמן רב ומקל עליכם את תהליך העלאת הרשומה.

לאחר שביצעתם את כל השינויים הללו, היכנסו ל-eBay דרך המובייל ונסו למצוא את הפריטים שלכם. המטרה שלכם היא לראות איך הרשומות שלכם נראות ב"טבע". לאחר שתבחנו את ניראות הרשומות ייתכן ותבינו שנדרשים שינויים נוספים. תוכלו לבקש מחברים ובני משפחה שייכנסו גם הם, דרך מכשירי מובייל שונים, ויעניקו פידבק משלהם.

בהצלחה!

עשוי לעניין אותך