חיפוש למוכרים

 

אופציית ה- Out-of-stock נותנת לכם כנפיים : כך תדלגו מעל מחסור זמני במלאי / שי אלטון

שאלתם את עצמכם פעם האם העובדים של eBay גם קונים ב- eBay? התשובה היא כמובן כן. והנה סיפור על רכישה שביצעה שאנה, עובדת של eBay העולמית, שלא הסתיימה בצורה חלקה ואפשר ללמוד ממנה שיעור חשוב.

 

שאנה היא אספנית של ספלי מומינים כבר 15 שנה, וככזו היא רוכשת דרך קבע מהדורות נדירות של הספלים ב- eBay. למרבה האכזבה, ברכישה האחרונה שלה המוכר חזר אליה ובישר לה שהספלים שהזמינה ושילמה עבורם כלל לא נמצאים במלאי, וזאת על אף שהרשומה הייתה פעילה.

 

בירור מול המוכר העלה כי הוא ציפה להגעה של מלאי חדש, ולכן הותיר את הרשומה פעילה על אף שבפועל לא היו בידיו הפריטים. במילים אחרות, הוא לקח הימור שלא צלח. ומכיוון ששאנה עובדת ב- eBay היא ידעה לומרר לו בדיוק מה הוא היה צריך לעשות על מנת להימנע מתרחיש זה ולא לסכן את הסטטוס שלו כמוכר. הוא פשוט היהה צריך להשתמש באופציית ה- Out-of-stock.

אז מהי אופציית ה- Out-of-stock?

כאשר אחת מהרשומות מרובות הפריטים (multi-quantity) שלכם מסוג Good `Till Cancelled מנוצלת במלואה, כלומר כאשר נרכשו כל הפריטים ואין לכם נוספים במלאי, באפשרותכם להפעיל את אופציית  ה- Out-of-stock. מה יקרה בפועל? אנו נדאג להסתיר את הרשומה שלכם מכל החיפושים של הקונים עד שתחדשו את המלאי.

כך תפעילו את אופציית ה- Out-of-stock

 

1.    גשו ל- My eBay > Account > Site Preferences
או ל-  Seller Hub > Overview > Shortcuts > Site Preferences

 

2.    ב- Sell Your Item form and listings הקליקו על Show כמו בדוגמה מטה

3.    סמנו וי באופציית ה- Out-of-stock והקליקו Apply 

 

מהם היתרונות שבשימוש באופציית ה- Out-of-stock?

חוץ מהיתרון שבלא למכור משהו שאין ברשותכם, שימוש באופציה זו מסייע לכם:

 

1.    להגן על חשבון המוכר שלכם. כשאתם מבטלים עסקה בגלל מחסור במלאי, אתם גורמים להיווצרות של ליקוי מסוג ביטול עסקה מצד המוכר (Seller Cancelled Transaction), מה שעלול להכתים את המוניטין שלכם ב- eBay ולסתום את הגולל על עסקאות חוזרות. אופציית ה- Out-of-stock מסייעת לכם למנוע השלכות שליליות אלו בקלות.

 

2.    לחסוך זמן. על אף ששימוש באופציית ה- Out-of-stock תסתיר את הרשומות שלכם, היסטוריית החיפושים והרכישות תישמר. כך, כשתקבלו מלאי חדש תוכלו להפוך את הרשומה לזמינה מחדש במהירות, בלי לבזבז זמן על יצירת רשומה חדשה.

 

3.    ליהנות מדירוג גבוה יותר בתוצאות החיפוש. רשומות עם היסטוריית מכירות מדוייקת יותר מדורגות באופן טבעי גבוה יותר בתוצאות החיפוש. לכן, אם אתם יודעים שאתם עומדים לקבל מלאי חדש, אופציית ה- Out-of-stock תאפשר לכם חשיפה גדולה יותר מאוחר יותר.

 

4.    לחסוך בעלויות. רשומות מסוג Good T`ill Cancelled ללא מלאי שמופעלת עליהן האופציה Out-of-stock במשך תקופת חיוב שלמה של 30 יום זכאיות להיכלל במסגרת ההקצאה החודשית החינמית להעלאת רשומות (Insertion fee credit), מה שאומר שאתם לא צריכים לשלם על מנת לשמור את הרשומה "חיה" אך מוסתרת.

 

5.    לשמור את המלאי שלכם טרי-טרי. אם יהיו לכם רשומות מסוג Good T`ill cancelled  ללא מלאי במשך 3 חודשים רצופים, אנו נדאג לסיים את הרשומה באופן אוטומטי, ללא כל טרחה ומעקב מצדכם.

 

אז קדימה, הקפידו על מלאי מעודכן, ואם פה ושם יש חוסרים, אל תשאירו את הקונים שלכם באוויר.
בהצלחה!

עשוי לעניין אותך