חיפוש למוכרים

 

לקראת הפיק של החגים: תנו למכירות שלכם להמריא עם ה- Promotions Manager / יעל ברקאי סיגון

אם יש לכם חנות ב- eBay אתם ודאי מכירים היטב את ה- Promotions Manager (מנהל הקידומים)  שמציע כיום ארבעה קידומים עיקריים לשימושכם. מה שחשוב לדעת הוא שהקידומים משתכללים ונהיים אפקטיביים משנה לשנה, בין השאר כי אנחנו קשובים כל העת לפידבק שמגיע מכם המוכרים ומשפרים בהתאם.

 

אז לקראת התקופה הכי עמוסה והכי רווחית בשנה, הלוא היא תקופת החגים בארה"ב, הנה תזכורת לסוגי הקידומים השונים וגם כמה נתונים וטיפים שחשוב להכיר.

 

ראשית, תזכורת נוספת לרגעים הקמעונאיים העיקריים שבפתח: 

 

31.10.16 – הלוויין (Halloween)
24.11.16 – חג ההודיה (Thanksgiving)
25.11.16 – בלהק פרידה (Black Friday)
28.11.16- סייבר מאנדים (Cyber Monday)
25.12.16 – קריסמס (Christmas)

 

מדוע קידומים יכולים להקפיץ את המכירות?
בעיקר, כי קונים תמיד יחפשו עבורם את העסקה הטובה והמשתלמת ביותר. ובמילים אחרות – קונים אוהבים להתמקח, גם כשזה באונליין. הנה כמה נתונים מעניינים של איגוד המסחר האמריקאי, ה- NRF:

  • 75% מהקונים מחפשים אחר דילים או קידומים
  • 50% מהקונים עושים שימוש במכשירי מובייל ונוטים לערוך השוואת מחירים בטרם הרכישה
  • 42% מהקונים רוצים הנחה על המשלוח או משלוח בחינם

הערך המוסף שבקידומים 
מהנתונים מעלה עולה בבירור היתרון שבהצעת קידומים לקונים, אבל מה שמעניין לא פחות הוא שקידומים מועילים לכם בדרך נוספת. כידוע לכם eBay היא זירת המסחר הגדולה ביותר בעולם, יש בה מיליוני מוכרים ומיליוני רשומות בכל רגע נתון, מה שאומר שיש לכם תחרות גדולה.

 

כאשר אתם עורכים קידומים eBay משתמשת בשטח הנדל"ן של עמוד הפריט שלכם לטובת קידום פריטים נוספים שאתם מציעים במבצע, וזאת להבדיל ממצב רגיל בו מוצגים למטה פריטים דומים, אך של מוכרים אחרים. עובדה זו מגדילה את הסיכויים לרכישה מכם, מכיוון שגם אם הקונה לא ירכוש בסופו של דבר את הפריט שלשמו הקליק, ייתכן ויתעניין בפריטים אחרים שלכם שהוצעו לו במודול התחתון. כך גם קטן הסיכוי שהקונה שיראה למטה פריט שיקסום לו יותר, של מוכר אחר כמובן, ויעבור אליו בהקלקה אחת זריזה.

 

טיפ חשוב בהקשר זה הוא ליצור קידומים על פי קטגוריות, כך שהפריטים שיוצעו לקונים שלכם במודול התחתון יהיו תמיד רלוונטיים או קשורים לפריט אותו חיפשו מלכתחילה, כמו בדוגמה מטה.

 

אילו סוגי קידומים מתאימים לי

זו שאלה שעולה הרבה מצד המוכרים, והתשובה הפשוטה היא שזה משתנה ממוכר למוכר. זה תלוי בקטגוריות של הפריטים שאתם מוכרים, וגם ביכולת שלכם להשתמש בקידומים השונים. לדוגמה: ייתכן ולא תמיד יתאפשר לכם להציע משלוח בחינם, או להעניק 20% הנחה על הפריטים שאתם מוכרים. לכן, הסוד הוא להציע מה שאתם יכולים, ומעבר לזאת לנסות ולראות מה עובד הכי טוב. ועכשיו, בואו נעשה סדר בקידומים השונים שזמינים לכם כבעלי חנויות ב- eBay:

Order Size Discount

אחד הקידומים הכי שכיחים ב- eBay. לדוגמה: Buy one, Get one for 50% off – קנה פריט אחד, קבל את השני ב50% הנחה.

 

קידום שעובד נהדר בעיקר עם פריטים מקטגוריות אופנה והנעלה. הוא אטרקטיבי עבור הקונים מכיוון שמהפרספקטיבה שלהם הם מקבלים 50% על הפריט השני, וגם מבחינתם המוכרים מכיוון שאתם עדיין מוכרים פריט אחד במחיר מלא. קידום כזה יעבוד פחות טוב עם טלוויזיות לדוגמה, מהסיבה הפשוטה שקונים בדרך כלל לא מעוניינים ברכישה של יותר מטלוויזיה אחת.

Sale Event

לדוגמה: Save up t0 30% on all laptops – חסכו עד 30% עבור כל דגמי המחשבים הניידים.
קידום המאפשר לכם לארוז קטגוריות שלמות בהנחה מיוחדת.

Shipping Discounts

לדוגמה: Free Shipping on orders over 99$- משלוח חינם על הזמנות מעל 99$.

 

קידום המאפשר לכם להציע הנחות על המשלוח או משלוח חינם. אגב, אנו תמיד ממליצים להציע משלוח חינם לקונים כאשר זה מתאפשר. אם לא מתאפשר לכם להציע משלוח חינם בגלל שהפריטים זולים מדי או יקרים מדי, תוכלו לעודד קנייה גדולה יותר על מנת להגיע לרף שכן יאפשר משלוח בחינם. כך שני הצדדים, גם אתם וגם הקונים, תצאו מרוצים.

Codeless Coupons

לדוגמה: Extra 10% off for repeat customers. – הטבה של 10% הנחה נוספים עבור קונים חוזרים.

 

קידום מיוחד שהוא בעצם URL  בפני עצמו הזמין רק למי שמחזיק בלינק. מה שיפה בסוג הקידום הזה הוא שבאפשרותכם ליצור מספר קופונים, להפיץ אותם באפיקי השיווק השונים שלכם (למשל: דרך מדיה החברתית, דרך הבלוג ודרך ניוזלטר), וכך למדוד את האפקטיביות של כל אפיק. הקופון ניתן להעברה מכיוון שזה URL, אבל אין עם זה שום בעיה. במקרה הכי גרוע עוד אנשים יקנו מכם, וזה לא כזה גרוע כשחושבים על זה.

מקדמים בקלות דרך ה- Seller Hub החדש

השלב הראשון לקראת קידומים מוצלחים הוא כניסה ל- Seller Hub החדש שמציע לכם כעת לצד ניהול הקידומים גם דו"חות ותובנות חשובים שיסייעו לכם לשווק את המלאי שלכם בתקופת החגים על הצד הטוב ביותר.

 

1.    על מנת להתחיל ליצור קידומים הקליקו על הלשונית Marketing שבמודול העליון ובחרו ב- Promotions

 

2.    כעת הקליקו על Create a promotion, בחרו בקידום הרצוי והתחילו להגדיר אותו.

עשוי לעניין אותך