חיפוש למוכרים

 

תהליך החזרות משופר

מה חדש
מה הרווח שלכם
מה אתם צריכים לעשות
תשובות לשאלות נפוצות

הערה למוכרי eBay בישראל: בעדכון זה אנו מותירים מקצת מהמושגים באנגלית, במטרה להקל עליכם את ההתנהלות מאוחר יותר באתר eBay. לפניכם הסבר על שני המושגים העיקריים שיחזרו בטקסט שלפניכם:

Replacement: קונה מחזיר פריט שרכש, ואתם מחליפים לו אותו בפריט זהה. לדוגמה, הקונה שלכם מחזיר זוג נעליים שרכש ומקבל במקום זוג נעליים זהה.

Exchange: קונה מחזיר פריט שרכש, ואתם מחליפים לו אותו בפריט שונה. לדוגמה, הקונה שלכם מחזיר זוג נעליים שרכש ומקבל במקום חולצה (או כל מוצר אחר שאתם מוכרים והוא בעל ערך שווה).

יותר אופציות ושליטה בעת ניהול ההחזרות

אנו רוצים להקל עליכם להעניק שירות לקוחות מעולה לקונים שלכם, ולשם כך אנו מבצעים שינויים בתהליך שלאחר הרכישה. ביצענו מקצה שיפורים כדי שלמוכרים שלנו יהיו אפשרויות מגוונות יותר ושליטה רבה יותר על ניהול ההחזרות, ההחזרים הכספיים, ה- Replacements וה-Exchanges.

Replacements ו- Exchanges

מוכרים רבים סיפרו לנו שהם מעוניינים שיהיה באפשרותם להציע לקונים replacement או exchange לפריט, במקום לספק להם החזר כספי. יכולות אלה יהיו זמינות החל מסוף אוקטובר.

בנוסף, אנו מעדכנים את ה-Return Preferences ב-My eBay , כך שתוכלו לקבוע את ההעדפות שלכם להחזרות אוטומטיות, החזרים כספיים ו- replacements – הכל במקום אחד.

מצילים את העסקה בעזרת Replacements ו-Exchanges

אם תציעו replacements ו- exchanges בנוסף להחזרים כספיים, תשפרו את חווית המכירה עבורכם ועבור הקונים שלכם.

בכך שתציעו אופציה ל- replacement או exchange, תפחיתו בצורה משמעותית את התקשורת החוזרת ביניכם ובין הקונים, שכן הם יוכלו פשוט לבחור את האופציה בה הם מעוניינים (replacement, exchange או החזר כספי). יתרון נוסף עבור מוכרים בתהליך הוא ש- replacement או exchange פעמים רבות עולה פחות ממתן החזר כספי, תלוי במחיר הפריט ובעלות המשלוח, ובנוסף, אתם נהנים מהערך המוסף שבלהיענות לבקשה שהגיעה מהקונה.

אוטומציה חוסכת זמן וכסף

החל מאוקטובר גם יהיה באפשרותכם לקבוע כללי אוטומציה לתהליך ההחזרות. קביעת כללי אוטומציה ב- Return Preferences שלכם, מאפשרת לכם לזרז את התהליכים הקשורים בהחזרות, replacements ו- exchanges.

לדוגמה, על ידי קביעת כלל לפיו כל בקשה ל- replacement מתקבלת באופן אוטומטי, הקונה יקבל באופן מיידי תווית eBay למשלוח חזרה של המוצר אליכם, מה שיאפשר לכם להתמקד מיד בשליחה של פריט חדש. אופציות אלו מתוכננות כך שיסייעו לכם לחסוך בזמן וכסף, ולהעניק לכם את ההזדמנות ליצור קונים נאמנים.

החליטו אם Replacements ו- Exchanges נכונים עבורכם

כמוכרים, אתם בוודאי כבר עוסקים ב- replacements ו/או exchanges כחלק מהניהול השוטף של העסק שלכם, או שוקלים להציע את האופציות הללו לקונים שלכם.

על כל המוכרים לעבור על הרשומות שלהם ולעדכן את מדיניות ההחזרות באם הם מחליטים להציע לקונים את האפשרות ל – replacement או exchange.

כיצד להציע Replacements ו- Exchanges
בעת יצירת או עריכת רשומה:

בסעיף “Selling Details”:

 • לכו ל- Return Options וביחרו ב- Returns Accepted
 • בתפריט “Refund will be given as”, ביחרו ב – "Money back or replacement (buyer’s choice)", או ב-
  "Money back or exchange (buyer’s choice)".

 

לחילופין, אם עדיין לא עדכנתם את מדיניות ההחזרות שלכם כך שתכלול replacements או exchanges, והקונה מבקש מכם החזר כספי או מבקש replacement או exchange דרך הודעה ב- My Messages, תוכלו להציע replacement או exchange בזמן זה. פשוט ביחרו ב- “Offer another item just like it” כדי להעניק לו את אופציית ה- replacement, או ב- “Offer a different item” כדי להעניק לו את אופציית ה-exchange.

ביצוע אוטומציה ל-replacements , החזרות או החזרים כספיים

יהיו מקרים בהם תרצו לזרז ולאשר אוטומטית בקשה מהקונה. בנוסף לאפשרות לאשר אוטומטית החזרות או החזרים כספיים, כעת יש בידיכם גם את האפשרות לאשר אוטומטית בקשה ל- replacement.

על מנת לערוך את ה- Return Preferences

מתוך ה- Seller Hub:

 • לכו ל-Overview
 • גללו למטה עד שתגיעו ל- "Shortcuts"
 • ביחרו ב-“Site Preferences”
 • גללו למטה ל- Return Preferences

מתוך My eBay:

 • ליחצו על לשונית Account
 • ביחרו ב-“Site Preferences”
 • גללו למטה ל- Return Preferences

באפשרותכם גם להתאים את מידת האוטומציה של ההחזרים הכספיים וההחזרות. באפשרותכם לקבוע כללי בסיס, להוסיף קריטריונים ספציפיים נוספים, או להחליט כי כל התהליך יתבצע אוטומטית.

תשובות לשאלות נפוצות

מה משתנה בתחום ההחזרות?

החל מסוף אוקטובר, תוכלו לעדכן את מדיניות ההחזרות שלכם כך שתכלול את האפשרות להציע לקונים פריט ל-replacement או לאפשר להם לעשות exchange לפריט, במקום לספק להם החזר כספי כשהם מבקשים להחזיר את המוצר. בנוסף, עדכנו את עמוד Return Preferences במטרה לתת לכם את האפשרות להשתמש בכללי אוטומציה חדשה, ואנחנו גם נוקטים בצעדים על מנת להפוך את השימוש בכללים אלה לפשוט יותר.

מהם replacement ו-exchange?

במקום לספק לקונים החזר כספי כשהם מחזירים לכם פריט, תוכלו להציע לשלוח להם פריט חדש זהה למקורי (replacement) או פריט חדש ששונה מהפריט המקורי (exchange). אם אתם מציעים exchange, על הפריט החדש שתשלחו להיות זהה במחירו לפריט שנקנה במקור.

איך זה עובד?

כאשר אתם מעלים רשומה, הגדירו את מדיניות ההחזרות שלכם כך שתכלול את האופציות “Money back or replacement” או “Money back or exchange”. ברגע שהקונה שלכם יפתח בקשה להחזרה, תהיה בידו האופציה להחליט האם הוא מעדיף לבקש replacement או exchange.

לחילופין, אתם יכולים להציע replacement או exchange לכל בקשה להחזרה, גם אם לא הגדרתם זאת מראש בזמן העלאת הרשומה. מהלך זה פותח בפניכם אופציות נוספות לפתרון הסוגיה מול הקונה.

מתן אפשרות ל- replacement או exchange עדיין יאפשר לכם לעמוד בקשר מול הקונים באתר, לספק להם תווית משלוח חזרה של המוצר, ולעקוב אחר תהליך ההחזרה – כמו כל תהליך החזרה רגיל באתר.

מדוע eBay מבצעת את השינוי הזה?

מוכרים פנו אלינו בבקשה לפתח דרך קלה ומובנית להציע replacement or exchange, מלבד האופציות הזמינות עכשיו דרך My eBay או דוא"ל. הן המוכרים והן הקונים מרוויחים כעת מהיכולת לשלוח הודעות, להשתמש בתווית eBay למשלוח חזרה של המוצר (או ליצור תווית משלכם) ולעקוב אחר תהליך ההחזרה. כמו בכל החזרה, המעקב מתבצע דרך My eBay > Selling > Returns.

כיצד ישפיע שינוי זה על המכירות שלי?

לפי דו"ח USPS "חושבים מחדש על החזרות באונליין", 88% מהקונים בוחנים את מדיניות ההחזרות של המוכרים לפני שהם מבצעים רכישה. כאשר קרוב למחצית מהסוחרים מציעים כיום אפשרות ל- replacement או exchange.

מה עליי לעשות, ומתי?

נכון לעכשיו, אנו ממליצים לקרוא היטב על השינויים ולבחור את הרשומות שבהן אתם יכולים או רוצים להציע את האפשרות ל- replacement או exchange. באפשרותכם גם לקבוע כללי אוטומציה בעמוד ה- Return Preferences שלכם. תהליך זה יחסוך לכם זמן וכסף בכל הקשור לסוגיות החזרות, ה- replacement וה- exchange.

האם אני חייב/ת להשתמש באופציות ההחזרה החדשות?

לא. ניצול האופציות הללו נתון לשיקולכם. אנו מעודדים מוכרים להשתמש בהן כדי שיוכלו לשפר את שירות הלקוחות שלהם לאחר המכירה.

אני משתמש/ת בכלים של צד שלישי כדי לנהל את הפריטים שלי לאחר המכירה. מתי כלים אלה יזכו לפונקציונליות החדשה?

בסתיו 2016 נספק API לשירותי צד שלישי, כך שגם הם יזכו לגישה לפונקציונליות החדשה. צרו קשר עם הספק שלכם. לכל ספק צד שלישי לוח זמנים שונה לפיתוח, אך אנו מעריכים כי כל האופציות יהיו זמינות לשימוש במרבית הכלים עד תחילת 2017.

עשוי לעניין אותך