חיפוש למוכרים

 

איך להתחיל את 2016 כמו גדולים / אנה פלקין

השנה הלועזית החדשה בפתח וזו הזדמנות מצוינת לקבל החלטות חדשות – הן במישור האישי והן במישור העסקי. הנה 6 טיפים שיסייעו לכם לראות את פעילותכם כמוכרים מזווית קצת אחרת, רגע לפני ש- 2016 פורצת לחיינו בסערה.

 

  1. דעו מה הנישה שלכם –  לימדו ככל האפשר על המוצרים שאתם מוכרים ותהיו ה-מומחים בתחום שלכם.  לעיתים עדיף להתמחות בתחום קטן, מאשר למכור מעט מכל דבר במבחר קטגוריות. זיכרו – התמחות בקטגוריה מסויימת גם מגדילה את הסיכויים לעסקאות חוזרות מצד הקונים שלכם. כמוכרים, זהו נכס גדול עבורכם.

 

 

  1. אל תפחדו להתרחב –  מוכרים רבים מחזיקים את המלאי בכל הבית, כולל בסלון וליד המלונה של הכלב. כמי שמדברת לא מעט עם מוכרים, שמעתי סיפורים רבים על מוכרים שעשו את קפיצת המדרגה, שכרו מחסן ועובדים לתפעולו, וגילו בדיעבד שהצעד הזה השתלם להם ובגדול. אל תחששו לקפוץ למים העמוקים.

 

 

 

  1. מצאו לכם ספק טוב (או חמישה!) – אם אין לכם מקור טוב למלאי, אתם צפויים להתקשות ואפילו להתעייף מהצורך לדאוג ולהקפיד כל העת על אספקה סדירה של פריטים למלאי שלכם. הקפידו שהספקים איתם אתם עובדים מעניקים שירות טוב, ויכולים להבטיח לכם סחורה איכותית באופן רציף, מבלי שתצטרכו להתאמץ או לרדוף אחריהם. כך גם תישאר לכם אנרגיה להרחבת העסק ולפיתוחו.

 

 

  1. תחזירו כמה שיותר כסף לעסק שלכם – נכון, מפתה ליהנות מהרווחים שאתם מגיעים אליהם בעשר אצבעותיכם עם נופש בחו"ל או אופניים חדשים, אבל לעיתים עדיף להשקיע את הכסף בחזרה בעסק : בלוגיסטיקה, בתהליכי עבודה, במלאי ובפיתוחו, ומנגד ליהנות מהכנסה קבועה ויציבה.

 

 

  1. היו עקביים– לא תמיד תהיו עם רווחיים עם כל המוצרים שאתם מוכרים. לפעמים לוקח זמן למצוא את הנישה הספציפית שלכם, אבל בכל זאת, המשיכו כל העת לנסות קטגוריות חדשות, בסופו של דבר – זה ישתלם ובגדול.

 

 

  1. חדשו לקונים שלכם– מגמות במסחר הן מטבען דבר מתחלף וחולף, עקבו אחריהן ו'צאו לצוד' פריטים שהקונים מחפשים ונלהבים לגביהם בנקודה זו של הזמן (מי אמר מלחמת הכוכבים ולא קיבל?). לא חייבים לחדש מדי חודש, אך תוכלו לקבוע לעצמכם שמדי מספר חודשים אתם מכניסים לפחות 3 פריטים חדשים למלאי. במקרה הזה להמציא את הגלגל מחדש זו החלטה שיכולה להתגלות כמרעננת ורווחית במיוחד.

 

שתהיה לכולנו שנה מוצלחת!

עשוי לעניין אותך