חיפוש למוכרים

 

הסטנדרטים למוכרים

בחודשים מאי ואוגוסט 2017 ייכנסו לתוקף שינויים שיאפשרו לכם לשמור טוב יותר על דירוג המוכר הגלובלי שלכם. למדו עוד

הסטנדרטים למוכרים – סקירה כללית

 

על מנת לסייע לכם להעניק שירות מצוין המתבטא בשביעות רצון גבוהה של הקונים, eBay מבצעת הערכה של הביצועים שלכם בכל חודש. רמת ביצועי המוכר שלכם מאפשרת לכם לדעת האם ישנם היבטים בעסק שלכם הדורשים תשומת לב מיוחדת. בנוסף, אנחנו מעדכנים אתכם בכל פעם שחל שינוי ברמת הביצועים שלכם. באפשרותכם לעקוב אחר הביצועים ודירוג המוכר שלכם דרך לוח הניהול למוכרים.

כמוכרים בין השאר מצופה מכם:

 • לפתור במהירות בעיות של קונים
 • לשלוח את הפריטים בזמן, בתוך זמן הטיפול המוצהר שלכם
 • לנהל את המלאי בצורה חכמה ולדאוג לכמות מספקת של פריטים
 • לגבות עלויות סבירות עבור שילוח וטיפול
 • לציין עלויות שילוח וטיפול בצורה ברורה ברשומה
 • לנהוג על פי מדיניות ההחזרות שהגדרתם ברשומה
 • לענות לשאלות הקונים במהירות
 • להיות אדיבים ומקצועיים לאורך כל שלבי העסקה
 • לוודא שהפריטים שאתם שולחים לקונים זהים למתואר ברשומה

דירוג מוכר

אחת הדרכים בה אנו מתגמלים מוכרים אשר מעניקים שירות מצוין היא באמצעות דירוג המוכר.
אנו מבצעים הערכה של ביצועי המוכרים בכל 20 בחודש, בהתבסס על קבוצה של מדדים שנקראת הסטנדרטים למוכרים. התוצאה קובעת את דירוג המוכר שלכם:

 1. מוכר בדירוג גבוה – Top rated Seller
 2. מוכר בדירוג מעל לממוצע – Above Standard
 3. מוכר בדירוג מתחת לממוצע – Below Standard

מוכרים בדירוג גבוה נהנים מיתרונות בלעדיים, כגון דירוג גבוה יותר בתוצאות החיפוש והנחות על עמלת המכירה. לעומת זאת, מוכרים בדירוג מתחת לממוצע חווים דירוג נמוך יותר בתוצאות החיפוש ואף עשויים להיות כפופים למגבלות על המכירה ועל העלאת רשומות.

תקופת הערכה

תקופת הערכה היא תקופת זמן מוגדרת בה ביצועיכם נמדדים על מנת לקבוע את דירוג המוכר הנוכחי שלכם. מוכרים עם יותר מ- 400 עסקאות במשך 3 החודשים החולפים מוערכים בהתבסס על 3 החודשים הללו, מוכרים עם פחות מ- 400 עסקאות ב- 3 החודשים החולפים מוערכים בהתבסס על 12 החודשים האחרונים.

פירוט הסטנדרטים למוכרים

הטבלה מטה מפרטת את הסטנדרטים הנוכחיים למוכרים באתר eBay.com

 

 

1. שיעור ליקויים בעסקאות

שיעור הליקויים בעסקאות הוא האחוז מהעסקאות שלכם בהן יש אחד או יותר מהליקויים הבאים:

 • מחלוקות מול הקונים שנסגרו ללא פיתרון מהמוכר במסגרת תכנית eBay Money Back Gurantee או תכנית PayPay Purchase Protection
 • ביטולי עסקה ביוזמת המוכר כתוצאה ממחסור במלאי

בסעיף זה השיעור המקסימלי לכלל המוכרים למעט מוכרים בדירוג גבוה (Top Rated Seller) עומד על עד 2% מהעסקאות בהן יש אחד או יותר מליקויים אלו בתקופת ההערכה האחרונה. בהתאמה, השיעור המקסימלי עבור מוכרים בדירוג גבוה (Top Rated Seller), הוא עד  0.5%.  רק עסקאות מול קונים בארה"ב נספרות ומשפיעות על ביצועי המוכרים שלכם באתר ebay.com

 

שימו לב- שיעור הליקויים לא ישפיע על סטטוס ביצועי המוכר שלכם כל עוד אין לכם עסקאות עם ליקויים מול 5 קונים שונים, או 4 קונים שונים אם אתם מוכרים בדירוג גבוה (Top Rated Seller), במהלך תקופת ההערכה.

2. מחלוקות שנסגרו בלי פיתרון מהמוכר

השיעור המקסימלי למחלוקות מול הקונים שנסגרו ללא פיתרון מהמוכר במסגרת תכנית eBay Money Back Guarantee או תכנית PayPal Purchase Protection עומד על עד 2 מקרים בתקופת ההערכה ולאחר מעבר של רף זה, עד 0.3% מהעסקאות, שיעור זה הוא הסטנדרט למוכרים בכל דירוג.

 

במחלוקות שנסגרו ללא פיתרון מהמוכר הכוונה למצב בו לא הצלחתם לפתור בעיה מול קונה, כאשר לאחר מכן אותו קונה העביר את המקרה לבחינה של eBay או PayPal והוחלט כי האחריות היא עליכם, המוכרים.

3. משלוחים מאחרים

בכל הקשור למשלוחים, הביצועים שלכם נמדדים באמצעות שיטת מדידה בשם "משלוח בזמן" (On-time shipping). השיעור המקסימלי למשלוחים מאחרים עבור כלל המוכרים למעט מוכרים בדירוג גבוה הוא עד 7% מהעסקאות. עבור מוכרים בדירוג גבוה השיעור המקסימלי עומד על עד 3% מהעסקאות.
למידע נוסף על שיטת המדידה 'משלוח בזמן', כולל הסבר על הדרך בה אנו קובעים מתי משלוחים ייחשבו כמאחרים, הקליקו

זמן לחזור למסלול

אם הסטטוס שלכם 'מתחת לסטנדרט' (Below standard), תקבלו דרך לוח הניהול למוכרים:

 • תובנות ספציפיות הנוגעות לסיבה (או הסיבות) שבגללן הסטטוס שלכם נמוך מהסטנדרט
 • הכוונה ברורה לגבי הפעולות שאתם יכולים לנקוט כדי לשפר את הביצועים שלכם
 • דחייה של שלושה חודשים להגבלות שתלויות בביצועי מכירה ולמגבלות המכירה על החשבון שלכם
 • אם אחרי שלושה חודשים, הסטטוס שלכם עדיין 'מתחת לסטנדרט' אך אתם מראים שיפור (כלומר, שיעור הליקויים שלכם או שיעור המחלוקות שנסגרו ללא פתרון לקונה (או שניהם) נמוך יותר מהשיעור בו נכנסתם לסטטוס 'מתחת לסטנדרט'), נאריך את דחיית המגבלות בחודש נוסף. ובנוסף, כל עוד תראו שיפור בביצועים שלכם כמוכרים, אנו נדאג להאריך את דחיית המגבלות על בסיס חודשי
*התקופה של שלושת החודשים אינה תקפה להשלכות אחרות שתלויות בביצועים כגון מיצוב נמוך יותר בתוצאות החיפוש, השהיית תשלומים או איבוד פריבילגיות של חנויות מסוג Anchor ו- Premium. הפרות נוספות של מדיניות eBay עלולות לגרור מגבלות והגבלות אחרות על מכירה בחשבון שלכם.

תשובות לשאלות נפוצות

מה קורה אם eBay קובעת שמחלוקת שהייתה לי מול הקונה אינה באחריותי?

בכל מקרה בו מחלוקת מועברת לבחינה של eBay  או PayPal ונקבע שאתם לא אחראים לה, או שלא אתם ולא הקונים אחראיים לה – הדבר לא ייחשב כליקוי ולא ישפיע על דירוג הביצועים שלכם.

מה יקרה אם לא אעמוד בסטנדרטים למוכרים?

כאשר אתם לא עומדים בסטנדרטים למוכרים אנו עשויים להטיל מגבלות על פעילות המכירה שלכם או למצב אתכם במקום נמוך יותר בתוצאות החיפוש, עד אשר ביצועיכם ישתפרו. אם הביצועים שלכם יתדרדרו משמעותית מתחת לרף המינימום שנקבע אנו גם עשויים למנוע מכם מכירה של פריטים ב- eBay  באופן גורף. במידה ויש לכם חנות מסוג Premium  או Anchor ודירוג המוכר שלכם הוא מתחת לממוצע, Below standard, במשך יותר מ- 60 יום, אנו עשויים להוריד אתכם לחנות מסוג Basic.

 

אם החשבון שלכם אינו עומד בסטנדרטים:

 • אתם צריכים לפתור את כל המחלוקות בחשבון בטרם תקנו או תמכרו באמצעות חשבונות אחרים
 • אין באפשרותכם להירשם עם חשבון נוסף לאתר eBay

אין באפשרותכם להשתמש בחשבונות eBay  אחרים על מנת להימנע ממגבלות קנייה או מכירה, או פעולות אחרות שהופעלו כלפיכם כתוצאה ממדיניות.

האם קונים יכולים לראות את שיעור הליקויים שלי כמוכר?

קונים אינם רואים את שיעור הליקויים שלכם כמוכרים, אבל הם עדיין יכולים לצפות במשובים שקיבלתם וכן בדירוגי המוכר המפורטים (DSR`s).

עשוי לעניין אותך