חיפוש למוכרים

 

7 הרגלים שאפשר למצוא אצל  המוכרים הכי יעילים ב- eBay : חלק א' / שי אלטון

במהלך השנים יצא לי לדבר עם מאות מוכרים, מה שמאפשר לי לשרטט מספר קווים לדמותם של מוכרים שלא רק מצליחים ב- eBay, אלא גם מצליחים לעשות זאת לאורך זמן.

 

אחד הדברים ששמתי לב אליהם למשל, הוא שהמוכרים היעילים ביותר ב- eBay פשוט עוקבים אחר העקרונות הבסיסיים של ניהול עסק. כלומר, הם לאו דווקא מומחים לשיווק או בעלי תואר שני במנהל עסקים, רובם עובדים קשה מאוד ומקדישים המון תשומת לב לדברים הקטנים, והם עושים את זה שנה אחר שנה.

 

אז מהם המרכיבים הסודיים? ואיך גם אתם יכולים להפוך ממוכרים שמוכרים "פה ושם" ליזמי eBay של ממש? הנה שלושת ההרגלים הראשונים של מוכרים יעילים ב- eBay.

 

הרגל ראשון: הם מוכרים ב- eBay בגלל ה"למה"

בספרו "Start with why" טוען סיימון סינק שהחברות הכי מצליחות בעולם (למשל, אפל) מתרכזות קודם כל בשאלה "מדוע", ולא "מה" הן מוכרות ו"איך" הן יצליחו לגרום לכמה שיותר קונים לרכוש את הפריטים שלהן. בהתבסס על הניסיון שלי, מוכרים מצליחים ב- eBay אכן חיים ונושמים את העצה הזאת. הם לא נמצאים ב- eBay רק כדי למכור 1,000 פריטים בחודש או להרוויח ים של כסף. זו התוצאה של הפעילות שלהם, נכון, אבל הסיבה שהם בוחרים כל יום מחדש בקריירה של מוכרים ב- eBay היא שיש להם מטרה מסויימת, או אמונה. וזה מחלחל לכל דבר שהם עושים במסגרת הפעילות שלהם ב- eBay.

 

אלו מטרות למשל? יכול להיות שהם אוהבים להיות הבוסים של עצמם ולהצליח לבלות כך יותר זמן עם הילדים, ייתכן והם הציבו לעצמם למטרה להשתמש בכסף שהם מרוויחים מ- eBay על מנת לממן את החופשות המשפחתיות ולהעלות את איכות החיים. בשורה התחתונה אלו הסיבות שבגללן הם קמים מהמיטה כל בוקר ובוחרים למכור ב- eBay על הצד הטוב ביותר.

 

הרגל שני: יש להם רוטינות קבועות

כמה מהמוכרים המצליחים ביותר ב- eBay  הם אלו הנצמדים לרוטינות קבועות בזמנים שונים של היום. הם מקדישים זמן למשלוח הפריטים בשעות הבוקר, עונים לשאלות הקונים בשעות הצהריים המוקדמות, מעלים רשומות בשעות הערב ומנהלים את המלאי שלהם בסופי השבוע. אז נכון, הרוטינות האלה עשויות להשתנות ממוכר למוכר, אבל הן נותנות המון יציבות ומבנה לפעילות המכירה והן יוצרות המשכיות ועקביות. הן גם יוצרות ביטחון בתהליכי המכירה השונים, ותחושת שליטה חיובית על הדברים.

 

הרגל שלישי: הם קובעים לעצמם יעדים

למי מאיתנו אין חלומות? אנחנו נורא רוצים לנסוע ליעד מסוים בחו"ל, או לנסות משהו שעוד לא ניסינו. הרבה פעמים החלומות האלה נשארים בשלב התיאורטי מכיוון שאנחנו לא נוקטים צעדים מעשיים על מנת להגשימם. יש משהו בלהתחייב ליעד מסוים שגורם לנו לצאת אל השלב המעשי ולהגשים אותו, להסתער. שמתי לב שמוכרים מצליחים ב- eBay מציבים לעצמם יעדים, בין אם יעדים לזמן הקרוב ובין אם יעדים לזמן הארוך, בשורה התחתונה הם אף פעם לא מפסיקים לחשוב על דרכים לצמוח ולגדול. מדי יום. זו טכניקה שנותנת המון מוטיבציה, ולא רק זה, יש משהו בהגשמת יעדים שגורם לך להתרגש מהעסק שלך על בסיס יומיומי, מעין אפקט דומינו שיוצר תחושת הצלחה וראייה חיובית שלך את עצמך ואת העסק שלך.

 

אז זהו להפעם, אם סימנתם וי על שלושת הסעיפים, אתם בנקודת פתיחה מצויינת בפתחה של השנה הלועזית החדשה. אם לא, זו ההזדמנות שלכם להתחיל לנסות דרכי עבודה וחשיבה חדשות. להתחיל להתרגש. בפוסט הבא, הרגלים נוספים של מוכרים מצליחים, ואז עד, תחלמו ותגשימו.

עשוי לעניין אותך