חיפוש למוכרים

 

שינויים עבור מוכרים בדירוג גבוה (Top Rated Sellers)

eBay עורכת שינויים בתכנית למוכרים בדירוג גבוה (Top Rated Sellers)  במטרה לעמוד בצורה מיטבית בסטנדרטים קמעונאיים, ולענות על ציפיות הקונים.

ההנחה על עמלות המכירה עבור מוכרים המוגדרים כ-Top Rated Plus תרד מ-20% ל-10% על רשומות זכאיות החל מ-1 במאי, 2017.

 • מוכרים בדירוג גבוה יקבלו החל מ- 1 באפריל, 2017 הקצאה רבעונית של $30 ליצירת קמפיינים של רשומות מקודמות, בין אם יש ברשותם חנות eBay ובין אם אין ברשותם. הקצאה זו תשמש אותם לפרסום הרשומות שלהם ביותר מקומות בעמודים הנצפים ביותר שלנו. כיום בעלי חנויות מסוג Anchor זכאים להקצאה רבעונית של $25 לטובת העלאת רשומות מקודמות. בעלי חנויות מסוג Anchor שהם גם מוכרים בדירוג גבוה (Top Rated Sellers) יהיו זכאים לקבל אשראי רבעוני נוסף של $30, ובסך הכל – $55.

 

שינויים עבור מוכרים בדירוג מתחת לממוצע (Below Standard)

עמלת המכירה למוכרים שאינם עומדים בסטנדרטים המינימליים לביצועים תעלה ב-  4% על פריטים שיימכרו החל מ- 1 במאי, 2017, כולל. כדי לוודא האם אתם עומדים בסטנדרטים המינימליים הנדרשים ממוכרים ב-eBay, היכנסו לעמוד selling best practices ובידקו באופן קבוע את לוח הניהול למוכרים.

 

מדוע eBay עורכת את השינויים הללו למוכרים בדירוג גבוה?

אנו עורכים את השינויים הללו משתי סיבות: ראשית, כדי לשקף את הציפיות של הקונים שלנו, ושנית, כדי לעמוד בציפיות המוכרים בכל הנוגע לצמיחת העסק שלהם.

 

רשימת שאלות נפוצות
 • מדוע eBay משנה את ההנחות של Top Rated Plus ?

  מוכרים בדירוג גבוה סיפרו לנו כי הם מעוניינים ביותר כלים ואפשרויות לטובת צמיחה של העסק שלהם. השינויים שאנו עורכים משקפים את ההשקעה המתמשכת שלנו ביצירת הזדמנויות למוכרים ב- eBay.

 • מה הקרדיט שאני זכאי לקבל למימוש ב-Promoted listing אם אני מוכר בדירוג Top rated במנוי לחנות מסוג Anchor?

  כל מינויים לחנות מסוג Anchor יהיו זכאים לקרדיט בגובה $25 לרבעון למימוש ב-Promoted listing. מוכרים בדירוג Top rated יזכו לקרדיט נוסף בגובה של $30 לרבעון. סה"כ יהיו זכאים ל-$55 קרדיט.

 • מדוע eBay משנה את דרישות המעקב אחר משלוחים עבור מוכרים בדירוג גבוה?

  הקונים כיום מצפים לקבל מידע מעקב עבור כל רכישה שהם מבצעים. השינוי בתנאי המעקב משקף דרישה זו. שימו לב כי השינוי חל על מוכרים בדירוג גבוה בתוך ארצות הברית בלבד, ורק לעסקאות שלהם עם קונים בגבולות ארצות הברית.

 • אני מוגדר כרגע כמוכר Below Standard למרות שאני עובד על שיפור ביצועי המוכר שלי האם עדיין אחוייב בעמלה גבוהה יותר, ועד מתי?

  כל עוד מוכר מדורג Below Standard הפריטים שימכור יהיו חייבים בעמלה המעודכנת והגבוהה יותר. שימו לב כי בהתאם לעדכון שביצענו בספטמבר 2016, אנחנו משהים הגבלות מכירה הקשורות לביצועים או מגבלות על מכירה בחשבונו של המוכר לתקופה של לא פחות משלושה חודשים, בזמן שאלה פועלים להעלאת הדירוג שלהם.

 • איך אוכל לדעת שהשינויים חלים עלי אם אני מדורג Below Standard?

  אם על פי לוח הניהול למוכר הינך מוגדר כמוכר בדירוג Below standard בזמן ביצוע המכירה, השינוי של עמלת המכירה בגובה 4% יחול עליך. תוכל לראות על איזה רשומות חלים השינויים בעמלות תחת View Account Status page בחשבונית שלך.

מדוע eBay מציגה את כלי השילוח החדשים הללו?

מוכרים ביקשו מאיתנו את היכולת לספק לקונים תמונה מדוייקת יותר של תעריפי שילוח וזמנים, ובנוסף את הגמישות לבצע התאמה אישית של ימי העבודה והזמנים שהם מקזזים עבור טיפול במשלוח באותו היום (Same-day handling).

 

מהם היתרונות שבשימוש בטבלאות החדשות לתעריפי שילוח?
טבלאות שיעורי שילוח יכולות לסייע לכם לנקוב בצורה מדוייקת יותר בתעריפי השילוח בהתבסס על מיקומם של הקונים, מה שעשוי להוביל להגדלה במכירות. טבלאות תעריפי השילוח גם יכולות לסייע לכם לצמצם את האפשרות לגביית יתר מקונים הממוקמים בקרבתכם, או אי גבייה מספקת מקונים רחוקים יותר.

במקרים רבים, תוכלו לנקוב בתעריפים נמוכים יותר בגין שילוח עבור הקונים שלכם על ידי שימוש בטבלאות החדשות לתעריפי שילוח.

 

מהם היתרונות שבשימוש בכלי לוח ימי העבודה?

כלי לוח ימי העבודה החדש מעניק לכם את האפשרות לקבוע את הימים בשבוע בהם אתם עובדים ואת הזמנים שאתם מקזזים (Cut-off time­) עבור טיפול במשלוח עוד באותו היום. כך אתם יכולים להתאים את ההתחייבויות שלכם לקונים בכל הקשור לשילוח על פי המודל העסקי שלכם, כוח האדם ואפילו ווליום ההזמנות. כרגע, ברירת המחדל עבור כל המוכרים ב- eBay היא ימי עבודה שני-שישי, כאשר זמן ה- cut-off מוגדר לשעה 2 PM, זמן פסיפיק.

דוגמה: נכון לרגע זה, אם אתם לא עובדים בימי שישי, ביצועי המוכר שלכם עשויים להיות מושפעים מכיוון שאנחנו מחשיבים את יום שישי כיום עבודה. עם השינוי הזה, אתם תהיו אחראים לשילוח רק בימים שתגדירו כימי עבודה. זיכרו, ימים בהם אתם לא עובדים עשויים להאריך את תאריך המסירה המשוער שאנו נציג לקונים.

 

 

מה ההבדל בין טבלאות תעריפי השילוח ובין שילוח מחושב (Calculated shipping)?
טבלאות תעריפי השילוח נותנות לכם שליטה בהצגת תעריפים ספציפיים לעלויות השילוח שלכם, בעוד שהשילוח המחושב תקף לעלויות שילוח סטנדרטיות (למשל, תעריפים בחנויות או הנחות כתוצאה ממשא ומתן של eBay).
המשמעות היא שאתם יכולים לעשות שימוש בטבלאות תעריפי השילוח על מנת להציג בצורה מדוייקת יותר את עלויות השילוח בהתבסס על האיזורים בהם נמצאים הקונים שלכם.

 

האם השימוש בכלים החדשים ישפיע על ביצועיי כמוכר?

השימוש בטבלאות תעריפי השילוח לא ישפיע על ביצועיכם כמוכרים, אבל הוא יאפשר לכם להתחרות בצורה אפקטיבית יותר מכיוון שתעריפי השילוח שיוצגו לקונים יהיו מבוססים על מיקומם הספציפי.

 

כלי לוח העבודה ותכנון הזמן יאפשר לכם להגדיר בצורה מדוייקת יותר את ימי העבודה שלכם ואת זמני הקיזוז (Cut-off time­s), מה שיקל עליכם לעמוד בהבטחות שאתם נותנים לקונים בכל הקשור לזמני השילוח. כלי זה גם יסייע לכם לשפר את ביצועיכם כמוכרים, כפי שהם נמדדים בידי eBay, כל עוד תעמדו בהבטחות שלכם לקונים כפי שהצהרתם עליהן ברשומות.

 

 

האם אני מוכרח לעשות שימוש בכלים חדשים אלו?

השימוש בכלים הללו הוא אופציונלי, אך זיכרו כי הם נועדו לאפשר לכם להגדיר במדויק מתי הקונים יקבלו את הפריטים שאתם שולחים. הם גם נועדו לסייע לכם להגדיר טוב יותר את העלויות שאתם גובים בגין השילוח.

 

היכן אוכל למצוא את הכלים החדשים?

שני הכלים יופיעו מאוחר יותר הקיץ ב- Seller Hub וב- My eBay.

 

איך עליי לעשות שימוש בכלי לוח ימי העבודה באופן הטוב ביותר על מנת לעמוד בציפיות הקונים ובסטנדרטים למוכרים?
השתמשו בכלי לוח ימי העבודה על מנת לשקף את הדרך והזמנים בהם אתם מפעילים את העסק שלכם וכך תתאימו את ציפיות הקונים לזמן הטיפול שלכם במשלוחים וזמני מסירתם. תוכלו להתאים את ימי העבודה ואת זמני הקיזוז (Cut-off times­)על ידי לקיחה בחשבון של פרמטרים כגון כוח אדם, כמות הזמנות ועוד.

 

איך eBay ממליצה לעשות שימוש בטבלאות תעריפי השילוח במקרים של טבלאות מרובות?

באפשרותכם ליצור טבלאות תעריפי שילוח מרובות המחקות טבלאות תעריפי שילוח של ספקי לוגיסטיקה קיימים וכך להציע את הצעות המשלוח התחרותיות ביותר, בהתבסס על מיקומו של הקונה באיזורים השונים של ארה"ב. הכלי הזה מעניק לכם שליטה על עד 20 טבלאות תעריפי שילוח ובהן שורה של ספקי שילוח וכן שורה של איזורי שילוח.

 

כיצד טבלאות תעריפי השילוח יכולות לסייע לי במידה ואני מציע משלוחים חינם?

באפשרותכם להשתמש בכלי כדי לקבוע עלויות שילוח על פי מיקומו של הקונה ולהציע שירות משלוחים נוסף,מהיר יותר, כגון משלוח מהיום למחר, אשר חלק מהקונים מעדיפים. השיטה המומלצת היא תמיד להציע לקונים יותר מאפשרות שילוח אחת. למשל: אחת מהירה, ואחת בחינם.

 

מה עליי לעשות לקראת השקת הכלים החדשים?

זמן טיפול (Handling time) וזמן משלוח הם פקטורים חשובים הנלקחים בחשבון בידי הקונים בעת ביצוע רכישה. מועד המסירה הצפוי הוא לעיתים שיקול מרכזי ולכן חשוב להציע אופציית שילוח המאפשרת אספקה מהירה יותר.

אנו ממליצים לכם להציע משלוח באותו היום או בתוך יממה. חשוב גם להציע מספר אפשרויות שילוח, במיוחד שילוח מהיר. אל תשכחו לעדכן את כל הרשומות מסוג "טובות עד ביטול" (Good `Till cancelled) על פי השיטות המומלצות לעיל.

עשוי לעניין אותך