חיפוש למוכרים

 

9 דרכים להעניק לקונים שלכם ביטחון בתהליך הרכישה (ולהגדיל את המכירות) / אילה בצלאלי

במסחר מקוון בו אין מגע ישיר של מוכרים וקונים, אמון הוא אחד הדברים הכי חשובים בדרך למכירה מוצלחת. הנה 9 דרכים בהם תוכלו לגרום לקונים שלכם להרגיש ביטחון רב יותר בתהליך הרכישה:

 

1.    משכו את תשומת ליבם של הקונים עם תמונות מקצועיות. תמונות הפריט הן בדרך כלל הדבר הראשון שהקונים מבחינים בו. ומכיוון שתוספת של תמונה אחת עשוי להגדיל את סיכויי המכירה ב- 3%, משתלם מאוד לצלם את הפריט שלכם מכל זווית אפשרית. חשוב שתדעו – תמונות מטושטשות או אפלוליות, לא רק שעשויות לפגוע בסיכויי המכירה של הפריט הספציפי בו צופים הקונים, הן גם עלולות להציג אתכם המוכרים באור לא מקצועי באופן גורף.

 

2.    הקפידו על רשומות ברורות ומסודרות. יסודיות ושקיפות הן שם המשחק כשמדברים על כותרת ותיאור של פריט בגוף הרשומה, אבל תמיד צריך לזכור לא להעמיס ולסבך את העניינים יותר מדי. קונים סיפרו לנו שגיפים מונפשים, גופנים גדולים ומוזרים או רשימה של "עשו ואל תעשו" בעת קנייה מכם, הם מסוג הדברים ש"מורידים" להם ממוכר זה או אחר ושולחים להם סימנים מוקדמים לכך שאולי יהיו בעיות בעסקה.  עוד דבר שחשוב לדעת, ואת זה אתם בטוח יודעים, הוא שחשוב לחשוף ולהצהיר על כל הפגמים שישנם (באם ישנם) בפריט. הסתרה של פגמים תוביל מאוחר יותר לקונים מאוכזבים, דבר שיתבטא בפגיעה באמון, פידבק שלילי וקונים שלא חוזרים.

 

3.    הציעו זמן טיפול (Handling time) באותו יום או עד יממה אחת. על פי הנתונים שלנו, 43% מהקונים נוטשים את העגלות שלהם מכיוון שזמני שילוח אינם לשביעות רצונם, כלומר, כמעט מחצית הקונים לא מאמינים שהם באמת יקבלו את הפריטים שלהם אלמלא תהליך הטיפול והשילוח לא יתחיל להתגלגל מיד. זמן טיפול קצר גם מאפשר לכם להתמודד עם סוחרים וקמעונאים אחרים המציעים משלוחים בזמני בזק.

 

4.    הציעו משלוח בחינם. קונים רבים רואים בהוצאות משלוח הוצאות שאינן מחוייבות במציאות, ובהמשך לזאת חלק מהקונים רוכשים רק פריטים שמוצע לצידם משלוח בחינם. תוכלו להציע משלוח בחינם, ולגלגל את עלות המשלוח לעלות הפריט. עם זאת, חשוב להקפיד שהדבר לא יהפוך את מחירו של הפריט לפחות אטרקטיבי עבור הקונים.

 

5.    הציעו מדיניות החזרות הוגנת. אף אחד לא אוהב החזרות, תתפלאו – גם לא הקונים. ולמרות זאת, קונים רבים יעדיפו לשלם קצת יותר, ולדעת שהם מכוסים על כל מקרה שלא יצוץ ויצריך החזרה של הפריט. מדיניות החזרות היא בעצם לקיחת אחריות שלכם המוכרים על הפריטים שאתם מוכרים, ולכן מהווה היבט חשוב בכל הקשור לאמון בכם.

 

6.    בדקו את סטטוס המוכר שלכם. הקונים באונליין חכמים וטכנולוגיים, גם לאחר שמצאו פריט שמתאים להם, עם זמני טיפול ושילוח משביעי רצון, הם עשויים לבדוק את הסטטוס שלכם כמוכרים. אם יש לכם דירוג מסוג Top Rated Plus ומעל 100 מכירות, אתם יכולים להיות רגועים, הקונים ייראו בכם מוכרים מקצועיים. אם היו לכם נפילות פה ושם המתבטאות בדירוג מוכר נמוך ופידבק שלילי, זה בדיוק הזמן לעבוד קצת יותר קשה על מנת לבנות את האמון מול הקונים.

 

7.    כתבו bio מקצועי על העסק שלכם. זוכרים את הקונים מהסעיף הקודם? אלו שבודקים אתכם? דבר נוסף שהם עשויים לבדוק הוא ה- bio שלכם בפרופיל המוכר. לכו תדעו, ייתכן ובמעמד פתיחת החשבון לא השקעתם מחשבה גדולה ב- 250 התווים הללו וכתבתם טקסט שלא מציג אתכם באור מקצועי. שווה לעשות בדיקה ולשנות למלל מתומצת שיציג אתכם ואת המהימנות שלכם כמוכרים. ה- bio עשוי להיות ההזדמנות הראשונה שלכם להמחיש לקונים מאיזה אדם הם עומדים לרכוש את הפריטים.

 

 

8.    היו קשובים ואדיבים לקונים. והרי החדשות- לקונים תמיד יהיו שאלות, ולפעמים אלו יהיו שאלות שכבר ניתן להן מענה ברור ומסודר בגוף הרשומה, או כמו שאומרים אצלנו בישראל- שאלות קיטבג. אל תראו בשאלות אלו מטרד, חשבו עליהן כעל הזדמנות ליצור קשר אישי עם הקונים הפוטנציאליים שלכם. קונים מספרים לנו שכאשר הם קונים פריטים בכלל, ופריטים יקרים בפרט, הם רוצים להרגיש שיש מישהו אנושי בצד השני. אפשרו להם את זה.

 

9.    מתגו את העסק שלכם – חושבים שמיתוג הוא רק לעסקים גדולים? ממש לא. כל עסק, קטן כגדול, יכול למתג את העסק שלו וליצור שפה אחידה למוצרים השונים. כשאתם מייצרים שפה אחידה לכל הפלטפורמות שלכם (חנות eBay, דיוורים, עמוד פייסבוק וכיוצא בזאת) אתם נותנים  לקונים שלכם את התחושה שהם רוכשים מעסק ממוסד ומקצועי, להבדיל ממוכר חד פעמי ולא מנוסה. כשקונים רואים שהשקעתם בעסק, הם גם משערים שאיכפת לכם מהם.

 

יש עוד דרכים רבות להקנות ביטחון בתהליך הרכישה, אבל אלו העיקריות שבהן. עברו על הרשימה, ישמו אותה והעניקו לקונים 9 סיבות טובות לבטוח בכם.
בהצלחה.

עשוי לעניין אותך