חיפוש למוכרים

 

לכל סיר יש מכסה, ולכל פריט – שיטת מכירה / סשה קוגן

איך אני יודע איזה שיטת פורמט מכירה לבחור עבור הפריט שלי? ובכן, זו שאלה שמעסיקה לא מעט מוכרים, ולא בכדי, בחירה של פורמט מתאים עבור רשומה משפיעה רבות על סיכוייו של הפריט להימכר. eBay אוספת כל העתת מידע על התנהגות הקונים, עליו מבוססות ההמלצות למוכרים. הנה הן לפניכם:

 

רשומות מסוג מחיר קבוע – Fixed Price 

באופן כללי, שיטה זו מתאימה למרבית הרשומות שמוכרים מעלים ל- eBay. ביחרו ברשומה מסוג "מחיר קבוע" כאשר:

 • אתם יודעים מה הערך של הפריט שלכם ואת המחיר המדויק שאתם זכאים לקבל עליו
 • יש לכם פריטים מרובים שתוכלו לקבץ לכדי רשומה אחת
 • אתם בעלים של חנות eBay, יש ברשותכם מלאי רחב וברצונכם לחסוך בעמלות העלאת רשומה
 • אתם מעוניינים שהפריטים שלכם יהיו זמינים לקונים במשך פרק זמן ארוך מ- 10 ימים
 • אתם מוכנים לנהל משא ומתן על המחיר. במקרה זה השתמשו בכפתור  "ההצעה הטובה ביותר" (Best Offer) המאפשר לקונים לשלוח לכם הצעת מחיר עבור הפריט. זיכרו- אינכם חייבים לקבל כל הצעה, אבל זו הזדמנות טובה לקבל מחיר הוגן מקונה המעוניין בפריט שלכם

רשומות "Good Til' Cncelled", רשומות המתחדשות באופן אוטומטי לאחר 30 יום, הן אידיאליות לשימוש בשיטה של "מחיר קבוע" גם כן, מכיוון שכך מתאפשר לרשומה "להישאר בחיים" לאורך תקופה מבלי הצורך לחדש אותה באופן ידני. יחד עם זאת, אנו ממליצים לא לשכוח את הרשומות הללו, ואחרי פרק זמן של מספר חודשים לעבור עליהן ולהבין האם ניתן לשפרן על ידי שינוי של מרכיבים כגון הכותרת, התמונות או המחיר.

 

בשורה התחתונה: השתמשו ברשומה מסוג 'מחיר קבוע' כאשר יש בידיכם פריט שאתם יודעים בדיוק מה ערכו, או שיש ברשותכם מלאי גדול ממנו. תוכלו להוסיף כפתור "ההצעה הטובה ביותר" שיאפשר לקונים להציע לכם מחיר אחר תמורת הפריט.

 

פיצ'רים שתוכלו להוסיף לרשומה מסוג 'מחיר קבוע':

 1. "ההצעה הטובה ביותר" (Best Offer)- כפתור המאפשר לקונים שלכם להציע  לכם מחיר נמוך יותר מהמחיר שאתם נקבתם, כלומר- להתמקח. ההצעות שתקבלו יהיו תקפות ל- 48 שעות בלבד ויהיה באפשרותכם לקבוע האם אתם מקבלים אותן או לא. תוכלו לאשר, לדחות את ההצעה ואף להציע הצעה חלופית משלכם.

 

  הספר "50 גוונים של אפור", יתאים יותר למכירה ברשומה מסוג "מחיר קבוע" מכיוון שערכו ידוע.

רשומות מסוג מכירה פומבית –  Auction-style

ביחרו ברשומה מסוג "מכירה פומבית' כאשר:

 • אינכם בטוחים מהו הערך של הפריט ואתם רוצים לאפשר לזירת המסחר לקבוע זאת (על פי ביקוש הקונים)
 • יש ברשותכם פריט נדיר שעשוי למשוך קונים ולעורר "מלחמת בידים" שתמקסם עבורכם את הרווחים מהרשומה
 • יש ברשותכם פריטים שהביקוש שלהם בשוק עשוי להשתנות מעת לעת
 • ברצונכם למשוך קונים ו"בידרים" (Bidders), קונים הנוטים לקחת חלק במכירות פומביות. במצב זה אנו ממליצים לבחור ברשומה המשלבת בין היתרונות של מכירה במחיר קבוע ומכירה פומבית, ולהוסיף את הפיצ'ר "רכישה מיידית" (Buy It Now). כך תוכלו לפנות גם לקונים שרוצים לנסות מזלם במכירה הפומבית, וגם לקונים שמעדיפים לדעת את המחיר הסופי שעליהם לשלם. זיכרו לקבוע מחיר רכישה מיידית גבוה בהרבה מהביד ההתחלתי על מנת שלא תפסידו מהשימוש בפיצ'ר זה.

 

 

בשורה התחתונה: השתמשו ברשומה מסוג 'מכירה פומבית' כאשר יש בידיכם פריט נדיר או כזה שאינכם יכולים לקבוע במדויק מהו הערך שלו, ושאתם סבורים שיהיה לו ביקוש רב. ההתלהבות המלווה את תהליך הגשת ההצעותת יוצרת עניין ובדרך כלל גורמת להעלאת מחיר המכירה בהשוואה לרשומות בתבנית מכירה של מחיר קבוע.

 

פיצ'רים שתוכלו להוסיף לרשומה מסוג 'מכירה פומבית':

 1. כפתור 'רכישה מיידית'  (Buy It Now) – יאפשר לקונים המעוניינים להימנע מ"מלחמת בידים" לקנות את הפריט באופן מיידי בכפוף לסכום שתבקשו
 1. Reserve price מחיר קבוע שיגן עליכם במידה וההצעות במסגרת המכירה הפומבית נמוכות מדי. הקונים לא יוכלו לראות מהו המחיר המינימלי שנקבע על ידכם, אך יוכלו לדעת האם עברו אותו או לא. אל תשכחו לשים לב לעמלות הכרוכות בקביעת ה- reserve price

 

הטרקטור המיתולוגי של אריאל שרון ז"ל מתאים יותר לרשומה מסוג מכירה פומבית. ההיבט הסנטימנטלי שבו עשוי לעורר אצל הקונים רצון עז להשיגו, מה שיתבטא ב"מלחמת בידים" ובסופה מחיר מכירה גבוה יחסית.

 

בהצלחה!

עשוי לעניין אותך