חיפוש למוכרים

 

eBay מעבירה הילוך למובייל– מה צריך לדעת על ה- View Item ? / שי אלטון

לא צריך להסתכל הרבה מסביב כדי להבין שכולנו נמצאים כל הזמן במובייל. אבל בכל זאת, הנה כמה נתונים שממחישים עד כמה עמוקה חדירתו של המובייל לחיינו, או כמו שנאמר בפתיחתו של כנס המפתחים של פייסבוק שהתקיים השבוע : "אנחנו לא הופכים לעולם של מובייל, אנחנו כבר עולם של מובייל"  

  •  שליש מהקניות של ישראלים ב- eBay מתבצעות באמצעות המובייל
  • על פי פורסטר כ- 80% מזמן הגלישה שלנו כיום מוקדש לגלישה במובייל באחת מחמשת האפליקציות הגדולות
  • על פי נתונים של פייסבוק כ- 2 מיליארד בני אדם משתמשים בסמארפון על בסיס יומי, כאשר 90% מהמשתמשים בפייסבוק עושים זאת דרך המובייל
  • גוגל זיהו שהמובייל משנה לגמרי את חווית הקנייה שלנו – בעונת החגים האחרונה למשל, 54% מהקונים ערכו את הקניות שלהם דרך המובייל בין הסידורים השונים

כולם עוברים למובייל מקור: google.plus 

 

כבר אמרנו שהקניות דרך המובייל מתעצמות, אבל עד כמה?
בכנס GoMobile האחרון חשף אלעד גולדנברג, מנהל הפעילות העסקית של eBay בישראל, שכיום ישראלים קונים בכל 6 שניות פריט דרך המובייל. הפעילות בישראל היא חלק קטן ממהפכה של ממש שמתרחשת בימים אלו – סך הרווחים מעסקאות במסחר באונליין עמדו בשנת 2015 על 1.85 טריליון דולר, ומתוכם 750 מיליון הגיעו דרך המובייל. עד שנת 2017 חוזים שהתשלומים במובייל, רק בארה"ב, יגיעו לכ- 90 מיליארד דולר.

בדיוק מסיבות אלו חשפה eBay בעדכון האביב האחרון את ה- VIEW ITEM – פיצ'ר חדש המאפשר לקונים הגולשים דרך המובייל מבט מיטבי על הרשומות שלכם, מה שמתבטא בחווית קנייה טובה ומושכלת יותר.

 

כיצד עובד ה- VIEW ITEM?
במסגרת ה- View Item מוצג לקונים הגולשים דרך המובייל תיאור פריט מקוצר, בן 250 תווים, המכיל סיכום נקי וקריא של תיאור הפריט. תיאורי פריט המקוצרים בנויים בצורה אופטימלית עבור מנועי חיפוש, כך שקונים שיחפשו פריטים כמו שלכם, ימצאו אותם יותר בקלות.

 

מה עליי לעשות כדי ליהנות מהפיצ'ר החדש?
כמוכרים, אינכם נדרשים לשום פעולה מכיוון ש- eBay מושכת באופן אוטומטי תיאור טקסטואלי קצר, בן 250 תווים, מתוך תיאור הפריט המלא שהעליתם.

 

עם זאת, אם ברצונכם להדגיש מידע שאינו מופיע בסיכום האוטומטי, באפשרותכם להציג מידע זה באמצעות שימוש באופציות מתקדמות יותר של HTML. אפשרות זו מיטבית במקרים של פריטים עם מאפיינים ייחודיים כגון פריטי אמנות,  פריטי עתיקות ופריטי אספנות.

למידע נוסף על הפיצ'ר החדש, היכנסו לעדכון אביב 2016 

עשוי לעניין אותך