חיפוש למוכרים

 

אפשר להזמין אתכם לגלידה? / נטלי זיו

כמוכרים ב- eBay  אנחנו חושבים כל העת איך להיות מוכרים טובים יותר על ידי הענקת שירות יעיל יותר, משלוח מהיר יותר והצעה של פריטים איכותיים ומסקרנים. אבל הפעם אנחנו רוצים שלרגע אחד תפסיקו למכור, (כן כן, שמעתם נכון), ותקנו משהו לעצמכם.

 

מוכר טוב הוא קודם כל קונה טוב. קנייה של פריט ב-eBay מעת לעת יכולה לשקף לנו דברים רבים על העסק והשירות שאנו מעניקים, ובנוסף, להפיח בנו רעיונות חדשים לאורך שרשרת ההספקה, החל משלב העלאת הרשומהה ועד הצורה בה נארז הפריט.

 

החלטתי להוות עבורכם דוגמה אישית והזמנתי פריט בעצמי – מכונת גלידה!
( זה נכון שמכונת גלידה בחורף היא לא הדבר הכי מתבקש, אבל כמוכרים תמיד צריך לחשוב מחוץ לקופסה ובמקרה הזה- מחוץ לעונה)

 

אז הנה כמה דברים שמכונת הגלידה שקניתי ב- eBay לימדה אותי, וכמובן שאי אפשר שפוסט על מכונת גלידה יסתיים בלי מתכון, אז הישארו לקרוא עד הסוף/

 

1.ניראות הרשומה בתוצאות החיפוש חבריי ב- eBay מכירים אותי כחובבת אפייה, ואגלה גם לכם שאחד מהתחביבים הכי גדולים שלי בסופי שבוע היא אפייה של מיני עוגות, אלה הולכות מצוין עם גלידה, ואם כבר גלידה,, אז למה לא להכין אותה לבד? מסיבה זו החלטתי שהפריט שארכוש יהיה מכונת גלידה. וכאן מגיעה העצה הראשונה שלי, אם אתם כבר קונים פריט ב- eBay ודאו שזה יהיה משהו שאתם אוהבים וישמח אתכם.

 

לאחר שחיפשתי באינטרנט אחר המלצות על מכונה איכותית ולאחר שידעתי מה אני מחפשת הקלדתי את שמה של המכונה בשורת החיפוש ב-eBay וחיכיתי לתוצאות. מיד הוצגו בפניי תוצאות רבות, אך הרשומה שבחרתי להיכנסס אליה הייתה זו שהתמונה הראשית שלה נראתה הכי מקצועית ואמינה. נסו בעצמכם – לפניכם שתי תמונות, איזוו תמונה יותר מושכת אתכם?

 

מה למדתי?  תמונות טובות יכולות למכור עבורנו את המוצר, הקפידו שהתמונות ברשומה עושות חסד עם הפריט שלכם ושהן על פי הכללים המקובלים.

 

 

2.המידע הרב בגוף הרשומהבאופן טבעי, כשמזמינים מוצר חשמלי מחו"ל, ישנם חששות מסויימים. האם המכשיר שיגיע יהיה באמת המכשיר שביקשתי לרכוש? האם אוכל להחזיר אותו אם תצוץ בעיה כלשהי? ברשומה של מכשיר הגלידה שלי הופיע מידע רב  שענה לי על חששות רבים. למעשה,  שברגע שצפיתי במידע זה,  הרגשתי בטוחה יותר, שיש 'אימא ואבא', ושבכל בעיה שתצוץ תהיה לי כתובת.  דרך טובה להחליט מה צריך להופיע בתיאור הרשומה היא לעשות רשימה של כל השאלות שעשויות לצוץ, ומהתשובות הללו לערוך טקסט שמסביר הכל, וגם עושה זאת בצורה חביבה ולא מרתיעה.

 

מה למדתי? לקונים באונליין מטבע הדברים ישנן חששות, טקסט נהיר וברור מרגיע חששות אלה ומעלה את הסיכויים למכירה מוצלחת. בנוסף, הוא עוזר לתיאום ציפיות בין המוכרים לקונים ומונע אי הבנות מאוחר יותר.


 

3.אריזה ופתק קטן שעשו את ההבדל – לאחר שאספתי את הפריט מהדואר הגעתי הביתה והתחלתי להסיר את הקרטון ואת הניילונים המרפדים, כשם שעושים תמיד. על גבי האריזה של מכונת הגלידה חיכה לי פתק קטן בכתב יד שבתרגום לעברית היה כתוב בו: שיהיה יום מתוק במיוחד.


המשפט הקטן הזה, שמתכתב עם המוצר, הוא דבר שלמוכר לקח קרוב לוודאי בדיוק עשר שניות להכין, אך בשבילי, כקונה, זה הוסיף הרבה מאוד לחוויה, וגם גרם לי לרצות לפרגן לו בפידבק (משוב) נאה במיוחד.

מה למדתי? נימה אישית עושה את ההבדל, המוכר דיבר אליי בגובה העיניים. רוב התהליכים ב- eBay הם אוטומטיים ובגלל זה הם כל כך נוחים. פתק תודה הוא ההזדמנות להכניס קצת מאיתנו המוכרים. 


4.התעניינות מצד המוכר ומתכון בהפתעה! – מספר ימים לאחר שמכונת הגלידה הגיעה אליי קיבלתי הודעה דרך תיבת ההודעות של eBay ובה מסר מהמוכר. הוא שאל האם המכונה לשביעות רצוני, ואף הגדיל ועשה והמליץ ליי על מתכון. גם כאן, מדובר במשהו אקסטרה שהמוכר עשה עבורי, הפעם בדמות ערך מוסף שרלוונטי לרכישה שלי.

 

מה למדתי? מתן ערך מוסף הקשור לפריט היא דרך מצויינת ליצור מערכת יחסים עם הקונים, בדרך שאינה שיווקית ובדרך ששמה את הקונה ואת שאיפותיו ורצונותיו במרכז. הרי אם רכשתי מכונת גלידה, כנראה שמדובר בתחביב שלי, המוכר שלח לי מתכון וסייע לי להגשים את חלומותיי, ולו במעט.

 

אז מה אני לוקחת הלאה מהקנייה שלי ב-eBay?
קודם כל, שכדאי לעצור מדי פעם ולהפוך לרגע אחד שוב לקונה. מעבר למידע הרב שאנחנו יכולים לקבל מתהליך רכישה, זה גם נותן לנו אתנחתא נעימה וכמובן כיף גדול כאשר מגיע הרגע ומתקבלת הודעה שפריט ממתין לנו בסניף הדואר. בנוסף, רכישה שלנו ב-eBay יכולה לשקף לנו דברים  שאולי נוכל אנחנו לעשות טוב יותר, החל משלבב העלאת הרשומה, ועד השלבים הסופיים של אריזת המוצר, שילוחו והתעניינות אצל הקונה לאחר שהפריט כבר הגיע אליו.

 

וכמובן שלא אסיים בלי לחלוק את המתכון שקיבלתי מהמוכר שלי ב-eBay גם אתכם. תוכלו להכין אותו כמובן בכל מכונת גלידה שיש ברשותכם.
חודש מתוק לכולם. 

 

מתכון לגלידה בסיסית עם תוספות מטריפות:

  • מקציפים שני מיכלי שמנת מתוקה עם 2 כפות אבקת פודינג וניל
  • תוך כדי ההקצפה מוסיפים פחית של חלב ממותק
  • מעבירים למכונת הגלידה בהתאם לתכנית הרצויה

לקראת סוף העיבוד מוסיפים את הטעמים שאוהבים, לדוגמה:

  • פירות יבשים באווירת ט"ו בשבט הבא עלינו לטובה
  • עוגיות אוריאו
  • שערות חלבה
  • פקאנים מסוכרים גרוסים
  • ריבת חלב/חמאת בוטנים
  • מקופלת שבורה

 

כל תוספת מתוקה אחרת שעולה על דעתכם, זה הכל ניסוי וטעייה! 

 

עשוי לעניין אותך