חיפוש למוכרים

 

איך ומתי להשתמש ברשומות מקודמות (Promoted listings)? / מיטל שמיע

רבים מכם כבר שמעתם בעבר על רשומות מקודמות , אבל אם עוד לא עשיתם בהן שימוש משלל סיבות: כי חששתם לנסות דברים חדשים, כי לא הבנתם מה בדיוק היתרונות שלהן, הנה נתון מדהים על מוכר שניסה ומאז לא הסתכל אחורה.

 

המוכר דיוויד (seller ID: Tracktronics) החל להשתמש ברשומות מקודמות, ובתוך חודש הצליח להגדיל את המכירות שלו ב- 80%. תחשבו כמה דרמטי שינוי כזה יכול להיות עבורכם.

 

קצת על רשומות מקודמות
מדובר בשירות המאפשר למוכרים המנויים לחנות eBay מכל סוג לקדם פריטים שונים (מתוך קטגוריות נבחרות) וכך להגיע ליותר קונים. תוכלו לקדם למשל:

  • את הפריטים הנמכרים ביותר
  • רשומות חדשות
  • פריטים עונתיים

כאמור, השירות מגדיל את החשיפה של הפריטים ואת הסיכוי שיימכרו. ומה שהכי טוב, אתם משלמים רק אם הפריטים שלכם נמכרים. מוכרים עם חנויות eBay מסוג Anchor מקבלים קרדיט של 25$ לשימוש עבור רשומות מקודמות, ולכן חבל לא לנצל את האפשרות הזו.

 

למה יצרנו את הכלי הזה?
שמענו מכם המוכרים, בעיקר בקטגוריות תחרותיות כגון הלבשה לנשים המכילה למעלה מ- 4 מיליון רשומות, שאתם זקוקים לדרך שתאפשר לכם לבלוט ולמכור יותר. כך נולדו להן הרשומות המקודמות, ומאז אנחנו פועלים כל העת לשפר את הכלי.

 

מתי הכי טוב להשתמש בכלי?
המטרה של רשומות מקודמות היא לדחוף אפילו יותר פריטים שנמכרים בצורה טובה.  לכן יהיה נכון להשתמש בה על מנת:

  • לדחוף פריטים שנמכרים טוב דרך חיפושים אורגניים, לביצועים אפילו טובים יותר
  • לקדם מכירות לרשומות חדשות
  • לבלוט מעל המתחרים בקטגוריות צפופות

 אל תעשו שימוש בכלי על מנת לדחוף פריטים שאינם נמכרים טוב בצורה אורגנית

 

איך מתחילים?
קודם כל – מפנים 5 דקות מזמנכם, כי זה כל הזמן שצריך על מנת להתחיל. לאחר מכן בוחרים את הפריטים שברצונכם לקדם, מחליטים כמה אתם רוצים להשקיע בקידום (ad rate) ומפרסמים את הקמפיין!

 

מוכנים? 

הסרטון הבא יעניק לכם מידע נוסף וילווה אתכם בהעלאת הקמפיין הראשון שלכם.
בהצלחה.

עשוי לעניין אותך